Факультет фізичного виховання і спорту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/32798286-0ff5-427c-87ee-42fdfd7e6aa9

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 15
  • Thumbnail Image
    Item
    Педагогічний контроль фізичної підготовленості юних танцюристів 7- 8 років, які займаються спортивними танцями
    (Вінниця : ВДПУ, 2023) Чернишенко, Тамара; Сікорська, Лілія; Продівус, Наталія; Лисак, Сергій
    Актуальність теми дослідження. Одним із шляхів удосконалення та покращення методики підготовки спортсменів є впровадження науково обґрунтованої системи контролю підготовленості, так як це основа ефективного керування навчально-тренувальним процесом на всіх етапах багаторічного спортивного удосконалення. Тому питання контролю спортивної підготовленості юних танцюристів на етапі початкової підготовки є актуальним науково практичним завданням. Мета дослідження – вивчити динаміку показників загальної та спеціальної фізичної підготовленості юних танцюристів на етапі початкової підготовки. Методи дослідження: теоретичний аналіз та узагальнення спеціальної науково-методичної літератури; педагогічне спостереження; педагогічне тестування, методи математичної статистики. Дослідження було організовано та проведено на базі Вінницького клубу «Академія бального танцю». В дослідженнях взяли участь хлопчики і дівчатка 7-8 років групи початкової підготовки другого року навчання, в кількості 37 осіб. Результати роботи. Особливістю нашої експериментальної методики є використання засобів з методичними підходами реалізованими під час виконання хореографічного тренажу, ритмічних вправ, у музично танцювальних іграх і вправах на розвиток фізичних якостей. Аналіз результатів свідчить, що у хлопчиків і дівчат 7-8 років відбулися статистично достовірні зміни в загальних і спеціальних якостях. Висновки. Отже розроблена нами програма позитивно вплинула на удосконалення загальної та спеціальної фізичної підготовленості за тестами: «нахил тулуба вперед з положення сидячи», «піднімання тулуба за 30 с», «6- хвилинний біг», стрибок у довжину з місця», «човниковий біг 4х10м», «міст», «шпагати – правою, лівою, поперековий» (р<0,05).
  • Thumbnail Image
    Item
    Рівень теоретичної підготовки студентів з дисципліни «Ритміка і хореографія», яка викладалася в онлайні
    (Вінниця : ВДПУ, 2022) Кізім, Вікторія; Чернишенко, Тамара
    Методом математичної статистики було визначено рівень музично-теоретичних знань з дисципліни «Ритміка і хореографія».
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування культури танцювальних рухів у дівчат-старшокласниць засобами хореографії
    (Вінниця : ВДПУ, 2022) Чернишенко, Тамара; Гоцуляк, Анастасія
    В статті досліджується рівень хореографічних засобів у дівчат-старшокласниць, які обрали варіативний модуль «Хореографія» на уроках фізичної культури. Результати, які були отримані в експерименті довели доцільність використання хореографічного екзерсису для покращення культури рухів в танцювальних вправах на музичний розмір 2/4, 3/4, 4/4.
