Факультет дошкільної і початкової освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1138775f-1b08-47bf-a499-ce539393afa0

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 15
  • Thumbnail Image
    Item
    Роль мистецтва в художньо-творчому розвитку дошкільника
    (2023) Чернявська, І.; Вацьо М. В.
    В статті розглядається питання ролі мистецтва в художньо-творчому розвитку дошкільника. Досліджено теоретичні основи розвитку художньо-творчих здібностей. Проаналізовано поняття «здібності», «художньо-творчі здібності» в науковій психолого-педагогічній літературі
  • Thumbnail Image
    Item
    Підготовка майбутніх педагогів до розвитку обдарованості дітей в умовах євроінтеграції вищої освіти України
    (Вінниця : Меркьюрі-Поділля, 2023) Демченко, Олена
    Закцентовано на проблемі розвитку здібностей і талантів дітей, яка набуває особливого значення в умовах сучасних викликів та євроінтеграції. Визначено ключові ідеї, які поширені в європейській науці. Обдаровані громадяни вважаються особливим видом природних ресурсів і національним багатством кожної держави. Для успішного розвитку здібностей і талантів необхідні спеціально підготовлені педагоги. В умовах університету необхідно організувати систему роботу з метою формування готовності студентів до освіти обдарованих. Важливого значення надаємо обов’язковим і вибірковим дисциплінам, зокрема, «Навчання і виховання обдарованої дитини». Європейські підходи до освіти обдарованих студенти засвоюють у контексті реалізації проєктів програми ЄС Еразмус+ Жан Моне Модуль.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування мистецької компетентності вихованців творчих колективів
    (Вінниця : Меркьюрі-Поділля, 2023) Барановська, Ірина
    В статті порушується питання виховання учасників творчих колективів, формуванню їх мистецької компетентності. Розглянуто сутність понять «творчий колектив», «Компетентність», «мистецька компетентність». Представлено форми та методи організації занять в творчих колективах в режимі онлайн. Висвітлено досвід участі в освітньому проєкті ЕРАЗМУС + (МОДУЛЬ JEAN MONNET) «Підготовка майбутніх педагогів до впровадження європейського досвіду формування soft skills дошкільного віку та учнів початкової школи засобами театральної діяльності»
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток творчості й обдарованості дітей засобами ігор-подорожей
    (Вінниця: Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, 2021) Острінська, Л. Ю.; Остринская, Л. Е.; Ostrinska, L. Y.
    Дипломне дослідження присвячена актуальній темі розвитку творчості здібностей і обдарованості дітей у позакласній роботі. Зроблено дефінітивний аналіз головних понять у психологічних дослідженнях; розкрито сутність феномену обдарованості та особливості прояву творчої обдарованості як окремого виду. В роботі з’ясовано особливості проявів творчої обдарованості в молодшому шкільному віці. Сплановано і проведено констатувальний етап дослідження, спрямований на діагностику стану організації виховної роботи з розвитку творчих здібностей і обдарованості молодших школярів. представлено теоретико-методичні особливості та досвід розвитку творчості та обдарованості дітей під час організації ігор-подорожей. У роботі виділено та обґрунтовано педагогічні умови організації позакласної роботи для розвитку творчості та обдарованості молодших школярів. Важливим напрямом дослідження є визначення ефективних форм позакласної роботи з розвитку творчості та обдарованості молодших школярів, з’ясування значення і методичних особливостей проведення гри-подорожі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток інтелектуальної обдарованості молодших школярів у позакласній роботі: дипломна робота
    (Вінниця: Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, 2021) Орловська, О. В.; Орловская, О. В.; Orlovskaya, O. V.
    Дипломне дослідження присвячена актуальній темі розвитку інтелектуальної обдарованості дітей молодшого шкільного віку в позакласній роботі. Зроблено дефінітивний аналіз головних понять у психологічних дослідженнях; розкрито сутність феномену обдарованості та особливості прояву інтелектуальної обдарованості як окремого виду. В роботі з’ясовано особливості проявів обдарованості такого виду в молодшому шкільному віці. Сплановано і проведено констатувальний етап дослідження, спрямований на виявлення інтелектуально обдарованих молодших школярів, діагностику стану організації виховної роботи з розвитку інтелектуальних здібностей і обдарованості молодших школярів. Представлено теоретико-методичні особливості, педагогічні умови та досвід розвитку інтелектуально обдарованих дітей у позакласній роботі. Важливим напрямом дослідження є визначення ефективних форм позакласної роботи з розвитку інтелектуальної обдарованості молодших школярів, з’ясування значення і методичних особливостей проведення конкурсів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток творчих здібностей молодших школярів як педагогічна проблема
    (Вінниця: ФОП Корзун Д.Ю., 2018, 2018-11-21) Перевертень, А.; Pereverten, A.
