Факультет педагогіки, психології і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1a05f9a6-2c36-4ab2-b59d-71f989010099

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 13
  • Thumbnail Image
    Item
    Сучасний стан та особливості процесу формування креативності майбутніх учителів технологій
    (2023-06-08) Любарська, Людмила
    У статті визначено стан креативності в сучасному освітньому просторі, проаналізовано погляди окремих педагогів щодо формування креативності як здатності до творчості, що виявляється в різних сферах активності й розглядається як відносно незалежний фактор обдарованості та є умовою самореалізації особистості. Доведено значення формування креативності у майбутніх учителів технологій, як важливої професійно необхідної особистісної якості
  • Thumbnail Image
    Item
    Організація самостійної графічної підготовки майбутніх інженерів у кризових умовах
    (Вінниця : ВДПУ, 2023) Джеджула, Олена
    У статті проаналізовано теоретичні й практичні засади організації самоосвітньої діяльності майбутніх інженерів у процесі графічної підготови. З’ясовано сучасний стан самоосвітньої графічної діяльності студента у кризових умовах. Визначено та обґрунтовано педагогічні умови ефективної самостійної графічної підготовки: створення інтегрованого інформаційного навчального середовища із системним оновленням навчального контенту; запровадження методики формування готовності студентів до самоосвітньої діяльності; системне залучення студентів до наукової діяльності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Сучасні тенденції впровадження інформаційних технологій у процес підготовки майбутніх педагогів: досвід та перспективи.
    (2022) Дубасенюк, О. А.; Вознюк, О. В.; Dubasenyuk, O. A.; Voznyuk, A. V.
    У статті в умовах освітніх змін розглядаються сучасні виклики та тенденції впровадження інформаційних технологій у процес підготовки майбутніх педагогів в Україні. Виділено актуальні напрями: модернізація освіти в умовах викликів інноваційного прогресу суспільства та становлення інформаційної цивілізації; цифровізація освіти; європейська і світова інтеграція у сфері освіти; науковий і методичний супровід, який має інформаційну технологічну спрямованість. Виокремлено тенденції розвитку систем вищої освіти в контексті світових інтеграційних процесів: поява, становлення цифрового покоління, розвиток мережевого простору; у структура освітнього процесу орієнтується на розвиток здатності у майбутніх педагогів до дослідницької, конструкторської, винахідницької діяльності; посилення диференціації та індивідуалізації освітнього простору; створення нових поколінь навчальних програм з урахуванням індивідуальної траєкторії розвитку майбутнього педагога; орієнтація молоді на навчання впродовж життя. Наведено результати проведених досліджень (С.М. Галицький, М.О. Ковальчук, А.В. Рудик), що підтверджують окреслені тенденції. Дослідження засвідчили, що моделювання освітніх процесів приводить до позитивних змін у підготовці майбутніх педагогів різних спеціальностей за умови технологізації та впровадження сучасних інформаційних технологій в освітній процес. Останнє дає змогу урізноманітнити форми та методи викладання навчальних дисциплін, посилити позитивну динаміку засвоєння знань, формує творчий, креативний потенціал майбутніх педагогів, розвиває їх цілеспрямованість. відповідальність, самостійність. До перспектив дослідження віднесено: подальший компаративний аналіз окресленої сфери; посилення уваги до системного використання в освітньому процесі інформаційних технологій; спрямованість на підготовку інтелектуально розвиненої мобільної особистості, здатної до компетентнісної орієнтації в інформаційному просторі, до неперервної самоосвіти та самовдосконалення; організація професійної підготовки за індивідуальною освітньою траєкторією.
  • Thumbnail Image
    Item
    Основні напрями використання інформаційних технологій у процесі викладання хімії.
    (2022) Кочубей, О.; Kochubei, O.
    У статті розкриті основні напрями використання інформаційних технологій у процесі викладання хімії, зокрема, у хімічному експерименті (у процесі пізнання навколишньої дійсності та самопізнання, як засіб розвитку особистості учня, як засіб профорієнтаційної підготовки учнів, як засіб організації експерименту та процесів обробки його результатів). Встановлено, що для організації процесу навчання хімії із застосуванням інформаційних технологій необхідні такі умови: наявність в учнів початкових знань з курсу інформатики, фізики, біології, природознавства, необхідні для вирішення завдань профільного навчання хімії; загальнонавчальних (інтелектуальних, організаційних, оцінних, операційних) умінь, зокрема і практичних, необхідних для виконання хімічного експерименту; відповідного мотиваційного забезпечення навчальної діяльності; наявність викладацьких кадрів, які володіють інформаційними технологіями, необхідною мотивацією та професійною майстерністю.
  • Thumbnail Image
    Item
    Соціальні мережі в системі освіти: практика використання та можливі загрози
    (Вінниця : ВДПУ, 2019) Семенов, Є. К.
