Факультет фізичного виховання і спорту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/32798286-0ff5-427c-87ee-42fdfd7e6aa9

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 24
  • Thumbnail Image
    Item
    Контроль змагальної діяльності команди в хокеї на траві
    (ТОВ "ТВОРИ", 2021) Костюкевич, Віктор; Коннов, Станіслав; Kostiukevich, Victor; Konnov, Stanislav
    Контроль та аналіз змагальної діяльності є складовою частиною системи підготовки спортсменів у будь-якому виді спорту. Мета дослідження: розробити методичний підхід щодо контролю та аналізу змагальної діяльності команди в хокеї на траві. Методи дослідження: аналіз науково-методичної літератури, педагогічне спостереження, аналіз відеоматеріалів, методи математичної статистики. Дослідження проводилося на основі спостереження за змагальною діяльністю команд вищої ліги чемпіонату України з хокею на траві. Результати дослідження. Визначені основні складові змагальної діяльності команди в хокеї на траві: високий, середній, низький пресинг; позиційні атаки першого, другого та третього темпу; короткі, середні, довгі швидкі атаки. Розроблена інтегральна оцінка змагальної діяльності хокейної команди, що складається з десяти коефіцієнтів. У фазі відбору м’яча - коефіцієнти прояву високого, середнього, низького пресингу; коефіцієнт ефективності відборів м’яча, коефіцієнт ефективності перехоплень м’яча. У фазі володіння м’ячем – коефіцієнт ефективності проникаючих атак; коефіцієнт ефективності успішних проникаючих атак; коефіцієнт гольових ситуацій, коефіцієнт креативності; коефіцієнт комбінаційності. Висновки. Розроблений методичний підхід щодо контролю змагальної діяльності команди в хокеї на траві дозволяє підвищити ефективність управлінських впливів у процесі підготовки спортсменів у цьому виді спорту.
  • Thumbnail Image
    Item
    Застосування засобів і методів контролю фізичної підготовленості студентів-плавців
    (ТОВ «Планер», 2018) Сіренко, Романа; Sirenko, Romana; Можаровська, Світлана; Mozharovska, Svitlana; Щепанський, Юрій; Shchepanskyi, Yurii
    Особливості змагальної діяльності у плаванні ставлять високі вимоги до фізичної підготовленості спортсменів. Процес удосконалення фізичних якостей у студентів-плавців потребує обгрунтування системи методів, засобів і способів організації та проведення навчально-тренувального заняття. Це сприятиме підвищенню рівня їхньої фізичної підготовленості та позитивно вплине на спортивний результат. Мета дослідження – обґрунтувати дієві методи і засоби удосконалення фізичної підготовленості студентів-плавців та розробити практичні рекомендації щодо її контролю. Результати дослідження. У результаті проведеного дослідження обгрунтовано та визначено арсенал методів та засобів розвитку кожної з фізичних якостей плавця на суші і у воді. Акцентовано увагу на застосуванні дієвих методичних прийомів, які дозволяють раціональніше досягнути результату. Розроблено практичні рекомендації щодо вдосконалення процесу контролю, які дають змогу отримувати інформативні показники рівня фізичної підготовленості спортсменів-плавців та визначати їхню динаміку. Висновки. Теоретичний аналіз і узагальнення даних науково-методичної літератури свідчать про недостатність застосування методів контролю за рівнем фізичної підготовленості плавців під час їхнього навчання у вищих закладах освіти. Нами розроблено програму підготовки для студентів, що займаються плавання у групі спортивного удосконалення. Програма окреслює методи, засоби та методичні прийоми управління підготовленістю плавця.
