Факультет педагогіки, психології і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1a05f9a6-2c36-4ab2-b59d-71f989010099

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Item
    Роль українських народних ремесел у соціально-психологічній адаптації дітей з інвалідністю : навчально-методичний посібник
    (Вінниця : Нілан-ЛТД, 2021) Чухрій, І. В.; Комар, Т. О.; Габа, І. М.; Бондар, О. П.; Немаш, Л. І.; Паламарчук, О. М.
  • Thumbnail Image
    Item
    Соціальна активність студентської молоді як складова професійної самореалізації
    (Вінниця : ВДПУ, 2019) Габа, І. М.; Марценюк, Л.
    У статті проаналізовано основні наукові підходи до дослідження соціальної активності та професійної самореалізації, висвітлено взаємозв’язок понять «соціальна активність» і «самореалізація» в контексті професійного становлення студентської молоді. Показано, що студентський вік є сензитивним для формування соціальної активності особистості. Соціальну активність визначено як особистісне утворення просоціальної спрямованості, внутрішньо детерміноване індивідуальними потребами, ціннісними орієнтаціями, вольовими характеристиками та особливостями людини, яке назовні проявляється у перетворенні соціуму та особистості, тобто в соціальній діяльності. З’ясовано, що соціального характеру активність студентів набуває за умови, якщо для них важливу роль відіграють не лише власні інтересі, але й інтереси оточуючих, цінності активного та продуктивного життя. Встановлено, що соціальна активність як складова професійної самореалізації студентської молоді виражається у просоціальних мотивах, прагненні досягти значущих результатів в діяльності; мотивах афіліації й престижу; мотивах саморозвитку, прагненні вдосконалювати й розвивати компетентність у професійній сфері. Констатовано залежність успішної професійної самореалізації від високих показників соціальної активності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Емпіричне дослідження соціальної активності студентської молоді
    (Вінниця : ВДПУ, 2020) Габа, І. М.
    У статті представлено результати емпіричного дослідження соціальної активності як якісної характеристики просоціальної спрямованості особистості, внутрішньо детермінованої її індивідуальними потребами, ціннісними орієнтаціями, вольовими характеристиками та особливостями, яке назовні проявляється у прагненні до перетворення соціуму і себе та відповідних діях (соціальній діяльності). На основі одержаних результатів встановлено залежність показників професійної самореалізації від чинників соціальної активності студентської молоді.