Факультет педагогіки, психології і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1a05f9a6-2c36-4ab2-b59d-71f989010099

Browse

Search Results

Now showing 1 - 6 of 6
  • Thumbnail Image
    Item
    Проєктне навчання як фактор підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників ЗВО
    (Вінниця : Друк плюс, 2022) Горохівська, Тетяна Миколаївна; Демчук, Богдан Андрійович
    У статті висвітлено особливості проєктної діяльності в системі підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників ЗВО. Проаналізовано науково-педагогічну літературу, присвячену визначенню, сутності та змісту дефініції «метод проєктів», що досліджується авторами як педагогічна технологія, зорієнтована не на інтеграцію фактичних професійних знань, а на застосування системи навчально-пізнавальних прийомів, які надають можливість вирішення тієї чи іншої проблеми в результаті самостійних і колективних дій викладачів (слухачів курсів підвищення кваліфікації) та презентації результатів їхньої роботи. Розглянуто типологізацію навчальних проєктів відповідно до ознак (домінуюча діяльність, предметно-змістова галузь, характер координації, тип продукту, характер контактів тощо). Визначено та охарактеризовано етапи проектування: початковий, етап розробки, етап реалізації проєкту, завершення проєкту. Окреслено основні вимоги до використання проектної технології в умовах підвищення кваліфікації. Встановлено, що виконання проєктів у підвищенні кваліфікації науково-педагогічних працівників ЗВО представляє собою сукупність прийомів, дій слухачів для досягнення поставленої мети вирішення значущої для них проблеми й оформлення результатів у вигляді кінцевого продукту. Представлено досвід кафедри педагогіки та інноваційної освіти Національного університету «Львівська політехніка» в контексті використання проєктного навчання в рамках курсів підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників університету. Зроблено висновок про те, що проєктне навчання має творчий, дослідницький, розвивальний, випереджальний характер, забезпечує неперервність розвитку професійно-педагогічної компетентності науково-педагогічних працівників ЗВО. Підкреслено доцільність системного впровадження проєктного навчання в післядипломній педагогічній освіті викладачів, оскільки, з одного боку, воно змінює позицію слухача з об’єкта навчання, який отримує навчальну інформацію в готовому вигляді, на активного суб’єкта учіння, а з іншого змінює позицію педагога системи підвищення кваліфікації з транслятора змісту навчання на організатора інформаційних комунікацій і експерта.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання телекомунікаційних технологій у підготовці менеджерів туристичної індустрії
    (Вінниця : ВДПУ, 2021) Фадєєва, Тетяна
    У статті розглядається специфіка використання комп'ютерних технологій у сфері підготовки менеджерів для індустрії туризму. Визначені педагогічні цілі і напрями використання засобів нових телекомунікаційних технологій у підготовці менеджерів туристичної діяльності. Окреслені напрями використання засобів нових телекомунікаційних технологій. Зазначено, що процес інформатизації освіти і пов'язане з ним використання можливостей засобів нових інформаційних технологій в освітньому процесі зумовлюють не лише зміну організаційних форм і методів навчання, але й виникнення нових методів навчання. У статті проаналізовано педагогічні умови впровадження телекомунікаційних технологій, що забезпечують науково обґрунтований підхід до інформатизації освітнього процесу. Розкрито зміст методичних принципів, що забезпечують цілеспрямований довготривалий психолого-педагогічний вплив на особистісно-професійне становлення майбутніх менеджерів туристичної сфери в умовах сучасного телекомунікаційного середовища. Розглянуто призначення та умови організації навчально-інформаційного середовища коледжу. У статті розглянуто переваги і недоліки комп’ютерного підручника. Зазначено, що різні способи організації телеконференцій дозволяють студентам самостійно формувати власні погляди на події, що відбуваються, усвідомлювати сутність багатьох явищ, досліджувати їх з різних позицій, вирішувати поставлені проблеми спільними зусиллями, ставити один одному різні питання, ділитися творчими планами, ідеями. Проаналізовано вміння, що забезпечують пошукову самостійну роботу, яка здійснюється за допомогою телекомунікаційних технологій. Звертається увага на використання можливостей телекомунікаційних технологій щодо методу проєктів, оскільки в основі цього методу лежить розвиток пізнавальних навичок студентів, їх умінь самостійно конструювати знання, орієнтуватися в інформаційному просторі. Проаналізовано переваги і недоліки контролю знань, що здійснюється з використанням телекомунікаційних технологій.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проектна діяльність у підготовці майбутніх фельдшерів у медичному коледжі
    (Вінниця : ВДПУ, 2019) Коношевський, Л. Л.; Черчик, Н. Л.
