Факультет педагогіки, психології і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1a05f9a6-2c36-4ab2-b59d-71f989010099

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 16
  • Thumbnail Image
    Item
    Structural Analysis of Pedagogical Communication in the Context of the Formation of the Communicative Component of the System of Professional Formation of the Future Teacher
    (2017) Kaplinskiy, Vasily
    Qualitative training of teachers requires successful formation of its communicative component, since in education and upbringing communication should be treated as a priority. The problem of improving communication skills has recently occupied one of the leading places in scienti龾c research. Basing on the study of communication by classics of psychology and pedagogy, we made an attempt to establish the internal logic between the structure of communication and the communicative skills of the teacher and then to identify their main blocks. This urged the necessity to construct a universal model of communicative skills that could become a strategic reference point for the communicative preparation of the future teacher. It can also provide a systematic vision of the studied skills on the basis of establishing internal links between them, as well as provide constructive denition of communicative skills and highlight their main characteristics.
  • Thumbnail Image
    Item
    Педагогічні та соціокультурні умови адаптації іноземних слухачів підготовчого відділення та осіб без громадянства
    (Вінниця : ВДПУ, 2022) Загородній, Сергій; Іванічкіна, Наталя; Улиська, Інна
    У статті актуалізовано проблеми адаптації іноземних слухачів підготовчого відділення та осіб без громадянства. Окреслено педагогічні та соціокультурні умови адаптації іноземних слухачів на прикладі діяльності підготовчого відділення для іноземних громадян та осіб без громадянства Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Проаналізовано технології та техніки педагогічного спілкування відповідно до соціокультурних особливостей іноземних слухачів, звернено увагу на стилі педагогічного спілкування та їхній уплив на формування та розвиток навичок міжкультурного спілкування всіх учасників освітнього процесу. Виокремлено особливості менталітету слухачів підготовчого відділення для іноземних громадян та осіб без громадянства ВДПУ імені М. Коцюбинського, зокрема громадян Сомалі, Індії, Китаю та інших. Закцентовано увагу на ролі викладача у процесі адаптації іноземних слухачів, зокрема, на вмінні педагога враховувати подібності та відмінності мов та культур, допомагати долати труднощі адаптації іноземних слухачів у чужій країн
  • Thumbnail Image
    Item
    Особистісна референтність вихователя: її сутність і типи.
    (2016) Галузяк, В.М.; Нaluzіak, V.M.
    У статті розглядається референтність як феномен особистісної значущості вихователя для вихованців, аналізуються фактори і умови його формування, а також значення у контексті педагогічної діяльності. Виокремлено й описано два типи особистісної референтності педагога, що ґрунтуються на почуттях симпатії та поваги і репрезентують дві форми любові – материнську і батьківську (за Е. Фроммом).
  • Thumbnail Image
    Item
    Корекція особистісних детермінант професійного спілкування майбутніх учителів
    (Вінниця: ТОВ фірма «Планер», 2010) Галузяк, В. М.; Haluziak, V.
    У статті розкривається зміст методики формування готовності майбутніх учителів до продуктивного педагогічного спілкування шляхом корекції їх особистісних диспозицій.
  • Thumbnail Image
    Item
    Можливості ефективного застосування педагогічного спілкування в музичній освіті майбутніх учителів.
    (Вінниця : Планер, 2011) Мішедченко, В. В.; Мишедченко, В. В.; Mishedchenko, V. V.
    У статті подається теоретичний аналіз сутності поняття „спілкування”. Розкривається проблема формування у майбутніх учителів музики готовності до педагогічного спілкування, яке за своєю суттю є художньо-педагогічним.
  • Thumbnail Image
    Item
    Основи педагогічної майстерності : практикум
    (Вінниця : Твори, 2019) Холковська, І. Л.; Холковская, И.; Kholkovska, I.; Волошина О. В.; Voloshyna, O. V.; Губіна, С. І.; Губина, С. И.; Hubina, S. I.
    У посібнику стисло викладено зміст курсу «Основи педагогічної майстерності» згідно з чинною навчальною програмою та з урахуванням досягнень сучасної педагогічної науки. Теоретичний матеріал і практичні завдання посібника можуть використовуватися під час вивчення основ педагогічної майстерності, організації самостійної роботи студентів. Виконання поданих у посібнику вправ і завдань сприятиме зростанню педагогічної майстерності майбутніх учителів, активізації їх професійного самовдосконалення.
  • Thumbnail Image
    Item
    Прояв особистісних рис учителя в його стилі педагогічного спілкування
    (Вінниця : Нілан ЛТД, 2018) Демченко, Д. В.; Demchenko, D. V.
    У статті узагальнюються результати психолого-педагогічних досліджень проблеми особистісної детермінації стилю педагогічного спілкування вчителя та його впливу на різні аспекти розвитку учнів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Ціннісні орієнтації в структурі особистісних чинників педагогічного спілкування
    (Вінниця : Планер, 2009) Галузяк, В. М.; Haluziak, V. M.
    З позицій особистісного підходу розглядається проблема ціннісної детермінації стильових особливостей педагогічного спілкування. За допомогою проективної методики виділено й проаналізовано чотири типи ціннісних орієнтацій у сфері педагогічної взаємодії. Визначено психологічні механізми ціннісної регуляції педагогічного спілкування.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблема формування майстерності міжособистісної взаємодії в майбутніх учителів початкових класів
    (Вінниця:ТОВ «Нілан ЛТД», 2016) Любчак, Л. В.; Liubchak, L. V.
    У статті педагогічне спілкування розглядається як професійно-етичний феномен. Звертається увага на доцільність оволодіння майбутніми вчителями початкових класів різними стратегіями взаємодії з учнями. Визначаються установки на взаємодію в міжособистісних стосунках, основні стадії контактної взаємодії для оволодіння майстерністю міжособистісної взаємодії та взаєморозуміння.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання технології тренінгу в формуванні комунікативної компетентності майбутніх учителів початкових класів
    (Київ ; Вінниця,, 2017) Любчак, Л. В.; Liubchak, L. V.
    У статті обгрунтовується пріоритетність особистісно орієнтованого підходу у навчанні і вихованні молодших школярів та розкривається взаємоз’язок між здатністю вчителя організовувати спілкування та продуктивною діяльністю учнів. Доводиться необхідність цілеспрямованого формування комунікативної компетентності майбутнього педагога у процесі вивчення психолого-педагогічних дисциплін. Розкривається сутність поняття «комунікативна компетентність» з позицій провідних учених, аналізується структура компетентності у спілкуванні. Комунікативна компетентність майбутнього вчителя інтерпретується як заснована на знаннях та чуттєвому досвіді здатність орієнтуватися у ситуаціях професійного спілкування, розуміти мотиви, стратегії поведінки, як свої власні, так і партнерів по спілкуванню, як певний рівень освоєння технології та психотехніки спілкування. Визначається місце і роль технології тренінгу у формуванні комунікативної компетентності студентів. Наводяться приклади використання тренінгових методів (групової дискусії; ігрових методів: ситуаційно-рольових, дидактичних, організаційно-діяльних, ділових, творчих, імітаційних ігор; розвитку вербальної та невербальної техніки) на лабораторно-практичних заняттях з педагогічної майстерності, зокрема у формуванні вмінь мімічної та пантомімічної виразності та розвитку навичок сугестивного впливу. Визначаються умови ефективного формування комунікативної компетентності майбутніх педагогів.