Факультет фізичного виховання і спорту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/32798286-0ff5-427c-87ee-42fdfd7e6aa9

Browse

Search Results

Now showing 1 - 8 of 8
  • Thumbnail Image
    Item
    Програма тренувального процесу футболістів студентських команд на спеціально-підготовчому етапі підготовчого періоду
    (ТОВ "ТВОРИ", 2021) Гетьман, Сергій; Пільганчук, Людмила; Hetman, Serhii; Pilhanchuk, Liudmyl
    Зважаючи на скорочення тривалості підготовчого періоду в спортивних іграх, пошук ефективних шляхів побудови тренувального процесу футболістів студентських команд на спеціально-підготовчому етапі вбачається своєчасним і перспективним. Мета дослідження – розробити програму побудови тренувального процесу футболістів студентської команди на спеціально-підготовчому етапі й експериментально обґрунтувати її ефективність. Матеріал і методи. В експерименті взяли участь 17 футболістів студентської команди Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова. Методи дослідження: аналіз наукової літератури, педагогічні методи (спостереження, тестування, експеримент), методи математичної статистики. Результати дослідження та ключові висновки. Розроблена програма містила 4 компоненти – обсяг тренувальних навантажень, співвідношення засобів підготовки, кількість тренувальних занять із різною величиною тренувального навантаження та переважною спрямованістю. Обсяг тренувальних навантажень футболістів у контрольно-підготовчому мезоциклі склав 1275 хв, з яких загальнопідготовчим засобам було відведено 28,1 %, спеціально-підготовчим – 15,1 %, підвідним – 36,7 %, змагальним – 20,1 %. Було проведено 3 тренування з малим за величиною навантаженням, 8 – із середнім і 4 – з великим; за спрямованістю тренувальні заняття були неспеціалізовані (3), спеціалізовані (2) та комплексні (10). Для передзмагального мезоциклу було заплановано 22,4 % загальнопідготовчих засобів, 8,8 % – спеціально-підготовчих, 44,2 % – підвідних, 24,7 % – змагальних; 3 тренувальних заняття з малим за величиною навантаженням, 7 – із середнім і 5 – з великим, з яких 2 – неспеціалізованих, 9 – комплексних, 4 – спеціалізованих. Статистично достовірне (р<0,05) покращення більшості показників спеціальних здібностей футболістів у межах від 1,51 до 1,80 % підтверджує ефективність розробленої програми.
  • Thumbnail Image
    Item
    Загальна фізична підготовленість, спеціальна фізична і технічна підготовленість футболістів 9-11 років
    (Вінниця: ВДПУ, 2019-01-30) Корецький, Є. О.; Мірошніченко, В. М.; Корецкий, Е. А.; Мирошниченко, В. М.; Korecz`kij, Ye. O.; Mi`roshni`chenko, V. M.
    У статті розглянута загальна фізична підготовленість, спеціальна фізична і технічна підготовленість футболістів 9-11 років.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дослідження особливостей рухової та техніко-тактичної діяльності футболістів студентських команд
    (ТОВ «Планер», 2018) Романенко, Олександр; Romanenko, Oleksandr; Мичковська, Лідія; Mychkovska, Lidiia; Якушева, Юлія; Yakusheva, Yuliia
    Стаття присвячена вивченню проблеми контролю рухової та техніко-тактичної діяльності студентської футбольної команди в процесі гри. Раціональна побудова процесу підготовки передбачає його спрямованість на формування оптимальної структури змагальної діяльності, що можливо лише за наявності інформації про фактори, які визначають ефективність ведення змагальної боротьби. Мета дослідження – встановити основні параметри рухових і техніко-тактичних дій футболістів студентської команди в процесі змагальної діяльності. У роботі використовувалися наступні методи дослідження: теоретичний аналіз та узагальнення науково-методичної і спеціальної літератури, педагогічне спостереження, хронометрування, відеозйомка змагальної діяльності, методи математичної статистики. Результати. Хронометрування та педагогічне спостереження за змагальною діяльністю студентської команди дали змогу встановити, що рухову діяльність футболіста складають повільні пробіжки, прискорення на різних дистанціях, ривки, стрибки та боротьба за м’яч. За гру футболіст у середньому пробігав відстань 7 – 11 км. У процесі гри чергуються активні та пасивні фази. Загальний чистий час гри (активні фази) складає 60 – 69 хв. До основних рухових форм з м'ячем у футболі відносяться удари, зупинки, ведення, обведення, передачі, вкидання м'яча з-за бокової лінії, техніка гри воротаря. Висновки. Гравці студентської футбольної команди володіють індивідуальною техніко-тактичної майстерністю, яка дозволяє їм у процесі змагальної боротьби ефективно виконувати ведення мʼяча, обведення, перехоплення та відбори. Разом з тим, у тренувальному процесі необхідно більше часу відводити на вдосконалення групових і командних взаємодій для підвищення результативності передач мʼяча на різні дистанції й ударів по воротам, про що свідчить значна частка браку при їх виконанні.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості периферійного зору представників командних ігрових видів спорту