  • Thumbnail Image
    Item
    Загальна характеристика засобів відновлення фізичної працездатності спортсменів
    (ТОВ "ТВОРИ", 2021) Хуртенко, Оксана; Дмитренко, Світлана; Ковальчук, Андрій; Чернишенко, Тамара; Chernyshenko, Tamara; Kovalchuk, Andrii; Dmytrenko, Svitlana; Khurtenko, Oksana
    Колективну монографію присвячено актуальним проблемам програмування тренувального процесу спортсменів в різних струткурних утвореннях, моделювання та побудови моделей в різних видах спорту, питанням підготовленості та відновлення спортсменів, управлінню та контролю в процесі багаторічного вдосконалення. Кожний розділ монографії побудовано як самостійні частини, проте вони є взаємозалежні та створюють систему знань про управління, програмування, моделювання в спорті. Для студентів, аспірантів та науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти з фізичного виховання і спорту, факультетів фізичного виховання, тренерів, спортсменів, фахівців та науковців.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування музично- координаційних здібностей студентів факультету фізичного виховання і спорту засобами музично-ритмічних вправ з дисципліни «Ритміка і хореографія»
    (ТОВ "ТВОРИ", 2021) Кізім, Вікторія; Чернишенко, Тамара; Сікорська, Лілія; Дмитренко, Світлана; Kizim, Victoria; Chernyshenko, Tamara; Sikorska, Lily; Dmytrenko, Svitlana
    Актуальність теми дослідження. Фахова підготовка спеціалістів фізичної культури і спорту має бути спрямована на оволодіння передовими інноваційними технологіями, проведення занять фізичної культурою з використанням музичного супроводу. Мета роботи. Дослідження було направлене на розробку програми формування координаційних здібностей студентів факультету фізичного виховання і спорту за спеціальностями: 014 (Середня освіта. Фізична культура ), 017 (Фізична культура і спорт ) засобами музично-ритмічних вправ на музичний розмір 2/4 на заняттях з ритміки і хореографії. Методи дослідження В дослідженні застосовувались наступні методи дослідження: огляд літературних джерел, педагогічні спостереження, анкетування, комплексне тестування контролю відчуття ритму на музичний розмір 2/4, методи математичної статистики. Комплексний тест контролю відчуття ритму на м/р - 2/4 здійснювався різними завданнями і оцінювався відповідно від одного балу до п’яти балів. Результати роботи. У роботі представлені результати рівня ритму на музичний розмір 2/4, яке виконувалося за п’ятьма завданнями студентами різних спеціальностей. Найскладніше виявилось виконання студентами координаційних завдань, які відповідають оцінкам «4» та «5», рівням вище середнім та вищому. Так показали вище середній рівень хлопці - 56,5%, дівчата - 66,7% (спеціальність 014), хлопці - 75% дівчата 68,4% (спеціальність 017). Високий рівень – відповідно 39,1% (хлопці), 50% - дівчата (спеціальність 014); 58,5% хлопці 52,6% дівчата (спеціальність 017). Ключові висновки. Зробивши аналіз отриманих результатів рівнів відчуття ритму на музичний розмір 2/4 у студентів різних спеціальностей: засвідчують необхідність пошуку та обґрунтування нових методів і засобів цілеспрямованого формування розвитку координаційних музично-рухових ритмів на заняттях з дисципліни «Ритміка і хореографія».
  • Thumbnail Image
    Item
    Стуктура готовості вчителя фізичної культури до формування здоров’язбережувальної компетентності учнів
    (ТОВ "ТВОРИ", 2021) Драчук, Андрій; Ковінько, Михайло; Романенко, Віктор; Чернишенко, Тамара; Свірщук, Наталія; Drachuk, Andrii; Kovinko, Mykhailo; Romanenko, Viktor; Chernyshenko, Tamara; Svirshchuk, Nataliia
    Актуальність Питання здоров’я і здоров’язбереження належать до пріоритетних завдань суспільного розвитку, обумовлюють актуальність теоретичної і практичної їх розробки, необхідність розгортання відповідних наукових досліджень, напрацювання методичних і організаційних підходів до збереження здоров’я, його формування і розвитку. Мета розробка структури готовності вчителя фізичної культури до формування здоров’язбережувальної компетентності учнів. Методи дослідження: системний аналіз; вивчення, аналіз, узагальнення та систематизація даних наукової та науково-методичної літератури. Результати роботи: на підставі дослідження сучасних підходів до вивчення професійної діяльності вчителя фізичної культури нами було сформульовано визначення та розроблено структуру готовності вчителя фізичної культури до формування здоров’язбережувальної компетентності учнів як інтегральну якість особистості, яка базується на визнанні здоров’я однією з базових цінностей суспільства та охоплює систему цінностей, мотивів здоров’язбережувальної діяльності, якості особистості, знання і уміння фахівця, які дозволяють йому мобілізуватися на цю діяльність і виконувати її на необхідному рівні.
