Факультет математики, фізики і комп'ютерних наук

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/44f877e6-8cc7-4edf-aef2-c07df95ea018

Browse

Search Results

Now showing 1 - 9 of 9
  • Thumbnail Image
    Item
    Навчання фізики майбутніх учителів хімії і біології у педагогічних університетах
    (Вінниця : ТОВ «Нілан-ЛТД», 2017) Сільвейстр, А.М.; Sylvester, A.M.
    У монографії дається теоретико-методичне обґрунтування необхідності і доцільності оволодіння студентами нефізичних спеціальностей педагогічних університетів природничо-науковими компетентностями у процесі вивчення фізики. Під час вивчення дисципліни «Фізика» для студентів даних спеціальностей пропонується поєднання стандартного та інноваційного підходів, що ефективно буде узгоджувати фундаментальну, міждисциплінарну, практичну, прикладну та фахову спрямованість курсу. На основі проведених автором теоретико-експериментальних досліджень формулюються вимоги та практичні рекомендації щодо організації підготовки майбутніх учителів хімії і біології. Аналізуються та приводяться приклади розвитку навчально-пізнавальної діяльності студентів, а саме: мотиваційної сфери, пізнавального інтересу; природничо-наукового світогляду, мислення, здібностей та професійних компетентностей. Для наукових працівників, викладачів, студентів та вчителів шкіл.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості проведення педагогічного експерименту під час навчання фізики майбутніх учителів хімії та біології
    (Глухів: РВВ Глухівського НПУ ім. О. Довженка, 2016) Сільвейстр, А.М.; Sіlveуstr
    У статті розглянуто основні завдання, організацію і методику проведення педагогічного експерименту під час навчання фізики майбутніх учителів хімії та біології педагогічних університетів. Звертається увага на хід проведення педагогічного експерименту та на здійснення перевірки щодо ефективності моделі методичної системи підготовки майбутніх учителів хімії і біології з фізики.
  • Thumbnail Image
    Item
    Технології діагностики, оцінювання та контролю предметних компетентностей з фізики у підготовці майбутніх учителів хімії і біології
    (Київ-Вінниця: ТОВ фірма «Планер», 2016) Сільвейстр, А.М.; Sіlveуstr, А.М.
    У статті теоретично обґрунтовується та розглядається використання технологій діагностики, оцінювання та контролю предметних компетентностей з фізики у підготовці майбутніх учителів хімії і біології. Звертається увага на те, що застосування рейтингової системи контролю та оцінки результатів навчання не тільки дозволяє глибше і цілісно відображати динаміку навчальних досягнень студентів, а й посилює надійність модульної технології. Наглядно висвітлюється спрямованість на збільшення самостійної навчальної діяльності, встановлюються паритетні відносини суб’єктів навчального процесу, індивідуалізація навчання, покроковий контроль результатів освоєння модульної програми. Розкриваються основні завдання навчання фізики у підготовці студентів нефізичних спеціальностей педагогічних ВНЗ та звертається увага на системний контроль їх предметних компетентностей. Аналізуються сучасні підходи до формування рейтингової оцінки майбутніх учителів хімії і біології під час вивчення дисципліни «Фізика». Наводяться вимоги та критерії оцінювання сформованості знань, умінь і навичок та методів діяльності. Систематизуються та обґрунтовуються види, форми, засоби, методи і функції контролю знань студентів з фізики. У статті також зазначається, що завдання, які виносяться на контроль знань мають різні завдання (формування світогляду, професійно-прикладні, фундаментальна підготовка тощо), тобто складають, так звану, цільову установку. Вони включають знання студентами понять, означень, формулювання законів, явищ, процесів, експериментальних фактів, засвоєння студентами зв’язків між явищами, поняттями і законами споріднених природничих наук, зокрема фізики, хімії і біології та формування умінь. Таким чином, застосовуючи технології діагностики, оцінювання та контролю предметних компетентностей у підготовці майбутніх учителів хімії і біології з фізики, нам удалося з’ясувати умови і обставини, у яких протікає навчальний процес та провести прогнозування подальшого розвитку результатів навчальної діяльності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання цифрових фізичних лабораторій на заняттях з фізики у підготовці майбутніх учителів хімії і біології
