Факультет педагогіки, психології і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1a05f9a6-2c36-4ab2-b59d-71f989010099

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 10
  • Thumbnail Image
    Item
    Інноваційно-проектна і грантова діяльність : навчально-методичний посібник
    (Вінниця: ВДПУ, 2023) Громов, Євген Володимирович
    У посібнику описані основні принципи інноваційно-проектної та грантової діяльності; методи та інструменти проектного менеджменту; особливості залучення грантових коштів і співпраці із донорськими фондами; основи складання проекту, проектної заявки, бюджетних обрахунків, звітності та інших елементів; розробки медійної стратегії проектної команди; методи профілактики та подолання ризиків в інноваційно-проектній діяльності. Посібник призначений для здобувачів наукового ступеня доктора філософії (PhD) з освітніх, педагогічних наук галузі знань 01 Освіта/ Педагогіка за спеціальностями 011 Освітні, педагогічні науки, 014 Середня освіта (за предметними спеціалізаціями), 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями), викладачів закладів вищої освіти, а також усіх, хто цікавиться теорією і практикою інноваційно-проектної діяльності та грантрайтінгу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання технології музично-педагогічного проектування у формуванні готовності майбутнього вчителя музичного мистецтва до організації музично-естетичного простору школи
    (Вінниця : Твори, 2019) Добровольська, Р. О.
    Професійно-особистісне становлення вчителя музичного мистецтва, його готовність до педагогічної музично-творчої діяльності виражається в досягненні оптимального рівня розвитку особистісних якостей, професійних, музичних і психолого-педагогічних знань, умінь, навичок. Рівень якості професійної підготовки майбутніх учителів музичного мистецтва до організації музично-естетичного простору закладів загальної середньої освіти залежить від таких характеристик, як початковий стан музично-педагогічної підготовки студента та її педагогічної спрямованості; зміст підготовки вчителя музичного мистецтва, який переосмислено з погляду збільшення особистісного освітнього продукту і розвитку професійно значущих якостей; педагогічне проектування на рівні управління системою професійної підготовки і на рівні конкретної особистісно-розвивальної ситуації (становлення траєкторії професійно-особистісного розвитку фахівця), яке визначає здатність ефективного використання засобів навчання в ЗВО, що дозволяють не тільки ознайомити студентів із науковими, технічними та технологічними досягненнями в галузі засобів навчання, а й наповнити новим змістом найважливіший дидактичний принцип навчання – принцип наочності, сприяти впровадженню педагогічних технологій, розвитку творчої активності та самостійності студентів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проектна діяльність у підготовці майбутніх фельдшерів у медичному коледжі
    (Вінниця : ВДПУ, 2019) Коношевський, Л. Л.; Черчик, Н. Л.
    У статті висвітлено теоретико-методичні аспекти проектної технології й особливості її упровадження в біоетичну підготовку майбутніх фельдшерів у медичних коледжах. Обґрунтовано метод проектів як один із ефективних методів формування професійних компетентностей та особистісних якостей майбутнього фельдшера, що дозволяє розв’язати конкретну біоетичну проблему внаслідок самостійних дій студентів із обов’язковою презентацією результатів. Наголошено про необхідність впровадження методу проектів у навчання з метою підвищення мотивації та якості освіти, розкриття індивідуальних можливостей майбутніх фельдшерів в освоєнні нових і застосуванні одержаних знань.
  • Thumbnail Image
    Item
    Експериментальна методика підготовки майбутніх учителів музичного мистецтва до організації музично-естетичного простору закладів загальної середньої освіти
    (Вінниця : ВДПУ, 2020) Добровольська, Р. О.