  • Thumbnail Image
    Item
    Динаміка показників підготовленості веслярів y процесі багаторічного тренування
    (ТОВ «Планер», 2018) Шинкарук, Оксана; Shynkaruk, Oksana
    Доведено, що при виборі показників для оцінки підготовленості спортсменів необхідно враховувати їх відповідність етапу багаторічної підготовки, специфіці виду спорту, статевим та іншим особливостям спортсменів. Принципи та положення контролю повинні будуватися на основі врахування вроджених якостей і особливостей, динаміки спортивної результативності, діагностики рівня розвитку і темпів приросту спеціальних фізичних якостей, та інших факторів. Досліджено зміни показників, які характеризують підготовленість веслувальників у процесі багаторічного тренування. За динамікою працездатності та показників функціональної підготовленості характеристики, які оцінювалися, не є однозначними. Більшості з них властива наявність постійного зростання. Значно меншій кількості показників характерна відносна стабільність у процесі багаторічної підготовки. Деякі показники мають дві виражені фази  зростання та стабілізації. Різна динаміка показників передбачає, що різним повинно бути їх використання в процесі спортивного відбору та контролю. Це висуває певні вимоги до оцінки підготовленості спортсменів за результатами проведених тестувань: використання в процесі відбору та контролю, як консервативних ознак, так і мінливих; друга полягає безпосередньо в системі оцінки запропонованих показників  використанні варіативних шкал оцінювання підготовленості спортсменів з урахуванням віку, які поєднують консервативні та варіативні показники. Принципово різним повинен бути підхід до складання оціночних шкал для першої та другої груп показників. Стабільність показників першої групи дозволяє говорити про можливість використання в усіх вікових групах ідентичних оціночних шкал, розроблених з урахуванням розподілу величин показників всієї сукупності обстежених спортсменів. Мінливість показників другої групи вимагає розробки оціночних шкал для різного віку чи різних вікових груп спортсменів
  • Thumbnail Image
    Item
    Управління тренувальною та змагальною діяльністю спортсменів
    (ТОВ «Планер», 2018) Костюкевич, В.М.; Kostukevich, V. M.; Гудима, С. А.; Hudyma, S. A.; Шевчик, Л. М.; Shevchyk, L. M.
    Управління передбачає цілеспрямований вплив на діяльність спортсменів з метою досягнення ними високих спортивних результатів. Управління здійснюється на основі контролю – оперативного, поточного, етапного, комплексного. В процесі контролю визначається величина тренувальних ефектів – термінового, відставленого, кумулятивного. Важливою ланкою у загальній системі управління є управлінська діяльність тренера, в тому числі в командних ігрових видах спорту. Ефективність управлінської діяльності тренера обумовлена його здібностями, професійними знаннями і вміннями, стилем керівництва спортсменами тощо.
  • Thumbnail Image
    Item
    Теоретико-методичні основи управління процесом підготовки спортсменів різної кваліфікації
    (ТОВ «Планер», 2018) Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського; Vinnytsia State Pedagogical University named after Mikhail Kotsubynsky; Костюкевич, В. М.; Kostukevich, V. M.
    У монографії розкриваються теоретико-методичні основи управління процесом підготовки спортсменів різної кваліфікації. Подані знання щодо загальних основ управління процесом підготовки спортсменів, характеризуються методичні підходи відносно побудови тренувaльного процесу спортсменів, оцінки рівня їх фізичної, функціональної підготовленості та загальної діяльності. Для наукових працівників, тренерів, викладачів ВНЗ, студентів, магістрів та аспірантів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дослідження особливостей рухової та техніко-тактичної діяльності футболістів студентських команд
    (ТОВ «Планер», 2018) Романенко, Олександр; Romanenko, Oleksandr; Мичковська, Лідія; Mychkovska, Lidiia; Якушева, Юлія; Yakusheva, Yuliia
    Стаття присвячена вивченню проблеми контролю рухової та техніко-тактичної діяльності студентської футбольної команди в процесі гри. Раціональна побудова процесу підготовки передбачає його спрямованість на формування оптимальної структури змагальної діяльності, що можливо лише за наявності інформації про фактори, які визначають ефективність ведення змагальної боротьби. Мета дослідження – встановити основні параметри рухових і техніко-тактичних дій футболістів студентської команди в процесі змагальної діяльності. У роботі використовувалися наступні методи дослідження: теоретичний аналіз та узагальнення науково-методичної і спеціальної літератури, педагогічне спостереження, хронометрування, відеозйомка змагальної діяльності, методи математичної статистики. Результати. Хронометрування та педагогічне спостереження за змагальною діяльністю студентської команди дали змогу встановити, що рухову діяльність футболіста складають повільні пробіжки, прискорення на різних дистанціях, ривки, стрибки та боротьба за м’яч. За гру футболіст у середньому пробігав відстань 7 – 11 км. У процесі гри чергуються активні та пасивні фази. Загальний чистий час гри (активні фази) складає 60 – 69 хв. До основних рухових форм з м'ячем у футболі відносяться удари, зупинки, ведення, обведення, передачі, вкидання м'яча з-за бокової лінії, техніка гри воротаря. Висновки. Гравці студентської футбольної команди володіють індивідуальною техніко-тактичної майстерністю, яка дозволяє їм у процесі змагальної боротьби ефективно виконувати ведення мʼяча, обведення, перехоплення та відбори. Разом з тим, у тренувальному процесі необхідно більше часу відводити на вдосконалення групових і командних взаємодій для підвищення результативності передач мʼяча на різні дистанції й ударів по воротам, про що свідчить значна частка браку при їх виконанні.
