Факультет фізичного виховання і спорту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/32798286-0ff5-427c-87ee-42fdfd7e6aa9

Browse

Search Results

Now showing 1 - 9 of 9
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив занять плаванням з елементами аквафітнесу на функціональну підготовленість дітей 11-15 років з наслідками бронхо-легеневих захворювань
    (Вінниця : Твори, 2023) Сальникова, Світлана; Головкіна, Вікторія; Пуздимір, Микола; Гончарук, Яна
    Актуальність теми дослідження. Зважаючи на стрімке збільшення у світовому масштабі вірусних хвороб, що викликають у хворих ускладнення дихальної системи, збільшення чисельності таких хворих і, як наслідок, перенавантаження лікувальних закладів, що забезпечують повноцінну реабілітацію, виникає потреба в розробці альтернативних програм реабілітації осіб з наслідками бронхо легеневих захворювань, які б сприяли пришвидшенню адаптації та поверненню усіх систем організму до фізіологічної норми. Мета – за динамікою показників функціональних проб Штагне та Генча експериментально обґрунтувати доцільність комплексного застосування в програмі реабілітації дітей 11-15 років з наслідками бронхо легеневих захворювань засобів плавання із використанням елементів аквафітнесу та вправ на затримку дихання у воді в стані відносного м’язового спокою. Методи дослідження: теоретичний аналіз, педагогічне спостереження, функціональні проби Штанге та Генча. Результати роботи. Під впливом занять плаванням із застосуванням елементів аквафітнесу та вправ на затримку дихання у воді в досліджуваних експериментальних груп незалежно від статі вірогідно покращилися результати виконання проб Штанге та Генча. Ефективність такого впровадження доведено вірогідно більшими показниками цих параметрів на різних етапах дослідження порівняно із вихідними даними та з показниками контрольних груп. Ключові висновки. Динаміка показників функціональної підготовленості хлопців і дівчат 11-15 років засвідчує доцільність використання у процесі фізичної реабілітації дітей, які мають наслідки бронхо-легеневих захворювань, засобів плавання з елементами аквафітнесу та вправ на затримку дихання, що доведено суттєвим збільшенням тривалості затримки дихання на вдиху та видиху порівняно із тими, хто такі засоби не використовував.
  • Thumbnail Image
    Item
    Засоби фізичної терапії у дітей з порушеннями постави
    (Вінниця : ВДПУ, 2022) Головкіна, Вікторія; Сальникова, Світлана; Марина, Бойко
    Аналіз науково-методичної літератур з проблеми дослідження показав, що останнім часом широко розглянута проблема сколіозу у дітей різного віку. Починаючи з часу формування плоду, далі з моменту народження і потім у дошкільному та шкільному віці ця патологія призводить до порушень багатьох систем життєдіяльності організму, а надалі до повної інвалідності в зрілому віці. Досліджено, яку функцію для людини виконує здоровий хребет а також фактори ризику виникнення сколіозу та ступені його важкості.
  • Thumbnail Image
    Item
    Засоби аеробіки у системі фізичного виховання студентської молоді
    (Вінниця : ВДПУ, 2023) Головкіна, Вікторія; Бойко, Марина; Гончарук, Яна
    Аеробіка є одним із напрямків масової фізичної культури. Як наголошують науковці, всебічний вплив засобів аеробіки на організм дітей шкільного віку та студентської молоді обумовлений широким вибором вправ, що застосовуються під час проведення занять цим видом фізичної активності. При цьому арсенал таких вправ постійно поповнюється і розширюється за рахунок використання вправ із різних видів спорту, які виконуються під музичний супровід та із застосуванням певної методики. Використання музичного супроводу створює позитивний психоемоційний фон, який сприяє зняттю наслідків стресових реакцій і підвищенню настрою.
  • Thumbnail Image
    Item
    Можливості застосування аквафітнесу для корекції фізичного стану дітей з порушеннями постави
    (Вінниця : ВДПУ, 2021) Сальникова, Світлана; Головкіна, Вікторія
    Перспективою вирішення проблеми корекції фізичного стану дітей 11-12 років з порушеннями постави є використання інноваційних видів рухової активності. Метою роботи є обґрунтування доцільності застосування аквафітнесу для корекції фізичного стану дітей 11-12 років з порушеннями постави. Доведена доцільність застосування новітніх видів рухової активності у системі фізичного виховання дітей 11-12 років.
  • Thumbnail Image
    Item
    Скандинавська ходьба як засіб фізичного виховання студентів із послабленим здоров’ям
    (Вінниця: ВДПУ, 2021) Сальникова, Світлана; Головкіна, Вікторія
    Впровадження скандинавської ходьби в практичні заняття студентів ЗВО дозволить розширити спектр рухової активності, підвищити рівень мотиваційно- ціннісного ставлення студентської молоді до систематичних занять фізичною культурою, сприяє загальному загартовуванню студентів та підвищує продуктивність спільної роботи викладачів та студентів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток загальної фізичної підготовленості плавців 11-12 років засобами плавання із застосуванням елементів аквафітнесу й інтервального гіпоксичного тренування
