Факультет фізичного виховання і спорту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/32798286-0ff5-427c-87ee-42fdfd7e6aa9

Browse

Search Results

Now showing 1 - 6 of 6
  • Thumbnail Image
    Item
    Місце спортивних ігор у сучасній системі класифікації видів спорту
    (ТОВ "ТВОРИ", 2021) Сікорська, Лілія; Sikorska, Liliia
    У статті проаналізовані різні підходи щодо класифікації видів спорту та окремо спортивних ігор. Вивчено рівень зацікавленості студентів першокурсників різними видами спорту, що представлені у змісті фізичного виховання освітніх закладів. Метою дослідження було проаналізувати особливості спортивних ігор у сучасній системі класифікації видів спорту та визначити ставлення студентської молоді до сучасних видів спорту. Методи дослідження. У роботі використано теоретичні й емпіричні методи дослідження: аналіз фахової та науково-методичної літератури, метод анкетування. Результати дослідження. Проведений дефінітивний аналіз основних теоретичних понять «спорт», «вид спорту», «спортивні ігри». Розглянуто підхід відомих дослідників у галузі психології спорту до класифікації видів спорту та спортивних вправ на підставі виокремлення психологічних особливостей спортивної діяльності. Визначено критерії, що лягли в основу найбільш поширених класифікацій видів спорту та спортивних ігор зокрема. За допомогою проведення анкетування з’ясовано, яким видам спорту надають перевагу сучасні студенти першокурсники. Ключові висновки: Аналіз літературних, наукових, методичних джерел дав змогу окреслити існуючі класифікації видів спорту та зокрема спортивних ігор; визначити особливості та значення спортивних ігор. З’ясовано, що заняттям різним видам спортивних ігор надає перевагу 59,5% студентів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Структура фізичної підготовленості 7-річних школярів на основі факторного аналізу
    (Вінниця: ТОВ "Планер", 2017) Швець, Оксана; Швец, Оксана; Shvets, Oksana; Кузьмик, Валентина; Кузьмик, Валентина; Kuzmik, Valentine
    У роботі описуються факторні рішення структури фізичної підготовленості 7-річних школярів і пропонується методика класифікації молодших школярів за рівнями фізичної підготовленості (з високим, середнім і низьким), яка дозволяє виявити діапазон результатів за певними фізичними якостями.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблема класифікації ігор у фізичному вихованні дітей дошкільного віку
    (Житомир : Вид-во ФОП Євенок О. О., 2016) Пасічник, Вікторія; Пасечник, Виктория; Pasichnyk, Viktoriia; Пітин, Марьян; Питын, Марьян; Pityn, Marian
    У статті розглянуто проблему класифікації ігор у фізичному вихованні дітей дошкільного віку. Узагальнено досвід багатьох вітчизняних та зарубіжних дослідників щодо класифікації ігрових засобів (ігор, ігрової діяльності). Окреслено суттєві ознаки щодо класифікації ігрової діяльності історичного, теоретичного та методичного змісту. Зазначено, що при значній кількості підходів до класифікації ігрових засобів, вони здебільшого неузгоджені між собою, а в окремих випадках мають певні суперечності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Классифицирование учащихся младших классов по уровню двигательной подготовленности
    (К.: Вид-во НПУ імені М. П. Драгоманова, 2009) Швец, Оксана; Швець, Оксана; Shvets, Oksana; Винницкий государственный педагогический университет имени Михайла Коцюбинського; Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського; Vinnitsa state pedagogical University named after Mikhailo Kotsubinskogo
    В работе проведено классифицирование учащихся младших классов по уровню двигательной подготовленности, в результате чего установлено значительное количество учащихся, отнесенных к низкому уровню развития двигательных качеств, что имеет большое значение для практики физического воспитания школьников.
  • Thumbnail Image
    Item
    Фізична підготовленість молодших школярів із різним рівнем рухової активності
    (Вінниця ТОВ «Планер», 2014) Швець, Оксана; Швец, Оксана; Shvets, Oksana
    У роботі проведено класифікування учнів молодших класів за рівнем фізичної підготовленості, в результаті чого встановленно значну кількість учнів, віднесених до низького рівня розвитку рухової активності, що має велике значення для практики фізичного виховання школярів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Факторна структура фізичної підготовленості школярів 7-9 років
    (Вінниця (ВДПУ), 2010) Швець, Оксана; Швец, Оксана; Shvets, Oksana
    У роботі пропонується методика класифікації молодших школярів 7-9 років за рівнями фізичної підготовленості, яка дозволяє виявити діапазон результатів за певними фізичними якостями, та описуються факторні вирішення структури фізичної підготовленості в кожній із виділених груп (з високим, середнім і низькими рівнями).