Факультет педагогіки, психології і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1a05f9a6-2c36-4ab2-b59d-71f989010099

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Thumbnail Image
    Item
    Творчий потенціал як інтегральна характеристика особистості
    (Вінниця : Твори, 2020) Воронецька, В. В.
    У статті проаналізовані теоретичні підходи до трактування поняття «творчий потенціал». Акцентовано увагу на тому, що компонентами структури творчого потенціалу школяра виступають групи особистісних якостей, що забезпечують його здатність виступати в ролі суб'єкта продуктивної діяльності: інтелектуальні, пізнавальні здібності; креативні здібності; здатність до співпраці, колективної організації, взаємодії; ціннісно-мотиваційна сфера; працездатність. Зазначено, що психологічною базою творчого потенціалу особистості виступають її мотиваційні, інтелектуальні та психофізіологічні резерви розвитку. Проаналізовано здібності особистості, що забезпечують підвищену творчу чутливість, творчу ініціативу, самостійність і продуктивність розумової діяльності, гнучкість (нестереотипність) розуму, його евристичність, оригінальність, здатність швидко застосовувати прийоми дій відповідно до нових умов діяльності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Педагогічні умови розвитку творчого потенціалу учнів гуманітарної гімназії у процесі позакласної роботи
    (Вінниця : Твори, 2020) Воронецька, В. В.
    У статті на основі аналізу психолого-педагогічної літератури обґрунтовуються особливості та засади життєдіяльності співтовариств дітей і дорослих у сучасній школі. Визначено ціннісні орієнтації, цілі та завдання загальношкільного, навчально-пізнавального, наукового співтовариств, співтовариства класних друзів Розглядаються позитивні аспекти життєдіяльності таких співтовариств як для особистості, так і для колективу. Особлива увага звертається на спрямованість діяльності таких співтовариств на розкриття творчого потенціалу особистості школяра. Запропонована модель розвитку творчого потенціалу особистості у вигляді «спіралі», витками якої виступають такі напрями діяльності школярів: «Я роздумую про Світ і про Себе», «Я творю Світ», «Я розумію Себе й Інших», «Я творю Себе сам». Визначено педагогічні умови реалізації запропонованої моделі розвитку творчого потенціалу школярів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток творчого потенціалу учнів гуманітарної гімназії в процесі позакласної роботи : методичні рекомендації
    (Вінниця : Твори, 2020) Воронецька, В. В.; Воронецкая, В. В.; Voronetska, V. V.
    Методичні рекомендації містять матеріали щодо розвитку творчого потенціалу учнів гуманітарної гімназії в процесі позакласної роботи. Запропоновані методи і форми роботи забезпечують формування в учнів креативності, гнучкості і самостійності мислення, досвіду творчої діяльності, допитливості, прагнення до самореалізації у творчості.