Факультет фізичного виховання і спорту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/32798286-0ff5-427c-87ee-42fdfd7e6aa9

Browse

Search Results

Now showing 1 - 4 of 4
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив занять настільним тенісом на фізичний стан здобувачів вищої освіти
    (Вінниця : ВДПУ, 2024) Нечаєв, Андрій
    Дослідження спрямоване на вивчення впливу систематичних занять настільним тенісом на фізичний стан здобувачів вищої освіти. Виявлено, що заняття зазначеним видом спортивних ігор є ефективним засобом зміцнення здоров’я, покращення функціонального стану серцево-судинної, дихальної та нервової систем, підвищення рівня фізичної підготовленості та працездатності у студентської молоді.
  • Thumbnail Image
    Item
    Аналіз показників фізичної підготовленості студентів факультативних груп зі спортивних ігор
    (2022) Сікорська, Л.; Вознюк, Т.; Галайдюк, М.
    напрямів освітнього процесу у закладах вищої освіти України є зміцнення та збереження здоров’я студентської молоді. Тому, вивчення впливу засобів ігрових видів спорту на рівень фізичної підготовленості студентів педагогічних ЗВО є важливим для подальшого розв’язання встановленої проблеми. Мета дослідження визначити рівень фізичної підготовленості та відмінності у її структурі у студентів педагогічних спеціальностей, які займаються у факультативних групах з різних ігрових видів спорту.
  • Thumbnail Image
    Item
    Аналіз психічної надійності студентів аграрного університету, які займаються настільним тенісом
    (ТОВ «Планер», 2018) Харченко, Роман; Kharchenko, Roman; Коломієць, Андрій; Kolomiiets, Andrii
    Одним із вирішальних факторів успіху при відносно однакових рівнях фізичної і техніко-тактичної підготовленості гравців у настільний теніс є психологічна готовність до змагань. Психологічна підготовка допомагає створювати такий стан, який сприяє, з одного боку, найбільшому використанню фізичної і техніко-тактичної підготовленості, а з другого – дозволяє протистояти змагальним факторам (невпевненість у своїх силах, страх до поразки, скованість, перезбудження і т. д.). Спортивне досягнення є результатом взаємодії зовнішніх (фінансових, матеріальних) і внутрішніх (ставлення до тренувань, наявність генетичних передумов) факторів. Проблема специфіки психічної діяльності в настільному тенісі актуальна, оскільки резерви психіки – один з основних факторів подальшого зростання спортивних досягнень і скорочення терміну підготовки спортсменів. Дослідження проводилось на базі Сумського національного аграрного університету. В експерименті були задіяні члени студентської команди з настільного тенісу. Всього було охоплено 24 гравців, з яких 14 респонденти першого та другого курсів, 10  третього та четвертого курсів. Визначено можливості психолого-педагогічної корекції психічної надійності студентів різних курсів, які займаються настільним тенісом, використовуючи методику вивчення психічної надійності В.Е. Мильмана. Использовался анализ литературных источников, тестирование психической надежности спортсменов, педагогический эксперимент, метод математической статистики. Проведене дослідження дозволило виявити відмінності за показниками психічної надійності спортсменів, які навчаються на різних курсах аграрного вузу. У студентів 3-4-х курсів, які займаються настільним тенісом рівень психічної надійності по всім параметрам вище ніж у студентів 1-2 курсів, що дозволяє їм при рівних фізичних та інших можливостях та умовах досягати кращих результатів. Експериментальним шляхом підтвердили ефективність застосування на тренуваннях комплексного психолого-педагогічного підходу для корекції показників психічної надійності студентів - тенісистів 1-4 курсів аграрного університету
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток швидкісно-силових якостей у студентів аграрного університету, які займаються настільним тенісом.
    (ТОВ «Планер», 2018) Самохвалова, Ірина; Samohvalova, Iryna; Мелюшкина, Вікторія; Meliushkina, Viktoriia
    В статті представлені результати педагогічного експерименту, в якому визначалась динаміка зміни показників рівня розвитку швидкісно – силових якостей студентів, які займаються настільним тенісом. У дослідженні взяли участь студенти - члени збірної команди з настільного тенісу Сумського національного аграрного університету у кількості 14 чоловік. Використовувався аналіз літературних джерел, тестування рівня швидкісно – силових якостей за показниками: стрибок у довжину з місця, біг 10 м, переміщення у 3 – метровій зоні вправо та вліво, човниковий біг 4 х 9м., згинання рук з положення лежачи (юнаки), з упору на колінах (дівчата) за 30 сек., метод математичної статистики. До тренувального процесу команди з настільного тенісу були включені вправи колового тренування для розвитку швидкісно – силових якостей, які виконувалась гравцями три рази на тиждень у продовж трьох місяців до початку змагального періоду на тренуваннях. За результатами проведеного аналізу фахових науково – методичних джерел нами обґрунтована важливість та необхідність використання на тренувальних заняттях з настільного тенісу вправ для розвитку швидкісно – силових якостей. Результати дослідження показали позитивну динаміку змін показників розвитку швидкісно – силових якостей. Доведена ефективність використання на тренувальних заняттях комплексу вправ для розвитку показників швидкісно – силових якостей студентів - членів збірної команди аграрного університету з настільного тенісу.