Факультет педагогіки, психології і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1a05f9a6-2c36-4ab2-b59d-71f989010099

Browse

Search Results

Now showing 1 - 9 of 9
  • Item
    Сучасні освітні технології в цифровій реальності : монографія
    (Київ : Видавництво «Юрка Любченка», 2024) Гуревич, Р. С.; Кадемія, М. Ю.; Коношевський, Л. Л.; Кобися, В. М.; Кобися, А. П.; Опушко, Н. Р.; Візнюк, І. М.; Долинна, А. С.; Долинний, С. С.; Жовнич, О. В.; Любарська, Л. А.; Сабадош, Ю. Г.; Уманець, В. О.; Фрицюк, В. А.; Худа, О. В.; Шахіна, І. Ю.; Шевченко, Л. С.; Коношевський, О. Л.
    Монографія висвітлює проблеми сучасної освіти в цифрових реаліях. Сучасні інформаційно-комунікаційні технології, цифрове обладнання, проведення занять з використанням електронних гаджетів, цифрових приладів буде корисне здобувачам освіти, які оволодівають освітньо-науковою програмою 015 (за спеціалізаціями), викладачам, які бажають дізнатися про нові напрями в педагогіці та методиці викладання тощо.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання цифрових сервісів та інструментів у професійній підготовці майбутніх учителів.
    (2022) Гуревич, Р. С.; Кобися, В. М.; Кобися, А. П.; Кізім, С. С.; Куцак, Л. В.; Опушко, Н. Р.
    В статті проаналізовано використання цифрових сервісів та інструментів у професійній підготовці майбутніх учителів у закладах вищої освіти. Адже в умовах модернізації освіти, введення нових державних освітніх стандартів, оновлення змісту освіти формується соціальне замовлення на професійну підготовку сучасних фахівців, здатних до інноваційної діяльності в умовах інформатизації освіти. Сучасний педагог не може здійснювати освітню діяльність без використання сучасних освітніх цифрових інструментів, а такі сервіси, як електронна пошта, пошук в Інтернеті, мобільні телефони, відеодзвінки, є незамінними й універсальними. Зрозуміло, що інформатизація освіти передбачає вдосконалення професійної підготовки майбутніх учителів в умовах інформаційного освітнього середовища закладів вищої освіти (ЗВО). Визначено сутність поняття «цифрові технології». Представлено сутнісні характеристики цифрових інструментів. З’ясовано, що цифрові інструменти сприяють створенню інноваційного цифрового середовища в ЗВО; інтенсифікують комунікативні зв’язки всіх учасників освітнього процесу, створюючи умови для самореалізації, співпраці, рефлексії; збагачують традиційні методи навчання інноваційними формами; забезпечують інтерактивну взаємодію у процесі навчання. Цифрові інструменти активно використовуються в освіті й сприяють підвищенню її якості. Зроблено висновки, що освітній процес із використанням цифрових інструментів є більш гнучким, персоналізованим, доступним, особливо в умовах дистанційного навчання. Посилюється необхідність взаємодії викладача зі студентами, як у традиційному форматі, так і з використанням цифрових інструментів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання технології змішаного навчання для реалізації дуальної моделі професійної підготовки кадрів
    (Вінниця : ВДПУ, 2019) Кадемія, М. Ю.; Кобися, В. М.; Кобися, А. П.
    У статті розглянуто вдосконалення професійної підготовки фахівців у навчальному закладі на основі інноваційних моделей, форм, методів навчання. Особлива увага приділяється змішаному навчанню та його можливому використанню в дуальній моделі. Характеризуються переваги, труднощі впровадження, зроблено акцент на тому, що освіта кожної країни має свою специфіку, на що потрібно зважати, обираючи ту чи іншу модель здійснення дуального професійного навчання, а також враховувати базову освіту та можливості й побажання щодо її продовження.
  • Thumbnail Image
    Item
    Досвід країн світу щодо здійснення дуальної освіти: переваги та проблеми
    (Вінниця : Твори, 2019) Кадемія, М. Ю.; Кобися, В. М.; Кобися, А. П.
    У статті розглядаються проблеми професійної освіти молоді, здійснення її в різних країнах світу, а також підготовка кадрів за дуальною освітою. Особлива увага приділяється дуальній системі освіти в Німеччині, яка пройшла тривалу історичну перевірку і нині демонструє високі показники якості професійної освіти. Досвід Німеччини приймається іншими країнами світу з урахуванням власної специфіки освіти. Окрім цього необхідно зазначити, що дуальна освіта має цілу низку переваг, однією з яких є працевлаштування молодих людей після завершення навчання. Суттєвим є ліквідація значного розриву між теорією і практикою, між науковими досвідами і реаліями життя. Дуальна система освіти має певні проблеми, але як свідчить досвід країн світу – це одна з найуспішніших моделей кооперації навчання і практики, позитивний досвід якої може бути використаний в процесі навчання на будь-якому рівні освіти з відповідним урахуванням специфіки системи освіти і економіки в тій чи іншій країні. Нині гостро постало питання необхідності нової моделі професійної підготовки кадрів, яка відповідатиме вимогам реального сектору економіки, сприятиме навчанню фахівців, їхньої адаптації умовам діючого підприємства (установи), зацікавленого в результатах праці, а також поділяючих цінності та культуру підприємства (установи). Відповідь на ці запитання і вимоги надає реалізація практико-орієнтованого навчання за дуальною формою.
