Факультет математики, фізики і комп'ютерних наук

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/44f877e6-8cc7-4edf-aef2-c07df95ea018

Browse

Search Results

Now showing 1 - 8 of 8
  • Thumbnail Image
    Item
    Формирование естественнонаучного мировозрения у будущих учителей химии и биологии в курсе физики
    (Суми: Видавництво «Ярославна», 2014) Сильвейстр, А. Н.; Сільвейстр, А. М.; Sіlveуstr, А. М.
    В статье рассматривается понятие естественнонаучного мировоззрения и обосновывается его формирование на занятиях по физике у будущих учителей химии и биологии. Именно основные законы и явления, которые относящиеся к курсу физики имеют место в некоторых специальных дисциплинах, изучающих студентами нефизических специальностей педагогических университетов. Поэтому естественнонаучное мировоззрение включает важнейшие достижения различных областей науки, которые в естественном образовании интегрируются в единые циклы фундаментальных дисциплин, ориентированные на междисциплинарные связи и объединенные общей целевой функцией, объектом исследования и методологией построения содержания.
  • Thumbnail Image
    Item
    Реалізація міжпредметних зв’язків під час навчання фізики, хімії і біології у школі
    (Чернігів: ЧНПУ, 2013) Сільвейстр, А. М.; Сильвейстр, А. Н.; Silveystr, А. М.
    У статті розглянуто та теоретично обґрунтовано реалізацію міжпредметних зв’язків під час навчання фізики, хімії і біології у загальноосвітніх навчальних закладах.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання електронного навчального комплексу з теми «Електромагнітні хвилі»
    (Чернігів: ЧДПУ, 2011) Сільвейстр, А. М.; Сильвейстр, А. Н.; Silveystr, А. М.; Моклюк, М. О.; Моклюк, Н. А.; Moklyuk, M. O.; Лисий, М. В.; Lysyy, M. V.
    У статті розглянуто розроблений авторами електронний навчальний комплекс. Обґрунтовано та запропоновано методику його використання під час вивчення теми «Електромагнітні хвилі».
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання засобів мультимедіа у ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації
    (Вінниця: ТОВ фірма «Планер», 2009) Корчинський, В. М.; Корчинский, В. Н.; Korchinskiy, V. M.; Сільвейстр, А. М.; Сильвейстр, А. Н.; Silveystr, A. M.
    В статті теоретично обгрунтовані і описані питання використання засобів мультимедіа у ВНЗ І-ІІ рівня акредитації та розкриті проблеми по відшуканню ефективних шляхів, форм та методів активізації навчального процесу на заняттях і зацікавлення студентів до навчання
  • Thumbnail Image
    Item
    Взаємозв’язок у вивченні шкільного курсу фізики та фізико-технічних дисциплін у педагогічних ВНЗ
    (Умань: ПП. Жовтий О.О., 2012) Сільвейстр, А. М.; Сильвейстр, А. Н.; Silveystr, A. M.
    В статті розглядаються теоретичні питання взаємозв’язку у вивченні шкільного курсу фізики та фізико-технічних дисциплін педагогічного ВНЗ. Проведено аналіз літературних джерел, з яких видно, що одним із ефективних засобів підвищення рівня вивчення фізико-технічних дисциплін і професійної підготовки майбутніх учителів фізики є взаємозв’язок змісту навчання. Визначені об’єктивні передумови (методологічні, історичні, дидактичні та психологічні), які свідчать про необхідність упровадження взаємозв’язку шкільного курсу фізики та фізико-технічних дисциплін в навчально-виховний процес. Відповідно до цих передумов розкрито різні підходи до визначення поняття «взаємозв’язок» і його сутності, що дає підстави для виділення його суттєвих ознак, напрямів і педагогічних умов здійснення.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання інформаційних технологій під час проведення навчального фізичного експерименту
    (Вид-во НПУ імені М.П. Драгоманова, 2014) Сільвейстр, А. М.; Сильвейстр, А. Н.; Silveystr, A. M.; Моклюк, О. М.; Моклюк, Н. А.; Moklyuk, M. O.
    Теоретично обґрунтовано доцільність використання інформаційних технологій в системі освіти, зокрема під час проведення навчального фізичного експерименту та наведено приклад використання комп’ютерної техніки при дослідженні руху тіла під дією сили тяжіння.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування пізнавальних інтересів студентів нефізичних спеціальностей на заняттях з фізики засобами інформаційних технологій навчання
    (Вид-во НПУ імені М.П. Драгоманова, 2012) Сільвейстр, А. М.; Сильвейстр, А. Н.; Silveystr, A. M.
    Актуальність матеріалу, викладеного у статті, обумовлена тим, що пізнавальний інтерес, як один з важливих атрибутів особистості, є завжди в центрі уваги навчального процесу і сьогодні він розглядається як рушійна сила активізації навчання, розвитку пізнавальної самостійності студентів та є важливим напрямком підвищення ефективності навчальної діяльності. При цьому в статті розглядається формування пізнавального інтересу студентів нефізичних спеціальностей на заняттях з фізики засобами інформаційних технологій навчання як стимулу пізнавальної активності та мотивації навчальної діяльності студентів і тим самим спрямовує розвиток мотиваційної сфери особистості, створює умови для формування творчої навчальної діяльності студента.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості вивчення курсу загальної фізики студентами нефізичних спеціальностей педагогічних ВНЗ
    (Черкаси, 2012) Сільвейстр, А. М.; Сильвейстр, А. Н.; Silveystr, A. M.
    В статті розглядаються особливості та шляхи вирішення проблем вивчення курсу загальної фізики студентами нефізичних спеціальностей педагогічних ВНЗ.