Факультет педагогіки, психології і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1a05f9a6-2c36-4ab2-b59d-71f989010099

Browse

Search Results

Now showing 1 - 4 of 4
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання цифрових технологій у закладах вищої освіти
    (Вінниця : ВДПУ, 2020) Кадемія, М. Ю.; Кобися, В. М.; Опушко, Н. Р.
    У статті розглядаються питання цифровізації освіти та технологій її впровадження у ЗВО. У першу чергу, зазначимо, що основою освітнього процесу є оволодіння змістом навчання та на його основі впровадження освітніх технологій, методики навчання. Особливу роль у цьому процесі відіграють інноваційні технології навчання. Зокрема, здійснення змішаного навчання з використанням онлайн технологій. Важливу роль відіграє реалізація мотивації до навчання, тому що в основі її лежить самостійна робота здобувачів вищої освіти. Нині значного поширення набуло дуальне навчання, що здійснюється у ЗВО за певними моделями і технологіями. Прикладами такого навчання може служити дуальне навчання в Німеччині. Проте, кожна країна має певну специфіку його здійснення. Важливо, щоб студенти володіли технологіями реалізації практичної діяльності, навичками роботи в мережі, комунікативними навичками. Отже, в основі реалізації цифровізації освіти лежить використання ІКТ в освітньому процесі та використання інформаційно-освітнього середовища, його якісного наповнення онлайн-курсами. Це надає можливість кожному навчатись за бажанням, власним темпом, у будь-який час. Нині у світі є значна кількість масових відкри-тих онлайн-курсів, що робить процес навчання на них потребою кожного фахівця. Усе вищезазначене висуває проблему необхідності підготовки педагогічних працівників щодо такої діяльності, відбувається процес зміни парадигми підготовки викладачів, які будуть здатні працювати у цифровій освіті з використанням відкритого освітнього середовища та відповідних технологій навчання. Це і зумовлює потребу в сучасних умовах на ринку праці фахівців, які мають значний рівень інформованості та здатності опановувати нові знання, розв’язувати професійні задачі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Організація самостійної роботи студентів за допомогою веб-квестів
    (Вінниця :«Планер, 2011) Кадемія, М. Ю.; Кадемия, М. Ю.; Kademiya, M. Yu.
    У статті розглянута технологія Веб-квесту та використання цієї технології у здійсненні самостійної роботи студентів, підвищення розвитку їх пізнавальної самостійності, мотивація навчальної діяльності та підвищення якості підготовки майбутніх фахівців.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування мотиваційної компетентності учнів професійно-технічних закладів
    (Київ ; Вінниця :Планер, 2015) Кадемія, М. Ю.; Кадемия, М. Ю.; Kademiia, M. Yu.
    У статті розглядається проблема формування мотиваційної компетентності учнів ПТНЗ, умови, що сприяють її формуванню і підвищенню, розвитку інтересу до навчання в процесі здійснення теоретичного і виробничого навчання. Підвищення мотиваційної компетентності на основі наближення навчання до майбутньої професійної діяльності, що має позитивний вплив на формування конкурентоздатного робітника.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання змішаної технології навчання у дистанційній освіті
    (Київ–Вінниця :ТОВ фірма «Планер», 2016) Кадемія, М. Ю.; Кадемия, М. Ю.; Kademiya, M.
    У статті розглянута проблема підготовки фахівців у ВНЗ на основі використання інформаційно-комунікаційних технологій та інформаційно-комунікаційних мереж, створення і використання інформаційно-освітнього середовища. Впровадження в навчальний процес електронного, мобільного всепроникаючого, «перевернутого» навчання як складової змішаного навчання у ВНЗ. Впровадження і використання віртуального освітнього середовища Moodle, що надає можливість інтерактивного спілкування студентів і викладачів та моделі здійснення навчання у віртуальних класах з використанням соціальних сервісів Веб 2.0 і Веб 3.0 як ефективного засобу підвищення якості навчання студентів, формування професійної компетентності майбутніх фахівців і навичок самостійного навчання впродовж усього життя.