    (ТОВ «Планер», 2018) Бекас, Ольга; Bekas, Olha; Мельник, Зоряна; Melnyk, Zoriana; Назаренко, Вікторія; Nazarenko, Viktoriia; Пасічник, Вадим; Pasichnyk, Vadym
    У статті представлено порівняльний аналіз показників периферійного зору футболістів і волейболістів. Мета дослідження – визначити та порівняти межі полів зору для зеленого та білого кольору у студентів фізкультурного профілю – гравців команд футболістів і волейболістів. Середній вік спортсменів 19,3-19,5 років, спортивний стаж не менше 3 років. Визначено, що у футболістів, порівняно з волейболістами, межі полів зору обох очей для зеленого кольору (верхня, нижня, зовнішня скронева) достовірно розширені. Для білого кольору лише нижня межа поля зору обох очей вірогідно більша у футболістів, ніж у волейболістів. Встановлено, що периферійний зір правого ока, порівняно з лівим, у футболістів більш розвинений, ніж у волейболістів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Побудова тренувального процесу кваліфікованих футболістів у річному макроциклі в умовах вищих навчальних закладів.
    (ТОВ «Планер», 2017) Стасюк, Вадим; Stasiuk, Vadym
    Стаття присвячена вивченню структури та змісту тренувального процесу студентської футбольної команди в межах річного циклу підготовки на констатувальному етапі експерименту. Річна підготовка була побудована за двоцикловою схемою й передбачала проведення двох макроциклів, кожний з яких складався з підготовчого, змагального та перехідного періодів, структуру яких складали мезо- та мікроцикли. Обсяг і співвідношення тренувальних навантажень аеробної, змішаної й анаеробної спрямованості на різних етапах підготовки обумовлювалися необхідністю формування трьох фаз спортивної форми.
  • Thumbnail Image
    Item
    Планирование тренировочного процесса футболистов высокой квалификации в соревновательном периоде
    (Вінниця: ТОВ "Планер", 2017) Степанов, Василий; Степанов, Василь; Stepanov, Vasyl'; Сырги, Сергей; Сиргі, Сергій; Syrhi, Serhiy
    Эффективность соревновательной деятельности футболистов зависит, главным образом, от рациональности построения тренировочного процесса. В этом отношении рассматривается задача выявления рациональной структуры физической подготовленности футболистов на этапах соревновательного периода. Другая задача исследования заключалась в разработке модели тренировочного процесса на основе взаимодействия микроциклов различной преимущественной направленности.
  • Thumbnail Image
    Item
    Контроль тренувального процесу та підготовленості футболістів упродовж підготовчого періоду
    (Вінниця: ТОВ "Планер", 2017) Лежньова, Олена; Лежнёва, Елена; Lezhniova, Olena; Качан, Василь; Качан, Василий; Kachan, Vasyl’
    Стаття присвячена дослідженню проблеми контролю тренувального процесу та фізичної підготовленості футболістів студентської команди з метою виявлення раціонального співвідношення засобів фізичної підготовки в мезоциклах підготовчого періоду. Аналіз отриманих результатів свідчить про наявність резервів для розвитку фізичних якостей, які обумовлюють ефективність змагальної діяльності в футболі, що визначає необхідність збільшення частки засобів розвитку швидкісних якостей та витривалості в підготовчому періоді річного циклу підготовки футболістів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Влияние тренировочных нагрузок на функциональные изменения организма футболистов 10-ти лет
    (Вінниця: ТОВ "Планер", 2017) Лебедев, Сергей; Лебедєв, Сергій; Lebedyev, Serhiy
    Рассматриваются изменения показателей нагрузки в процессе тренировочного занятия юных футболистов. Приведен анализ литературных источников, в которых рассматриваюся вопросы распределения тренировочных нагрузок в течении одного занятия, или цикла занятий в профессиональных клубах Украины. Однако полного отражения этот вопрос не получил, и по этому требует дополнительного анализа. В исследовании принимали участие 25 спортсменов в возрасте 10 лет. Проведенный анализ позволил проследить динамику влияния тренировочных упражнений на функциональные изменения организма спортсменов. Установлена энергетическая и пульсовая стоимость каждой части учебно-тренировочного занятия. Были выявлены суммарные показатели ЧСС и затраты энергии (кКал) за одну тренировку.