    Стаття присвячена дослідно-експериментальній підготовці майбутніх учителів музичного до організації музично-естетичного простору. Формування готовності майбутнього вчителя музичного мистецтва до організації музично-естетичного простору закладів загальної середньої освіти є доволі складним динамічним утворенням, що безперервно розвивається. Сучасне освітнє середовище ЗВО покликане створити такі умови професійної підготовки, котрі б стимулювали формування готовності майбутнього вчителя музичного мистецтва до організації музично-естетичного простору закладів загальної середньої освіти. Здійснений у дисертаційному дослідженні аналіз наукових і прикладних положень оптимізації професійної підготовки майбутніх учителів музичного мистецтва, обґрунтування педагогічних умов формування готовності майбутнього вчителя музичного мистецтва до організації музично-естетичного простору закладів загальної середньої освіти дозволили приступити до проектування і реалізації дослідно-експериментальної роботи з метою їх апробації. Під час формувального етапу дослідно-експериментальної роботи було апробовано модель формування готовності майбутнього вчителя музичного мистецтва до організації музично-естетичного простору закладів загальної середньої освіти в освітньому процесі педагогічних ЗВО, перевірено достатність теоретично обґрунтованих педагогічних умов, що забезпечують ефективність формування готовності майбутнього вчителя музичного мистецтва до організації музично-естетичного простору закладів загальної середньої освіти.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості методики викладання дисципліни «Інформаційні системи та технології в готельному та ресторанному бізнесі»
    (Вінниця : ТОВ «Друк плюс», 2020) Добровольська, Н. В.; Dobrovolska, N. V.
    Нині стан комп’ютерної грамотності та комп’ютерної культури майбутніх фахівців сфери гостинності бажає бути кращим, адже робота у сфері послуг вимагає теоретичних та практичних знань про інформаційні системи та технології, навичок роботи з програмними продуктами. Проте, майбутні фахівці готельно-ресторанної справи, як правило лише на першому курсі вивчають дисципліну «Економічна інформатика» та на четвертому курсі за вибором дисципліну «Інформаційні системи та технології в готельному та ресторанному бізнесі». На вивчення дисципліни «Інформаційні системи та технології в готельному та ресторанному бізнесі» згідно навчальних планів відведено 180 год. / 6 кредитів, причому 124 год. це самостійна навчальна діяльність. Слід зазначити, що сфера ІТ є досить динамічною галуззю, тому викладання даної дисципліни має бути спрямоване на розв’язання двох завдань: розвиток самостійної активності студентів та інтеграцію відомих знань до нових інформаційних технологій у сфері гостинності. Метою статті є визначення та теоретичне обґрунтування особливостей методики викладання дисципліни «Інформаційні системи та технології в готельному та ресторанному бізнесі», а також дослідження педагогічних умов використання проектних методів, індивідуальної дослідницької роботи, ігрових методів навчання в процесі підготовки майбутніх фахівців готельно-ресторанної справи. Використовуючи методи спостереження, природного експерименту та самоспостереження до студентів 4 курсу майбутніх фахівців сфери гостинності, визначили такі показники роботи студентів, як: швидкість виконання завдання, точність слідування алгоритму розв’язання задачі та ознаки творчості при виконанні дослідницької роботи, що є передумовою формування професійних компетенцій. Зазначимо також, що визначені нами показники роботи студентів значно зростають в процесі використання ігрових та проектних методів при викладанні дисциплін «Інформаційні системи та технології в готельному та ресторанному бізнесі». Проте в експериментальній групі творчий підхід до виконання дослідницької роботи значно був гірший, оскільки творчість не любить обмежень у часі. Натомість, у не експериментальній групі рівень креативності був значно вищий, проте гіршою була швидкість виконання роботи, точність слідування алгоритму. В цілому за результатами сесії рівень знань в експериментальній групі був значно вищим (якість знань 85%, на відміну від 68%) Таким чином, використання проектних методів та індивідуальної дослідницької роботи, а також ігрових методів навчання, зокрема рольових ігор, є досить ефективним методом підготовки майбутніх фахівців сфери гостинності нового типу, що сприяє підготовці фахівця, добре підготовленого до трудової діяльності в умовах сучасного високотехнологічного середовища. І саме такий підхід до викладання комп’ютерних дисциплін сприяє прискоренню зворотного зв’язку у процесі виконання проектних завдань і спонукання студентів до системного само оцінювання, що сприятиме якості засвоєння знань.
