Кафедра цифрових технологій і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/28c0d391-1030-4be6-8f9e-c67cd2f8a4eb

Browse

Search Results

Now showing 1 - 2 of 2
  • Thumbnail Image
    Item
    Зміст ділових ігор із загальноосвітніх і економічних дисциплін
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2015) Буга, О. І.; Буга, О. И.; Buha, O. I.; Глуханюк, В. М.; Глуханюк, В. Н.; Hlukhaniuk, V. M.
    В статті розглянуто процес розробки навчальних ділових ігор із загальноосвітніх і економічних дисциплін, охарактеризовані загальні вимоги до розробки й проведення ділової гри під час фахової підготовки майбутніх спеціалістів. Навчальна ділова гра застосовує набутий досвід учасників гри і надає простір для розвитку уявлень і дій, кожен учасник самостійно виробляє розв’язки.Підготовка майбутніх учителів технологій за допомогою навчальних ділових ігор дає право розв’язати низку завдань, недосяжних для традиційного навчального процесу. Під час навчальної ділової гри можна відпрацювати не лише фахові й посадові навички розроблення й прийняття управлінських виробничих рішень.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування пізнавального інтересу учнів шляхом упровадження у навчальний процес еколого-дидактичних ігор побутового змісту
    (Вінниця : ВДПУ, 2016) Глуханюк, В. М.; Глуханюк, В. Н.; Hlukhaniuk, V. M.; Глуханюк, Д. В.; Hlukhaniuk, D. V.
    У статті висвітленні технології формування пізнавального інтересу учнів шляхом впровадження еколого-дидактичних ігор побутового змісту. А також розглянуті ігрові цикли – система ігор різного виду і різного рівня складності, що заснований на принципах діяльності, комунікативності, наступності, психологічної комфортності. Запропоновані нами певні етапи ігрових циклів, які на уроках необхідно вибудовувати з орієнтацією на груповий характер, який забезпечує взаємодію один з одним при вирішенні екологічних проблем. Саме їх упровадження, вимагаючи формування відповідних якостей особистості і моделей поведінки, розширює екологічну компетентність особистості. Вони повинні спиратися на вже сформовані вміння з інших предметів, що необхідні для організації ігрової діяльності. Важливо враховувати також вікові особливості школярів при розробці і застосуванні методики ігрової діяльності на уроках, у тому числі і для активізації педагогом діяльності в процесі гри. Гра служить елементом цікавості, дає поштовх розвитку інтересу, сприяє розвитку інтересу до учіння. Оскільки навчальний час для ознайомлення з побутовими екологічними проблемами у шкільних програмах не передбачений, то проблема ознайомлення учнів з ними може бути вирішена лише шляхом запровадження еколого- дидактичних ігор побутового змісту.