Факультет дошкільної і початкової освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1138775f-1b08-47bf-a499-ce539393afa0

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 92
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток емоційного інтелекту молодших школярів засобами мистецтва
    (Вінниця : ВДПУ, 2024) Римар, О. В.
    Актуальність теми дослідження полягає в тому, що в умовах стрімкого розвитку суспільства та переорієнтації сучасної освіти зі знаннєвої на компетентнісну особливої уваги потребує проблема формування емоційного інтелекту як основи успішної взаємодії з оточуючим світом. Якщо протягом ХХ століття науковці звертали більше уваги на дослідження логічного інтелекту, то у ХХІ столітті, коли глобалізація охопила всі сфери життя людства, все більш актуальним стає емоційний інтелект. Він включає в себе всі ті емоційні компетентності особистості, що сприяють успішному досягненню поставлених цілей. У І розділі роботи «Теоретичні основи розвитку емоційного інтелекту молодших школярів» презентовано дефінітивний аналіз поняття “емоційний інтелект”, його структурні компоненти, розкрито зарубіжний і вітчизняний досвід розвитку емоційного інтелекту підростаючого покоління; описано особливості розвитку емоційного інтелекту у дітей молодшого шкільного віку в умовах Нової української школи; обгрунтовано педагогічний вплив мистецтва на розвиток емоційного інтелекту дітей, проведено констатувальний експеримент, результати якого узагальнено і систематизовано, визначено стан сформованості емоційного інтелекту молодших школярів в умовах сьогодення. У ІІ розділі «Методичні основи розвитку емоційного інтелекту молодших школярів засобами мистецтва» виокремлено і теоретично обґрунтовано педагогічні умови розвитку емоційного інтелекту молодших школярів, презентовано методику формування емоційного інтелекту учнів початкових класів, зокрема розкрито методи використання літературного мистецтва, особливості організації театралізованої діяльності дітей у початковій школі, секрети впровадження образотворчого і музичного мистецтва як засобів розвитку емоційного інтелекту молодших школярів; виокремлено методичні поради батькам щодо розвитку емоційного інтелекту дітей, узагальнено та систематизовано результати контрольного експерименту, згідно якого динаміка розвитку емоційного інтелекту молодших школярів засобами мистецтва довела ефективність і правомірність гіпотези дослідження.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток творчих здібностей молодших школярів засобами шкільного театру
    (Вінниця : ВДПУ, 2024) Покотило, О. О.
    Дослідження присвячено такій актуальній проблемі як розвиток творчих здібностей молодших школярів засобами шкільного театру. У першому розділі: «Теоретичні основи розвитку творчих здібностей молодших школярів» проаналізовано стан проблеми дослідження у вітчизняній та зарубіжній літературі, розкрито сутність ключових понять наукового дослідження таких, як-от: «творчість», «мистецтво», «гра», «творчі здібності», «театр», «компоненти творчих здібностей». Проаналізовано зарубіжний досвід з метою виокремлення сучасних трендів розвитку творчих здібностей учнів початкових класів; уточнено психолого-педагогічні особливості формування творчих здібностей дітей молодшого шкільного віку. Виокремлено компоненти, критерії, показники та визначено рівні сформованості творчих здібностей у дітей молодшого шкільного віку. У другому розділі кваліфікаційної роботи: «Реалізація інноваційних підходів у формуванні творчих здібностей молодших школярів засобами театрального мистецтва» зазначено педагогічні умови впровадження театрального мистецтва в систему розвитку творчих здібностей молодших школярів, обґрунтовано та експериментально перевірено особливості реалізації театру у формуванні творчих здібностей молодших школярів. Кваліфікаційна робота має чітку структуру, містить змістовну теоретичну частину та виважений науково-методичний апарат дослідження. Автором дотримано логіку у викладі матеріалу. Проведене нами дослідження не вичерпує всіх аспектів досліджуваної проблеми. Подальшого вивчення та наукового обґрунтування потребують питання: вплив театралізованої діяльності на емоційний розвиток дитини; вивчення театралізації та її місця в системі науки; дослідження театральної культури і творчого потенціалу вчителя в умовах педагогічної освіти.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування естетичної компетентності дітей в контексті наступності дошкільної та початкової освіти
    (Вінниця : ВДПУ, 2024) Мальов, С. В.
    В статті розкриваються особливості формування естетичної компетентності дітей молодшого шкільного віку в умовах освітнього процесу початкової школи з метою формування загальної та естетичної культури молодших школярів. Автор статті презентує засоби формування естетичної компетентності дітей молодшого шкільного віку.
  • Thumbnail Image
    Item
    Шляхи формування естетичної компетентності дітей в контексті дошкільної та початкової освіти
    (Вінниця : ВДПУ, 2024) Мальов, С. В.
    Автор статті презентує засоби формування естетичної компетентності дітей молодшого шкільного віку в контексті наступності дошкільної та початкової освіти. В статті розкриваються деякі особливості формування естетичної компетентності дітей молодшого шкільного віку в умовах освітнього процесу початкової школи з метою формування загальної та естетичної культури молодших школярів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування творчих здібностей дітей молодшого шкільного віку в процесі мистецької діяльності
    (Вінниця : ВДПУ, 2024) Лінкевич, А. Ю.; Тодосієнко, Н. Л.
    В статті розкриваються особливості художньої діяльності як засобу творчого розвитку особистості дитини, що підтверджує необхідність широкого застосування мистецтва в освітньому процесі початкової школи з метою вдосконалення творчих здібностей та формування загальної естетичної культури молодших школярів. Автор статті презентує прийоми використання різних видів мистецтва з дітьми.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток уявлень про цінності засобами музичного мистецтва
    (2024) Барановський, Ю; Барановська, І. Г.
    В статті порушується питання виховної сили музичного мистецтва. Розглядається феномен «цінності» як культурний еталон, взірець, котрий мотивує та визначає способи досягнення потреб та інтересів, поведінку та розвиток людини. На прикладах музичних творів показано здатність музики формувати цінності та смаки, викликати емоційні переживання та усвідомлювати значимість української історії, традицій, культури
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив мистецтва на формування патріотичних почуттів дітей
    (2024) Сологуб, Ю.
    У статті автор розкриває виховний потенціал мистецтва. Акцентує на важливості формування патріотичних почуттів дітей у процесі мистецької діяльності
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування мистецьких компетентностей у здобувачів педагогічних спеціальностей як складова професійної підготовки
    (Вінниця, 2024) Коваль, Т.
    Стаття присвячена важливості формування мистецьких компетентностей у здобувачів педагогічних спеціальностей як складової професійної підготовки. Визначено роль мистецтва, його вплив на розвиток творчих і критичних здібностей майбутніх педагогів. Окреслено методи та форми інтеграції мистецької освіти в педагогічний процес. Підкреслено вагомість формування мистецьких компетентностей для всебічно розвиненої особистості майбутніх педагогів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання інтерактивних методів навчання на уроках «Мистецтва» в початковій школі
    Поплавська, А.; Вацьо, М.В.
    В статті розкриваються особливості використання інтерактивних методів навчання на уроках інтегрованого курсу «Мистецтво» в Новій український школі. Описано значення інтерактивних технологій та методологія їх використання
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування естетичної компетентності дітей в контексті наступності дошкільної та початкової освіти
    (2024) Мальов, С.; Тодосієнко, Н. Л.
    В статті розкриваються особливості формування естетичної компетентності дітей молодшого шкільного віку в умовах освітнього процесу початкової школи з метою формування загальної та естетичної культури молодших школярів. Автор статті презентує засоби формування естетичної компетентності дітей молодшого шкільного віку