Факультет педагогіки, психології і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1a05f9a6-2c36-4ab2-b59d-71f989010099

Browse

Search Results

Now showing 1 - 5 of 5
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток комунікативної культури особистості як педагогічна проблема.
    (2018) Фрицюк, В. А.; Лилик, В. В.; Frytsiuk, V. A.; Lylyk, V. V.
    У статті розкривається сутність комунікативної культури особистості як складного динамічного особистісного утворення, що відбиває соціально зумовлений рівень розвитку особистості, її готовність до комунікативної діяльності, систему поглядів і дій, які забезпечують задоволення потреб самореалізації та спосіб досягнення цілей в спілкуванні, плідну доброзичливу взаємодію людей у різних сферах життєдіяльності. Наголошено на важливості розвитку комунікативної культури, умінь професійного спілкування майбутніх учителів, оскільки вони визначають ефективність їхньої діяльності, здатність логічно й аргументовано висловлювати свої думки, налагоджувати сприятливі стосунки з колегами, формувати позитивний соціально-психологічний мікроклімат в учнівському колективі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування мотивації професійного саморозвитку майбутніх педагогів у творчому освітньому середовищі ВНЗ
    (Вінниця : ВДПУ, 2016) Фрицюк, В. А.; Frytsiuk, V. A.
    Розкрито одну з авторських організаційно-педагогічних умов підготовки майбутніх педагогів до безперервного професійного саморозвитку: формування мотивації професійного саморозвитку майбутніх педагогів у творчому освітньому середовищі педагогічного вищого навчального закладу. В статті визначено такі стимули професійного саморозвитку майбутніх педагогів: самопізнання (усвідомлення особистої значущості безперервного професійного саморозвитку); самовизначення (інтерес до майбутньої професійної діяльності; інтерес до професійного саморозвитку); самоуправління здатність до об’єктивної самооцінки; здатність до самостійного оволодіння новим); самореалізації високий рівень фахових, психолого-педагогічних та спеціальних знань); самовдосконалення високі результати в навчальній і квазіпрофесійній діяльності; оволодіння ефективними методами професійного саморозвитку).
  • Thumbnail Image
    Item
    Організаційно-педагогічні умови формування готовності майбутнього педагога до неперервного професійного саморозвитку
    (Вінниця : ВДПУ, 2017) Фрицюк, В. А.; Frytsiuk, V. A.
    У статті проаналізовано підходи науковців до визначення умов і факторів професійного саморозвитку особистості; окреслено зовнішні та внутрішні, об’єктивні й суб’єктивні бар’єри саморозвитку. Визначено авторські організаційно-педагогічні умови формування готовності майбутніх педагогів до безперервного професійного саморозвитку. Обґрунтовано необхідність формування мотивації професійного саморозвитку майбутніх педагогів у творчому освітньому середовищі ВНЗ шляхом налагодження суб’єкт-суб’єктної взаємодії між студентами і викладачами.
  • Thumbnail Image
    Item
    Готовність майбутніх педагогів до безперервного професійного саморозвитку
    (Дніпропетровськ, 2016) Фрицюк, В. А.; Frytsiuk, V. A.
    У статті досліджено сутність понять «професійний саморозвиток» та «готовність майбутніх педагогів до безперервного професійного саморозвитку». Здійснено узагальнення наукових поглядів на поняття «готовність майбутніх педагогів до безперервного професійного саморозвитку». Сформульовано авторський погляд на трактування досліджуваного поняття. Доведено важливість формування готовності до професійного саморозвитку у процесі підготовки майбутніх педагогів у ВНЗ.
  • Thumbnail Image
    Item
    Підготовка майбутніх педагогів до безперервного професійного саморозвитку
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2015) Фрицюк, В. А.; Frytsiuk, V. A.
    У статті здійснено аналіз понять «саморозвиток» та «професійний саморозвиток майбутнього вчителя». Простежено розуміння науковцями останнього поняття з філософської, психологічної, педагогічної точок зору. Це дало змогу уточнити сутність поняття «готовність майбутнього вчителя до професійного саморозвитку». У результаті аналізу літератури уточнено основні положення теорій професійного розвитку. Розглядається навчальна діяльність у контексті підготовки до професійної та її вплив на активізацію саморозвитку особистості. Визначено засоби професійного саморозвитку, з-поміж яких: самовиховання, самоосвіта й самовдосконалення в поєднанні з практичною професійною діяльністю.