  • Thumbnail Image
    Item
    Технологія формування загальнопедагогічної компетентності майбутніх учителів на заняттях з методики виховної роботи
    (Вінниця, 2018) Холковська, І. Л.; Холковская, И. Л.; Kholkovska, I. L.
    У статті розглядається зміст та структура загальнопедагогічної компетентності майбутніх учителів. Акцентується увага на можливостях використання активних методів навчання з метою формування готовності студентів до виховної роботи в школі як складової загальнопедагогічної компетентності. Розкрито особливості технології професійної підготовки фахівця нового типу як комплексу методів, що містить традиційні та інноваційні, у тому числі активні методи навчання. Зазначено істотну роль у професійній підготовці студентів-майбутніх класних керівників таких активних методів навчання, як моделювання педагогічних ситуацій, ділові та рольові ігри, проектна діяльність. Проаналізовано умови ефективного використання ділових ігор на заняттях з методики виховної роботи. Розглянутий алгоритм організації проектної діяльності під час вивчення методики виховної роботи. Теоретичні положення розкрито на прикладі лекційних, практичних і лабораторних занять з методики виховної роботи
  • Thumbnail Image
    Item
    Дизайн як проектна складова підготовки майбутніх учителів технологій
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2014) Марущак, О. В.; Marushchak, O. V.; Горбенко, І. В.; Горбенко, И. В.; Horbenko, I. V.; Клоченок, Д. К.; Klochenok, D. K.
    У статті розкрито сутність методологічних аспектів дизайн-освіти; порушено проблему впровадження дизайн-освіти в загальноосвітній школі. Розкриваються передумови підготовки майбутніх учителів технологій до дизайнерської, проектної діяльності на уроках трудового навчання. Визначено важливість вивчення майбутніми вчителями технологій проблем взаємозв’язку внутрішнього змісту та зовнішньої форми тектонічних об’єктів, формоутворюючих і гармонізуючих елементів композиції, особливостей типологічного та асоціативного формоутворення.
  • Thumbnail Image
    Item
    Інноваційна діяльність – вектор розвитку сучасної бібліотеки вищого навчального закладу
    (Київ-Вінниця: ТОВ фірма «Планер», 2014) Білоус, В. С.; Белоус, В. С.; Bilous, V. S.
    Впровадження новітніх технологій – важливий напрям роботи бібліотеки щодо інформаційного забезпечення навчального процесу та наукової діяльності вищого навчального закладу. Досвід роботи бібліотеки Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Проектна діяльність як інструмент модернізації та важлива умова інноваційного розвитку освітянської книгозбірні
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання засобів інформаційно-комунікаційних технологій у проектній діяльності учнів
    (Київ-Вінниця: ТОВ фірма «Планер», 2014) Кобися, А. П.; Кобыся, А. П.; Kobysia, A. P.; Чорномаз, І. С.; Чорномаз, И. С.; Chornomaz, I. S.
    У статті на прикладі телекомунікаційного навчального проекту «Вінниця — туристична перлина Поділля» розглянуто можливості використання засобів інформаційно-комунікаційних технологій у проектній діяльності учнів, охарактеризовано різноманітні соціальні сервіси та програмні продукти для організації спільної роботи учнів та відображення її результатів
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання проектних технологій на уроках українознавства в загальноосвітніх навчальних закладах
    (Київ-Вінниця: ТОВ фірма «Планер», 2014) Кобися, А. П.; Кобыся, А. П.; Kobysia, A. P.; Разлог, М. С.; Razloh, M. S.
    У статті розглянуто суть проектних технологій, описано актуальність їх застосування у навчальному процесі і розкрито можливості застосування проектних технологій на уроках українознавства в загальноосвітніх навчальних закладах