Факультет фізичного виховання і спорту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/32798286-0ff5-427c-87ee-42fdfd7e6aa9

Browse

Search Results

Now showing 1 - 9 of 9
  • Thumbnail Image
    Item
    Динаміка спортивної форми кваліфікованих футболістів протягом річного тренувального циклу
    (2018) Павлюк, О. Л.; Pavliuk, O. L.
    Дипломна робота присвячена проблемі визначення критеріїв і розробки методики, за допомогою яких можна було б виявити динаміку спортивної форми кваліфікованих футболістів протягом тренувального макроциклу. Мета дослідження – експериментально обґрунтувати методику визначення динаміки спортивної форми кваліфікованих футболістів протягом тренувального макроциклу. У роботі вивчалися особливості структури та змісту річного тренувального циклу кваліфікованих футболістів. Обґрунтовано доцільність використання двохциклової системи планування річної підготовки. Визначено обсяг і співвідношення навантажень, які виконуються в аеробному, змішаному аеробно-анаеробному, анаеробному алактатному й анаеробному гліколітичному режимах енергозабезпечення м’язової діяльності. Визначено динаміку тренувальних впливів на етапах макроциклу підготовки кваліфікованих футболістів за показниками величини й інтенсивності тренувальних і змагальних навантажень. Критеріями розвитку спортивної форми кваліфікованих футболістів були обрані показники фізичної, технічної та функціональної підготовленості гравців. Розроблена методика визначення динаміки спортивної форми.
  • Thumbnail Image
    Item
    Эффективность использования экспериментальной программы тренировочных нагрузок для юных гребцов 12-13 лет на этапе начальной подготовки в рамках первого модуля
    (ТОВ «Планер», 2018) Римар, Юрий; Rymar, Yurii; Мотуз, Сергей; Motuz, Serhii; Кубатко, Алина; Kubatko, Alina; Шеховцова, Екатерина; Shekhovtsova, Ekateryna
    В данной статье описаны основные принципы и положения экспериментальной авторской программы тренировочных занятий для юных спортсменов, специализирующихся в гребле академической, на этапе начальной подготовки в рамках первого модуля, а также приведены результаты оценки и эффективности ее применения. Соответственно вся программа тренировочных занятий была представлена в виде четырех модулей. В первом модуле происходило ознакомление подростков с материальной частью лодки, вынесение ее и постановки ее на воду, с особенностью посадки и высадки из лодки, разучивание гребка и отрабатывания маневрирования. Основное внимание уделялось на общую физическую подготовку юных спортсменов. В рамках первого модуля юные гребцы экспериментальной группы занимались три раза в неделю по два часа. По сравнению с традиционной программой ДЮСШ было предложено увеличить объем тренировочных часов на физические нагрузки аэробной направленности ( кросс и плавание) за счет соответственного уменьшения часов на комплекс вспомогательных и специально-подготовительных действий юных гребцов. Количество тренировочных занятий (3 раза в неделю, 6 часов), их общее количество составляло 72 занятия. Общее количество часов полностью соответствовало традиционной программе ДЮСШ. В перечень данных упражнений входили: спортивные игры (футбол, баскетбол), гребля в лодке, специальные упражнения, равнопеременный бег или кросс, атлетическая гимнастика. специальные гимнастические упражнения, плавание в бассейне, гребля в лодке (поход). В процессе тренировочных занятий первого модуля использовались такие методы воспитательной работы, которые были направлены на формирование сознания личности подростка: рассказ, объяснение, разъяснение, этические беседы, внушение, инструктаж, личный пример и т.п
  • Thumbnail Image
    Item
    Побудова тренувального процесу кваліфікованих футболістів у першому циклі річної підготовки на етапі констатувального експерименту.
    (ТОВ «Планер», 2018) Стасюк, Вадим; Stasiuk, Vadym
    Стаття присвячена вивченню структури та змісту тренувального процесу студентської футбольної команди в межах першого циклу річної підготовки на етапі констатувального експерименту. У статті висвітлюються дані тривалості окремих занять і мікроциклів, раціональне планування обсягів тренувальних навантажень, співвідношення засобів тренувальної роботи.
  • Thumbnail Image
    Item