  • Thumbnail Image
    Item
    Оцінка рівня культури хореографічних танцювальних рухів у студентів факультету фізичного виховання і спорту
    (ТОВ "Твори", 2020) Кізім, Вікторія; Чернишенко, Тамара; Дмитренко, Світлана; Кизим, Виктория; Чернышенко, Тамара; Дмитренко, Светлана; Kizim, Viktoriia; Chernyshenko, Tamara; Dmytrenko, Svitlana
    Актуальність теми дослідження. Розглянуто рівень культури хореографічних і танцювальних рухів студентів факультету фізичного виховання і спорту. Експериментально досліджено та проаналізовано особливості змісту хореографічних вправ на заняттях з дисципліни «Ритміка і хореографія». Мета роботи – визначити, дослідити й експериментально обґрунтувати ефективні засоби та методи формування культури рухів на занятті з дисципліни «Ритміка і хореографія» у студентів, які навчаються на факультеті фізичного виховання і спорту. У роботі використано теоретичні й емпіричні методи дослідження: аналіз фахової науково-методичної літератури, соціологічні методи дослідження (анкетування), метод експертних оцінок, методи математичної статистики. В дослідженні взяли участь студенти 1-го курсу в кількості 124 осіб факультету фізичного виховання і спорту зі спеціальностей: 014.11 Середня освіта (фізична культура), 017 Фізична культура і спорт.
  • Item
    Cучасні педагогічні технології розвитку координаційних здібностей підлітків засобами рухливих ігор
    (Вінниця, 2019) Чернишенко, Тамара; Кузінський, Сергій; Щаблевська, Ірина; Чернышенко, Т.; Кузинський, С.; Щаблевська, И.; Chernyshenko, T.; Kuzinskyi, S.; Shchablevska, I.
    В статті досліджено координаційні здібності підлітків 11-12 років засобами рухливих ігор. В експериментальних дослідженнях взяли участь хлопці і дівчата 11-12 років. Дослідження координаційних здібностей вимірювали за допомогою тестів: човниковий біг 3 х 10 м, ведення м’яча в бігу зі зміною напрямку руху, тест для оцінки балістичної координації рухів (стрибки з квадрату - вперед, назад, вправо, вліво). Дослідження проводились в загальноосвітній гуманітарній школі № 23 м. Вінниця на уроках фізичної культури. Проведене тестування показників координаційних здібностей підлітків 11 – 12 років на початку навчального року показало, що їх розвиток, у більшості випадків відповідав середньому та низькому рівням. Дані показники варіювались з мінімальною різницею у дівчат та хлопців. За результатами тестування була розроблена відповідна технологія для розвитку координаційних здібностей підлітків 11 – 12 років, яка передбачала використання рухливих та естафетних ігор з елементами спортивних ігор та інших видів спорту. Отримані данні виявили позитивні зрушення по всім тестам, як у хлопців, так і у дівчат. Достовірність різниць визначена по тестам: човниковий біг 3х10м (у хлопців і дівчат), ведення м’яча ведучою рукою (у хлопців і дівчат), ведення м’яча не ведучою рукою (у хлопців). Ефективність застосування рухливих ігор в процесі комплексного контролю фізичної підготовленості підлітків дозволило оптимізувати навчальний процес на уроках фізичної культури та покращити координаційні здібності хлопців і дівчат 11-12 років.
