Факультет педагогіки, психології і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1a05f9a6-2c36-4ab2-b59d-71f989010099

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Thumbnail Image
    Item
    Асоціативне навчання іноземної мови як фактор розвитку креативності молодших школярів
    (Вінниця: ВДПУ, 2022) Гусак, Людмила; Гедз, Світлана
    У статті розкрито значення асоціативного навчання іноземних мов у розвитку креативності молодших школярів. Проблему формування креативних здібностей дітей молодшого шкільного віку не можна вважати повною мірою розв’язаною. В даній статті розкрито можливості методу асоціативних символів у процесі навчання англійській мові, як засобу формування креативних здібностей молодших школярів, що має відповідне теоретичне обґрунтування та експериментальне підтвердження. Метод асоціативних символів – мова рухів, жестів, міміки, мова нашого тіла, кодова мова уявлень і асоціацій. Це ігровий метод, який покращує сприймання і відтворення інформації, спираючись на властиве кожній дитині вміння уявляти і фантазувати. За допомогою яскравої дитячої уяви створюються образи будь-якої лексичної чи граматичної одиниці. Дитина набагато швидше запам’ятовує слово, якщо воно пов’язане з конкретним образом чи дією. Метод асоціативних символів передбачає навчання через імітацію, максимально наближену до реальності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Комікси як навчальний інструмент для закріплення знань на заняттях з іноземної мови
    (Вінниця : Друк плюс, 2022) Балакірєва, Ганна Юріївна
    Мета дослідження полягала у пошуку успішних форматів впровадження коміксів для покращення навичок письма під час закріплення пройденого матеріалу на заняттях іноземної мови. Для досягнення мети дослідження були визначені такі завдання: дати визначення поняттю «комікс» та розглянути його основні характеристики; розробити навчально-методичні матеріали та провести емпіричне дослідження, використавши комікси на заняттях іноземної (німецької) мови серед студентів факультету іноземних мов; дати характеристику обраним форматам впровадження коміксів на основі результатів анонімного опитування учасників експерименту. Аналіз літератури дозволив визначити базове поняття коміксу, його складові елементи, жанри та основні типи. Водночас, розглянуто переваги застосування коміксів на заняттях іноземної мови, серед яких основними є підвищення мотивації студентів, досягнення цілей заняття, розвиток уяви та творчих здібностей. Дослідження тривало впродовж дев’яти місяців дистанційного навчання. Для закріплення пройденого матеріалу учасникам навчального процесу було запропоновано створення діалогів на основі отриманих коміксів. Водночас, поставлені завдання постійно варіювались, враховуючи наступні фактори: можливість вибору коміксу, наявність мовленнєвих патернів та прикладів, робота в парах, обмеження в часі, наявність і вид зворотного зв'язку. Результати емпіричного дослідження підтвердили твердження іноземних науковців щодо доцільності впровадження коміксів на заняттях іноземних мов як інструменту для покращення навичок письма, розвитку креативності та уяви. Розглянутий в статті вид діяльності варто застосовувати не лише як проєктну роботу наприкінці заняття, а й для домашнього опрацювання. Також в статті окреслено перспективи подальших досліджень та подано застосунки, які дозволять викладачеві самостійно створити історію в ілюстраціях для подальшого використання на заняттях.
  • Thumbnail Image
    Item
    Шляхи підвищення мотивації до вивчення іноземних мов у аграрнотехнічних закладах вищої освіти.
    (2021) Дуганець, В.; Поліщук, А.; Duhanets, V.; Polishchuk, A.
    У статті розглянуто важливість вивчення іноземних мов при підготовці майбутніх фахівців для агропромислового виробництва. Проаналізовано результати досліджень шляхів підвищення мотивації до вивчення іноземних мов у аграрно-технічних закладах вищої освіти. Розкрито проблеми мотивації навчальної діяльності в немовних закладах вищої освіти. Подано філософське визначення понять «мотивація» й «мотив», визначено їхні види та напрями. Обґрунтовано роль основних мотивів і шляхів їхнього підвищення та розкриття педагогічних умов, що сприяють успішному вивченню іноземних мов у аграрно-технічних закладах вищої освіти. Запропоновано до використання технології для формування та покращення мотивів при вивченні іноземних мов за професійним спрямуванням