  • Thumbnail Image
    Item
    Оцінка теоретично-музичних знань студентів з навчальної дисципліни «Ритміка і хореографія»
    (ТОВ «Планер», 2018) Чернишенко, Тамара; Chernyshenko, Tamara; Кізім, Вікторія; Kizim, Viktoriia
    В роботі розглядається комплексна структура контролю теоретично-музичних знань з дисципліни «Ритміка і хореографія». В статті представлено нормативні оцінки теоретично-музичних знань. Автор рекомендує використання їх для підвищення ефективності теоретично-музичної підготовки студентів і дозволить розширити теоретичні знання у студентів у своїй майбутній професійній діяльності в якості вчителя фізичної культури, тренера з видів спорту.
  • Thumbnail Image
    Item
    Методи котролю за тренувальними і змагальними навантаженнями
    (Київ: КНТ, 2017) Костюкевич, Віктор Митрофанович; Шинкарук, Оксана Анатоліївна; Воронова, Валентина Іванівна; Борисова, Ольга Володимирівна; Костюкевич, В. М.; Шинкарук, О. А; Воронова, В. І.; Борисова, О. В.; Kostukevich, V. M.; Shynkharuk, O. A.; Voronova, V. I.; Borysova, O. V.
    Побудова тренувального процесу спортсменів різної кваліфікації ґрунтується на закономірностях впливу тренувальних навантажень різної величини і спрямованості. Навантаження поділяються на специфічні і неспецифічні, локальні, регіональні і глобальні. Навантаження характеризується із «зовнішнього» і «внутрішнього» боку. Розрізняють шість зон спрямованості навантажень. У процесі тренувань особливу увагу варто зосередити на правильній послідовності навантажень, різних за характером впливу на організм спортсменів, а саме: алактатним мають передувати гліколітичні навантаження, аеробним – анаеробні алактатні та анаеробні гліколітичні навантаження.
  • Thumbnail Image
    Item
    Методи наукових досліджень у фізичному вихованні і спорті
    (Київ: КНТ, 2017) Костюкевич, Віктор Митрофанович; Шинкарук, Оксана Анатоліївна; Воронова, Валентина Іванівна; Борисова, Ольга Володимирівна; Костюкевич, В. М.; Шинкарук, О. А.; Воронова, В. І.; Борисова, О. В.; Kostukevich, V. M.; Shynkharuk, O. A.; Voronova, V. I.; Borysova, O. V.
    У розділі подана характеристика методів емпіричного та теоретико-емпіричного дослідження: аналіз науково-методичної літератури; педагогічне спостереження; відеозйомка змагальної діяльності; опитування; анкетування; метод інтерв’ю; метод експертних оцінок; соціометричне опитування. На основі експериментальних даних характеризується методика аналізу змагальної діяльності спортсменів у командних ігрових видах спорту.
  • Thumbnail Image
    Item
    Метрологічні основи контролю за змагальною діяльністю
    (Київ: КНТ, 2017) Kostyukevych, Viktor; Shevchyk, Lyudmyla; Sokol'vak, Ol'ha; Костюкевич, Виктор; Костюкевич, Віктор; Сокольвак, Ольга; Сокольвак, Ольга; Шевчик, Людмила; Шевчик, Людмила
    Основними напрямками контролю за змагальною діяльністю є визначення числа результативності ТТД та ефективності спортивної техніки, а також контроль за спортивною тактикою. Розрізняють два основних методи контролю за змагальною діяльністю – візуальний та інструментальний. У командних ігрових видах спорту може використовуватися експертний аналіз техніко-тактичної майстерності спортсменів і визначення кількісних показників виконання ТТД, зокрема, використання інтегральної оцінки змагальної діяльності.