    Побудова тренувального процесу кваліфікованих футболістів у річному макроциклі в умовах вищих навчальних закладів.
    (ТОВ «Планер», 2017) Стасюк, Вадим; Stasiuk, Vadym
    Стаття присвячена вивченню структури та змісту тренувального процесу студентської футбольної команди в межах річного циклу підготовки на констатувальному етапі експерименту. Річна підготовка була побудована за двоцикловою схемою й передбачала проведення двох макроциклів, кожний з яких складався з підготовчого, змагального та перехідного періодів, структуру яких складали мезо- та мікроцикли. Обсяг і співвідношення тренувальних навантажень аеробної, змішаної й анаеробної спрямованості на різних етапах підготовки обумовлювалися необхідністю формування трьох фаз спортивної форми.
  • Thumbnail Image
    Item
    Перспективи використання програмування в тренувальному процесі кваліфікованих футболістів
    (Вінниця: ТОВ "Планер", 2017) Стасюк, Вадим; Stasyuk, Vadym; Стасюк, Вадим
    У статті обґрунтовуються основні положення програмування тренувального процесу спортсменів у різних видах спорту. Виявлено чинники, які будуть визначальними для ефективного використання програм у процесі підготовки спортсменів-ігровиків. Доведено необхідність дослідження ефективності розробленої програми тренувального процесу кваліфікованих футболістів у річному циклі підготовки, яка складається з чотирьох блоків.
  • Thumbnail Image
    Item
    Аналіз структури та змісту тренувального процесу кваліфікованих футболістів у змагальному етапі першого циклу річної підготовки
    (Вінниця: ТОВ "Планер", 2017) Стасюк, Вадим; Стасюк, Вадим; Stasyuk, Vadym
    Успішність виступу студентської футбольної команди в кожному спортивному сезоні залежить від ефективного планування навчально-тренувального процесу в річному циклі підготовки. В змагальному етапі тренер працює над збереженням і подальшим підвищенням досягнутого рівня підготовленості гравців. Цей період має власну структуру, в яку входять вправи на удосконалення техніко-тактичної майстерності; індивідуальної, групової та командної тактики гри; збереження психологічної стійкості гравців протягом змагань.
  • Thumbnail Image
    Item
    Адаптація футболісток студентських команд дотренувальних навантажень
    (Вінниця: ТОВ "Планер", 2017) Самусь, Андрій; Самусь, Андрей; Samus', Andriy
    Стаття присвячена вивченню впливу тренувальних навантажень на адаптаційні можливості футболісток студентської команди. В результаті спостереження за тренувальним процесом футболісток було визначено співвідношення тренувальних занять з різною величиною навантажень в підготовчому періоді річного циклу підготовки. З метою вивчення адаптаційних можливостей спортсменок здійснювалася функціональна діагностика, яка передбачала визначення показників фізичної працездатності (PWC170) та максимального споживання кисню.
  • Thumbnail Image
    Item
    Педагогічний контроль тренувального процесу кваліфікованих спортсменів, які спеціалізуються в легкоатлетичному багатоборстві, в підготовчому періоді
    (Житомир: Вид-во ФОП Євенок О. О., 2016) Адамчук, Вадим; Adamchuk, Vadym
    У статті пропонується методика педагогічного контролю тренувального процесу кваліфікованих спортсменів, які спеціалізуються у легкоатлетичному багатоборстві. Дана методика визначає величину і спрямованість тренувальних навантажень, розподіл засобів підготовки як протягом окремих тренувальних занять, так і в процесі побудови мікроциклів. У перспективі досліджувана методика педагогічного контролю дозволить розробити програми тренувального процесу спортсменів у легкоатлетичному багатоборстві на етапі безпосередньої підготовки до змагань.
  • Thumbnail Image
    Item
    Програмування тренувального процесу кваліфікованих футболістів у річному макроциклі
    (Вінниця: ТОВ фірма «Планер», 2016) Костюкевич, Віктор; Костюкевич, Виктор; Kostiukevych, Viktor
    У статті розглядається проблема програмування тренувального процесу кваліфікованих футболістів у річному макроциклі. На основі структурно-системного підходу розроблені програми структурних утворень тренувального процесу: етапів, мезоциклів, мікроциклів, тренувальних занять. Програмування тренувального процесу дозволяє здійснювати цілеспрямований вплив на формування тренувальних ефектів і підвищувати ефективність удосконалення техніко-тактичної майстерності спортсменів.