    Сьогодні, в умовах величезних змін у соціальному, економічному та політичному житті України – постала проблема радикальної перебудови у сфері освіти та виховання, мета якої – формувати конкурентно-здібну, творчу особистість, яка спроможна до самовизначення, до самореалізації та самовдосконалення. У статті розглянуто поняття розвиток творчих здібностей молодших школярів, головні завдання освіти на сучасному етапі та проблеми формування творчої особистості.
  • Thumbnail Image
    Item
    Діагностика сформованості творчих здібностей молодших школярів як прояву обдарованості
    (Вінниця: ФОП Корзун Д.Ю., 2018, 2018-11-21) Горбачова, М.; Gorbachova, M.
    Представлено сучасний підхід щодо визначення рівня творчих здібностей молодших школярів. Розглянуто питання виявлення обдарованості в дітей молодшого шкільного віку. На основі вивчення й аналізу психолого-педагогічної та методичної літератури з проблеми обдарованості дітей теоретично узагальнено і розкрито зміст методів діагностики обдарованості в молодших школярів.
  • Thumbnail Image
    Item
    A value of didactics game is in realization of аn educate function of lesson of mathematics at initial school
    (Batumi, Georgia: Publishing House “Kalmosani”, 2018) Bilyk, Т.S.; Білик, Т.С.; Билык, Т.С.
    The article highlights the value of the didactic game in the implementation of the educational function of the lesson of mathematics in elementary school. The important role is played by the didactic games at the lessons of mathematics, which revolve collectivism in children, the ability to express one's opinion, to be absorbed, to be independent in expressing one's thoughts and so on. The implementation of the educational function in the study of mathematics can occur only when the teacher correctly selects the educational objectives of the lesson
  • Thumbnail Image
    Item
    До проблеми використання понять «обдарована дитина» і «дитяча обдарованість» у психолого-педагогічному дискурсі
    (Вінниця : ТОВ фірма «Планер», 2018) Демченко, О.П.; Демченко, Е.П.; Demchenko, О.Р.
    Закцентовано на важливості розширення напрямів наукових розробок проблеми обдарованості в сучасному психолого-педагогічному дискурсі та показано нові напрями вивчення такого наукового феномену. Виділено суперечності в теоретичних дослідженнях обдарованості та практичній роботі з обдарованими дітьми. Показано різні підходи до пояснення базових термінів у теорії обдарованості, відсутність єдиного підходу до їх тлумачення. Проаналізовано співвідношення понять «обдарованість», «обдарована дитина», «дитяча обдарованість», «вікова обдарованість». З’ясовано, що нерідко розуміння явища «обдарована дитина» пов’язувалося з випереджувальним розумовим розвитком і успіхами в навчанні. Узагальнено підходи вчених щодо виділення проявів / індикаторів обдарованості. Визначено низку ознак, за якими можна ідентифікувати дитину як потенційно обдаровану. Виявлено позиції дослідників щодо наукової коректності використання термінів «обдарована дитина» і «дитяча обдарованість» стосовно особистості, яка проявляє вищі здібності та досягає більших успіхів у певному виді діяльності порівняно з ровесниками. Представлено науковий підхід, згідно якого дитяча обдарованість вважається якістю психіки, що знаходиться в процесі становлення; потенціалом особистості, який може бути реалізованим залежно від низки сприятливих чинників. Наголошено на існуванні ефекту інверсії розвитку обдарованості
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблемні ситуації на уроках математики як засіб розвитку творчого мислення дітей молодшого шкільного віку
    (2018) Білик, Тетяна Сергіївна; Билык, Т. С.; Bilyk, T. S.
    Статтю присвячено виховання творчого та креативного учня в новій українській школі. Від його творчості та креативності виконання завдань залежить результативність кожного уроку. Аналізуючи праці видатних педагогів, можна зробити висновок, що уроки математики викликають інтерес до творчих пошуків, розв’язуванню проблемних ситуацій, виховують в дітей зацікавленість шукати нові шляхи виконання певного завдання. Створюючи на уроках математики проблемну ситуацію, вчитель таким чином хоче, щоб в учнів не тільки проявлялась зацікавленість, а й бажання самостійно відкрити для себе нові знання, бути зосередженими, зацікавленими та уважними