  • Thumbnail Image
    Item
    Порівняльна характеристика рівня ритму у студентів, які навчаються на факультеті фізичного виховання і спорту
    (ТОВ «Планер», 2018) Чернишенко, Тамара; Chernyshenko, Tamara; Стародонова, Маша; Starodonova, Mahsa; Зарицький, Андрій; Zarytskyi, Andrii
    Фахова підготовка майбутніх спеціалістів фізичної культури і спорту має бути спрямована на оволодіння передовими технологіями, проведення занять фізичною культурою з використанням музичного супроводу. Мета дослідження. Мета роботи полягала в дослідженні відчуття ритму музичного розміру 4/4 у студентів факультету фізичного виховання на заняттях з ритміки і хореографії. Для вирішення поставлених завдань використовувалися такі методи дослідження: огляд літературних джерел, педагогічне спостереження, комплексний тест контролю відчуття ритму на м/р 4/4, методи математичної статистики. Комплексний тест контролю відчуття ритму на м/р - 4/4 здійснювався різними завданнями і оцінювався відповідно від одного до п’яти балів. Результати дослідження. В роботі представлені результати рівня ритму, яке виконувалось і оцінювалось за п’яти завданнями юнаками і дівчатами. Найскладніше виявилось виконання координаційних завдань, які відповідають рівню вище середньому і високому. Відповідно показали вище середній рівень 13,95% (юнаки) і 57,69% (дівчата) і високий рівень 11,54% (дівчата). Виявлено середні величини показників ритму юнаків і дівчат з п’яти завдань музичного розміру - 4/4. Найвищий результат отримано у дівчат (n=3) при виконанні п’ятого завдання - 5,0 балів, у юнаків (n=6) при виконанні четвертого завдання - 4,0 бала. Висновки. Зробивши аналіз отриманих результатів рівня ритму юнаків і дівчат можна підвищити ефективність викладання ритмічної підготовленості студентів, включаючи обґрунтуванні методи і засоби цілеспрямованого формування розвитку музичного ритму у студентів на заняттях з дисципліни «Ритміка і хореографія».
  • Thumbnail Image
    Item
    Самостійні заняття, як засіб підвищення фізичної підготовленості учнів 5-6 класів
    (ТОВ «Планер», 2018) Чернишенко, Тамара; Chernyshenko, Tamara; Данчук, Петро; Danchuk, Petro; Бородій, Дмитро; Borodii, Dmytro; Дідик, Наталя; Didyk, Natalia
    Проблема самостійної роботи завжди приковувала до себе увагу вчених і вчителів-практиків. Станом на сьогоднішній день, уроки фізичної культури у загальноосвітніх школах компенсують лише 20% необхідного добового обсягу рухів, що є недостатньо для забезпечення нормального розвитку і оптимальної рухової підготовленості учнів. Це вказує на доцільність впровадження в режим дня школярів додаткових нетрадиційних форм та методів фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи, які відповідали б інтересам і запитам школярів. Метою дослідження є вивчення інтересу школярів до занять фізичними вправами та розробка експериментальної програми, яка включає різні форми самостійних занять для підвищення фізичної підготовленості учнів 5-6 класів. Методи дослідження: теоретичний аналіз і узагальнення даних науково-методичної літератури, педагогічне спостереження, педагогічне тестування загальної фізичної підготовленості, метод опитування, методи математичної статистики. Результати дослідження. Для визначення інтересу школярів до занять фізичною культурою проводилось анкетування. Результати показали, що 70% та 60% хлопців 11-12 років бажають займатися 4 рази на тиждень фізичними вправами, що навпаки у дівчат отримані показники інші і складають відповідно 35% та 25%. Перевагу фізичним вправам підлітки надають ігровим - 40%, гімнастичним - 40% (хлопці), 30% (дівчата) і вправам легкої атлетики - 30% (хлопці), 35% (дівчата). Впровадження експериментальної програми дозволило зробити висновки, що відбулися зміни по всім тестовим вправам у хлопців і дівчат ЕК (крім показників бігу на 60м у хлопців і на 30м у дівчат 11-12 років). Висновки. Аналіз спеціальної літератури виявили обмежену кількість наукових робіт, що відображають рівень інтересу підлітків до самостійних занять фізичними вправами. Недостатньо використовуються форми і засоби фізичної культури і спорту в загальноосвітніх школах для ефективного стимулювання у підлітків мотивації до самостійних занять в школі, в домашніх умовах і на майданчиках за місцем проживання. Отже, формування інтересу в підлітків до фізичного виховання і спорту потребує цілеспрямованої та системної діяльності вчителя фізичної культури. Впровадження експериментальної програми в 5-6 класах (11-12 років) дозволило зробити висновок про позитивні зрушення в усіх тестових вправах. Показники КК як у хлопчиків, так і у дівчат статистично достовірно не змінились.