    У статті розглянуто вплив розвитку інформаційного суспільства на мову, культуру повсякденного спілкування, появу нових форм вираження емоцій. Проаналізовано роль соціальних мереж у повсякденному спілкуванні, психологічному розвитку особистості та формування культури цифрового спілкування. Наведено статистичні показники динаміки кількості інтернет-користувачів серед населення України за останні три роки з розподілом за віковими групами, з’ясовано основні пристрої, якими вони користуються для роботи в мережі та охарактеризовано загальний час, проведений користувачами у мережі. Проаналізовано найпопулярніші додатки, якими користуються сучасні користувачі мережі. У результаті аналізу різних поглядів на можливості використання соціальних мереж в освіті, визначено основні аргументи та систематизовано різноманітні ідеї використання соціальних мереж в освітньому процесі. З’ясовано основні ризики впливу соціальних мереж на свідомість, світосприйняття і культурологічний розвиток молоді у сучасних умовах.
  • Thumbnail Image
    Item
    Інформаційна педагогіка: потреба сучасності.
    (Вінниця : Планер, 2011) Імбер, В. І.; Имбер, В. И.; Imber, V. I.
    У статті розглядається необхідність існування нової галузі у педагогічній науці – «інформаційної педагогіки», у зв’язку зі стрімким розвитком інформаційного суспільства та впровадження інформаційних технологій у навчально-виховний процес.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив сучасних інформаційних технологій на професійну діяльність та вміння критично мислити студентів коледжу спеціальності «метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка
    (в, 2020) Скобель, Ірина Михайлівна; Skobel, Iryna M.
    В наш час технологічне суспільство та економіка все більше покладається на складні вимірювання, технічні стандарти та пов'язані з ними випробувальні дії. Це було важливо для індустріального суспільства XX століття і залишається таким для інформаційного суспільства XXІ століття. Протягом останньої половини XX століття інформаційні технології були потужним агентом змін майже в кожному секторі економіки. Складність та швидка зміна характеру інформаційних технологій поставили унікальні технічні виклики науковому співтовариству в галузі вимірювань при розробці надійної інфраструктури вимірювання та тестування інформаційних технологій. Важливим залишається питання навчання фахівців, які здатні вирішувати складні задачі, проектувати сучасні засоби вимірювальної техніки,вимірювальні системи, які створені на базі сучасної мікропроцесорної техніки. У статті розглянуто і проаналізовано вплив сучасних інформаційних технологій на формування, як спеціалістів, і вміння критично мислити студентів коледжу, які навчаються на спеціальності «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка». Також проаналізовано роль викладача у впровадження технологій в навчальний процес. Інформаційні технології у наш час дуже швидко розвиваються і змінюються, отже дуже важливо, щоб випускники були обізнані і змогли легко приступати до праці. Впровадження нових технологій навчання та оволодіння ними вимагають певної готовності як викладачів, так і студентів до серйозних перетворень, що відповідають умовам сучасного інформаційного суспільства. Вміння правильно поставити цілі і пріоритети, сприйняти інформацію і вдало її застосувати є важливим визначальним чинником сучасного студента. Велику роль в цьому процесі відіграє критичне мислення, адже в сучасному потоці інформації, потрібно правильно вміти визначити і обрати корисну і потрібну.
  • Thumbnail Image
    Item
    Педагогічні умови використання ІКТ у фаховій підготовці вихователя дошкільного навчального закладу
    (Київ-Вінниця: ФОП Тарнашинський О.В., 2017) Федчишина, Тетяна Леонідівна; Федчишина, Татьяна Леонидовна; Fedchishina, Tatyana Leonidovna
    Сьогодні відбуваються суттєві зміни в економіці, політиці, культурі України, що відображається і на системі педагогічної освіти, яка набуває нових форм та якостей, зокрема у вищій школі. Основною метою педагогічної освіти сьогодні є підготовка майбутнього педагога відповідного рівня і профілю, конкурентоздатного на ринку праці, компетентної та відповідальної людини, що вільно володіє своєю професією й орієнтується в суміжних сферах знань, здібної до ефективної роботи за фахом на рівні світових стандартів, готової до постійного професійного зростання, соціальної та професійної мобільності. Провідні принципи системи підготовки майбутніх спеціалістів з дошкільного фаху ґрунтуються на положеннях Конституції України, Законів України “Про освіту”, “Про дошкільну освіту”, “Про професійно-технічну освіту”, “Про вищу освіту”, Національної доктрини розвитку освіти України у ХХІ столітті, Державних стандартах дошкільної освіти та інших документах і нормативних актах [16]. Вивчення нормативно-правової бази щодо підготовки майбутніх вихователів дошкільних навчальних закладів (ДНЗ) засвідчує, що мають велике значення пошуки сучасних підходів до підготовки фахівців означеної галузі у вищих навчальних закладах (ВНЗ).
  • Thumbnail Image
    Item
    Інформаційні права студентів за законодавством України
    (ВДПУ, НДІІП НАПрН України, К., Видавничий дім «АртЕк», 2017) Гура, А. О.; Gura, Hannah
    У статті на основі аналізу чинного Законодавства проаналізовано інформаційні права студентів, визначено перешкоди у їх реалізації, перспективи внесення змін до Законодавства з метою приведення у відповідність до європейських норм.
  • Thumbnail Image
    Item
    Інноваційні технології навчання в діяльності вчителя
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2014) Закревська, А. Г.; Закревская, А. Г.; Zakrevska, A. H.; Паламарчук, І. М.; Паламарчук, И. М.; Palamarchuk, I. M.
    У статті аналізується структура і зміст поняття «інноваційні технології навчання». Розглянуто дидактичні властивості інформаційних технологій, проектної технології та технології проблемного навчання