    (ТОВ «Планер», 2019) Головкіна, Вікторія; Holovkina, Viktoriia; Фурман, Юрій; Furman, Yurii
    Мета: встановити комплексний вплив тренувальних занять, в яких використовувалися елементи аквафітнесу й інтервальне гіпоксичне тренування, на загальну фізичну підготовленість хлопчиків-плавців 11-12 років. Матеріал: у дослідженні брали участь 64 спортсмени віком 11-12 років, спортивний стаж яких становив 2-3 роки. Результати. Зростання результатів з усіх видів спорту зумовлене підвищенням ефективності навчально-тренувальних занять за рахунок впровадження в системній підготовці спортсменів новітніх технологій. Оздоровча дія фізичних вправ у воді обумовлена високою енергетичною вартістю роботи, феноменом гравітаційного розвантаження тіла, позитивною дією на серцево-судинну і дихальну системи, наявністю стійкого ефекту загартовування. Беручи до уваги досвід напрацювань попередніх дослідників, ми передбачили, що комплексне застосування методики ЕГД й елементів аквафітнесу в тренувальному процесі юних спортсменів-плавців сприятиме підвищенню їх функціональної та фізичної підготовленості. Протягом 24 тижнів на різних етапах дослідження (через 8, 16 і 24 тижні) вивчено динамку показників, що характеризують швидкість, вибухову силу, силову динамічну витривалість м’язів плечового поясу, швидкісно-силову витривалість м’язів плечового поясу, черевного пресу й нижніх кінцівок, активну гнучкість хребта та плечового поясу, витривалість. Встановлено, що тренувальні заняття плаванням із застосуванням елементів аквафітнесу й інтервального гіпоксичного тренування за допомогою апарату «Ендогенік-01» сприяють покращенню показників загальної іфзичної підготовленості у хлопчиків 11-12 років.Висновки: Доведено ефективність комплексного застосування в заняттях плаванням елементів аквафітнесу й інтервального гіпоксичного тренування. Доцільність такого поєднання доведено зростанням показників швидкості, вибухової сили, силової динамічної витривалості м’язів плечового поясу, швидкісно-силової витривалості м’язів плечового поясу, черевного пресу й нижніх кінцівок, активної гнучкості хребта та плечового поясу, витривалості.
  • Thumbnail Image
    Item
    Ефективність застосування елементів аквафітнесу під час факультативних занять плаванням зі студентками ВНЗ
    (Вінниця: ТОВ "Планер", 2017) Головкіна, Вікторія; Holovkina, Viktoriya; Головкина, Виктория; Сальникова, Світлана; Sal'nykova, Svitlana; Сальникова, Светлана
    Перспективою вирішення проблеми побудови програм занять з фізичного виховання у ВНЗ є використання інноваційних видів рухової активності. Метою роботи є обґрунтування доцільності застосування у системі фізичного виховання студенток плавання із елементами аквафітнесу. Встановлено покращення швидкості, вибухової сили, гнучкості, силової динамічної витривалості м'язів плечового поясу, загальної витривалості. Доведена доцільність застосування новітніх видів рухової активності у системі фізичного виховання студенток ВНЗ.
  • Thumbnail Image
    Item
    Порівняльна характеристика загальної фізичної підготовленості плавців 11-12 років в залежності від статі та можливості її удосконалення засобами аквафітнесу й інтервального гіпоксичного тренування
    (Вінниця: ТОВ "Планер", 2017) Головкіна, Вікторія; Головкина, Виктория; Golovkina, Viktoria; Фурман, Юрій; Фурман, Юрий; Furman, Yury
    У статті подано результати дослідження загальної фізичної підготовленості спортсменів плавців 11 12 років за показниками швидкості, витривалості, вибухової сили, швидкісно-силової витривалості м’язів плечового поясу, нижніх кінцівок та черевного пресу, силової динамічної витривалості м’язів плечового поясу, спритності та гнучкості. Рекомендовано для покращення силової підготовленості плавців на етапі початкової базової підготовки застосовувати елементи аквафітнесу, а для покращення витривалості – інтервальне гіпоксичне тренування.
  • Thumbnail Image
    Item
    Перспективи застосування в процесі фізичної підготовки плавців 11-12 років інтервального гіпоксичного тренування й елементів аквафітнесу
    (Вінниця: ТОВ «Планер», 2016) Головкіна, Вікторія; Головкина, Виктория; Holovkina, Viktoriia
    У статті подано результати дослідження аеробної та анаеробної продуктивності організму спортсменів плавців 11-12 років за показниками максимального споживання кисню (VO2max), максимальної кількості зовнішньої механічної роботи за 10с (ВанТ10), 30с (ВанТ30), 60с (МКЗМР). Встановлено, що рівень аеробної продуктивності, яку оцінювали за критеріями Я.П. Пярната, відповідає «посередньому». Рекомендовано для покращення функціональної підготовленості плавців на етапі початкової базової підготовки застосовувати інтервальне гіпоксичне тренування, а для силової підготовленості – елементи аквафітнесу.