    У статті висвітлено теоретико-методичні аспекти проектної технології й особливості її упровадження в біоетичну підготовку майбутніх фельдшерів у медичних коледжах. Обґрунтовано метод проектів як один із ефективних методів формування професійних компетентностей та особистісних якостей майбутнього фельдшера, що дозволяє розв’язати конкретну біоетичну проблему внаслідок самостійних дій студентів із обов’язковою презентацією результатів. Наголошено про необхідність впровадження методу проектів у навчання з метою підвищення мотивації та якості освіти, розкриття індивідуальних можливостей майбутніх фельдшерів в освоєнні нових і застосуванні одержаних знань.
  • Thumbnail Image
    Item
    Технологии развития творческой личности будущих воспитателей
    (Вінниця : ВДПУ, 2020) Митрош, О.; Варанецкая-Лосик, Е.; Хиля, А.; Колосова, Е.
    Целью статьи является демонстрация основных задач и целей образовательного процесса в высшей школе Республики Беларусь, а также частично представлены технологии наиболее соответствующие требованиям к профессиональной подготовке педагога, в частности приведены примеры эффективного применения технологии проектного обучения в образовательном процессе факультета дошкольного образования в рамках учебных дисциплин «Педагогика: Педагогика современной школы», «Педагогика: Педагогические системы и технологии», «Дошкольная педагогика», «Организация работы с одаренными детьми». Авторами представлено описание разных типов студенческих проектов, реализующих творческую составляющую личности обучающихся. Методология исследования основана на поиске обоснований цели исследования (в соответствии с тематикой) и решений вопросов творческой подготовки воспитателей к использованию соответствующих технологий развития личности с использованием логического анализа, синтеза и обобщения информации и данных, а также методы и технику сбора и обработки данных (описание и классификация; реальный эксперимент). Научная новизна работы заключается в презентации нестандартного подхода к реализации подготовки студентов через практическую деятельность с активным включением и оцениванием проектной деятельности, как технологии творческого развития личности в процессе стационарного обучения по специальности. Интеграция полученных студентами знаний, полученных во время изучения различных учебных дисциплин в реализацию информационно-творческих проектов позволяет раскрыть творческие возможности и внести инновации (такие как метод проектов) в работу воспитателя.
  • Thumbnail Image
    Item
    Метод проектів як засіб формування пізнавальної компетентності студентів торговельно-економічного коледжу в процесі вивчення географії
    (Вінниця : ВДПУ, 2020) Фадєєва, Т. Ю.
    У статті розглядається метод проектів як ефективна освітня технологія, спрямована на розвиток творчих здібностей студентів, формування їх навичок самопрезентації, саморозвитку і самоосвіти, пізнавальної компетентності. Особлива увага звертається на нестандартний спосіб організації освітніх процесів через активні способи дій: планування, прогнозування, аналіз, синтез, спрямовані на реалізацію системно-діяльнісного підходу. Розкрито потенціал проектної діяльності як особливої форми навчальної роботи з погляду формування таких складових пізнавальної компетентності студентів, як самостійність мислення, ініціативність, відповідальність, пізнавальна мотивація. Проаналізовано методичні вимоги до організації проектної діяльності як спільної діяльності педагога і студентів, що спрямована на пошук вирішення пізнавальної проблеми, що дозволяє тим, що навчаються, набувати знань і вмінь у процесі планування і самостійного виконання певних практичних дій з подальшою презентацією свого продукту. Навчальний проект у статті охарактеризовано як форму методичної роботи, спрямовану на вивчення конкретного предметного розділу, теми з географії у торговельно-економічному коледжі. Акцентовано увагу на тому, що це спільна навчально-пізнавальна, творча або ігрова діяльність, в процесі якої відбувається самостійне освоєння студентами коледжу науково-практичних знань і ключових компетенцій. Результатом такої роботи є створення власного інтелектуального продукту. Розкрито функції, які виконує викладач під час реалізації проектної діяльності в коледжі: орієнтувальна, консультаційна, організаційна, контролююча. Результатом активної проектної діяльності студентів є набуття вмінь самостійного пошуку інформації, її аналізу, навичок навчальної і розумової діяльності, підвищення мотивації навчання й ефективності навчальної діяльності. В ході реалізації проектів студенти коледжу опановують практичні навички самостійного конструювання власних знань, орієнтування в інформаційному просторі, вчаться самостійно приймати рішення.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання проектних технологій на уроках українознавства в загальноосвітніх навчальних закладах
    (Київ-Вінниця: ТОВ фірма «Планер», 2014) Кобися, А. П.; Кобыся, А. П.; Kobysia, A. P.; Разлог, М. С.; Razloh, M. S.
    У статті розглянуто суть проектних технологій, описано актуальність їх застосування у навчальному процесі і розкрито можливості застосування проектних технологій на уроках українознавства в загальноосвітніх навчальних закладах