    (Кіровоград: РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2016) Сільвейстр, А.М.; Sіlveуstr, А.М.
    В статті розглядаються питання пов’язані з використанням цифрових фізичних лабораторній на заняттях з фізики у підготовці майбутніх учителів хімії і біології. У порівнянні з традиційним обладнанням цифрові лабораторії дозволяють істотно скоротити час на організацію і проведення робіт, підвищують точність і наочність експериментів, надають великі можливості з обробки та аналізу отриманих даних. Виконання лабораторних робіт студентами за допомогою цифрової лабораторії полегшує розуміння фізичних явищ і процесів, підвищує інтерес до вивчення дисципліни «Фізика», розширює можливості дослідницької діяльності у вивченні міждисциплінарних зв’язків фізики, хімії і біології, а також спрямовує їх діяльність на використання сучасних технологій навчання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання табличного процесору Microsoft Office Excel на практичних заняттях з фізики у майбутніх учителів хімії і біології
    (Кропивницький: РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2017) Сільвейстр, А.М.; Sіlveуstr, А.М.
    В статті розглядаються питання пов’язані з використанням табличного процесору Microsoft Office Excel на практичних заняттях з фізики у підготовці майбутніх учителів хімії і біології. У порівнянні з традиційним підходом до проведення практичних занять, використання мультимедійних засобів під час розв’язування задач дозволяє істотно скоротити час на організацію і проведення занять, підвищує точність і наочність розв’язків, надає можливості обробляти та аналізувати значну кількість даних. Використання студентами табличного процесору Microsoft Office Excel під час розв’язування задач полегшує розуміння фізичних явищ і процесів, підвищує інтерес до вивчення дисципліни «Фізика», розширює можливості навчальної діяльності у вивченні міждисциплінарних зв’язків у природничих дисциплінах, а також спрямовує їх діяльність на використання сучасних технологій навчання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Місце фізики у підготовці майбутніх учителів хімії і біології
    (Вид-во НПУ імені М.П. Драгоманова, 2014) Сільвейстр, А.М.; Сильвейстр, А.Н.; Silveystr, А.М.
    В статті показано та обґрунтовано роль і місце курсу загальної фізики у підготовці майбутніх учителів хімії і біології. Оволодівши відповідними знаннями і вміннями з курсу загальної фізики, студенти відповідних спеціальностей можуть їх використовувати при вивченні фахових дисциплін.
  • Thumbnail Image
    Item
    Роль міжпредметних зв’язків у загальноосвітньому навчальному закладі для формування знань з фізики у майбутніх учителів хімії і біології
    (Вид-во НПУ імені М.П. Драгоманова, 2013) Сільвейстр, А.М.; Сильвейстр, А.Н.; Silveystr, А.М.
    В статті розглядається роль міжпредметних зв’язків фізики, хімії і біології у загальноосвітніх навчальних закладах та встановлення шляхів їх реалізації при вивченні фізики майбутніми учителями хімії і біології у педагогічних університетах.
  • Thumbnail Image
    Item
    Сучасні інформаційні технології навчання для студентів нефізичних спеціальностей - майбутніх учителів
    (Вінниця, 2014) Сільвейстр, А.М.; Сильвейстр, А.Н.; Silveystr, А.М.
    У статті проаналізовано та обґрунтовано сучасний стан використання інформаційних технологій навчання на заняттях з фізики у майбутніх учителів хімії і біології педагогічних університетів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Сучасний стан та завдання навчання фізики майбутніх учителів хімії і біології у педагогічних університетах
    (Кам’янець-Подільський: Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, 2013) Сільвейстр, А.М.; Сильвейстр, А.Н.; Silveystr, А.М.
    У статті проаналізовано та обґрунтовано сучасний стан та завдання навчання фізики майбутніх учителів хімії і біології у педагогічних університетах.