  • Thumbnail Image
    Item
    Керування навчальним процесом з використанням навчального порталу
    (Київ ; Вінниц : Планер, 2014) Кобися, А. П.; Кобыся, А. П.; Kobysia, A. P.; Кобися, В. М.; Кобыся, В. М.; Kobysia, V. M.
    У статті розглянуто використання Веб-порталу кафедри як інформаційного освітнього середовища для організації і підтримки навчального процесу з підготовки майбутніх педагогічних працівників у ВНЗ, описані особливості, функції і параметри інформаційного освітнього середовища і роль викладача у ньому
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання засобів інформаційно-комунікаційних технологій у проектній діяльності учнів
    (Київ-Вінниця: ТОВ фірма «Планер», 2014) Кобися, А. П.; Кобыся, А. П.; Kobysia, A. P.; Чорномаз, І. С.; Чорномаз, И. С.; Chornomaz, I. S.
    У статті на прикладі телекомунікаційного навчального проекту «Вінниця — туристична перлина Поділля» розглянуто можливості використання засобів інформаційно-комунікаційних технологій у проектній діяльності учнів, охарактеризовано різноманітні соціальні сервіси та програмні продукти для організації спільної роботи учнів та відображення її результатів
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання проектних технологій на уроках українознавства в загальноосвітніх навчальних закладах
    (Київ-Вінниця: ТОВ фірма «Планер», 2014) Кобися, А. П.; Кобыся, А. П.; Kobysia, A. P.; Разлог, М. С.; Razloh, M. S.
    У статті розглянуто суть проектних технологій, описано актуальність їх застосування у навчальному процесі і розкрито можливості застосування проектних технологій на уроках українознавства в загальноосвітніх навчальних закладах
  • Thumbnail Image
    Item
    Організація дистанційного навчання студентів на основі освітнього інформаційного середовища навчального закладу
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2015) Кобися, А. П.; Kobysia, A. P.
    У статті наведено структуру інформаційного освітнього середовища кафедри інноваційних та інформаційних технологій в освіті і можливості його використання для організації освітнього процесу із застосуванням елементів дистанційного навчання, описано можливості використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій під час вивчення студентами окремих навчальних дисциплін, охарактеризовано структурні елементи навчально-методичного комплексу з дисципліни і способи діяльності студентів у випадку його використання у навчальному процесі для систематизації навчальних матеріалів та для самостійної роботи.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання хмарних технологій для створення освітнього середовища викладача та студента у вищих навчальних закладах
    (2016) Кобися, А. П.; Kobysya, A.
    У статті наведено визначення поняття «освітнє середовище» з позицій системного підходу як об’єкта освітньої системи у зв’язку із загальними та спеціальними завданнями її розвитку та підсистеми соціокультурного середовища, сукупності фактів, що історично склалися, обставин, ситуацій, спеціально організованих педагогічних умов розвитку особистості; наведені моделі структури освітнього середовища, обґрунтовані В. Ясвіним, В. Рубцовим, В. Слободчиковим, В, Лебедєвою, В. Орловим та В. Пановим; охарактеризовані спільні і відмінні риси структури освітнього середовища в цих моделях; наведений результат аналізу існуючих визначень, що дає можливість зробити висновок: освітнє середовище трактується у трьох основних напрямках: системному, як частина інформаційного простору, як інформаційна інфраструктура освітнього процесу; описана структура інформаційно-освітнього середовища з нелінійною будовою, яка складається з таких основних рівнів: інформаційні ресурси і електронний банк нормативної, навчальної і програмної документації, інформаційно-освітні середовища підструктур, предметні та індивідуальні (локальні) нформаційно-освітні середовища; наведено приклади створення освітнього середовища викладача та студента вищого навчального закладу з використанням хмарних технологій у процесы вивчення дисципліни «Інформаційно-комунікаційні технології в навчальному процесі»; охарактеризовано можливості забезпечення зворотного зв’язку між викладачем та студентом з використанням сучасних телекомунікаційних технологій у вигляді вебінарів, теле- та відеотелеконференцій, чатів та ІCQ, засобів IP-телефонії (наприклад, Skype, ooVoo), електронної пошти, форумів та блогів; розглянуті можливості здійснення індивідуальних та групових консультацій, спільної роботи, обговорень, презентацій і захисту проектів. Ключові слова: освітнє середовище, інформаційно-освітнє середовище, структура освітнього середовища, моделі освітнього середовища, хмарні технології, персональний сайт викладача, портфоліо робіт студента.