Факультет дошкільної і початкової освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1138775f-1b08-47bf-a499-ce539393afa0

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 59
  • Item
    Актуальні питання мистецької освіти та виховання : збірник матеріалів науково-практичної конференції
    (2020) Белінська, Тетяна Володимирівна
    До збірника матеріалів науково-практичної конференції включено наукові статті викладачів і студентів, у яких відображено результати актуальних досліджень теоретико-методологічних концепцій мистецької освіти та виховання.
  • Item
    Вплив мистецтва на формування патріотичних почуттів дітей
    (2024) Сологуб, Ю.
    У статті автор розкриває виховний потенціал мистецтва. Акцентує на важливості формування патріотичних почуттів дітей у процесі мистецької діяльності
  • Item
    Роль народних традицій у вихованні дітей дошкільного віку
    (2019) Гут, І.; Вацьо, М.В.
    Мета статті. Розкрити значення і роль народних традицій, звичаїв та обрядів у вихованні дітей дошкільного віку. Впровадження та залучення їх у повсякденному житті та святах календарно-обрядового циклу
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування мистецької компетентності дітей молодшого шкільного віку як вимога НУШ
    (2023) Тодосієнко, Н. Л.
    У статті висвітлюється проблема формування мистецької компетентності майбутніх вчителів початкових класів в умовах вимог та освітньої стратегії НУШ. Проаналізовано основні напрями підготовки майбутніх вчителів до виховання дітей молодшого шкільного віку засобами мистецтва, доробок відомих педагогів та психологів, сучасні наукові дослідження. У статті розкрито поняття та зміст ключових, міжпредметних й предметних мистецьких компетентностей, як результат навчання молодших школярів освітньої галузі «Мистецтво»; теоретичні основи виховання дітей молодшого шкільного віку, специфічні особливості сприймання мистецтва в цьому віковому періоді, динаміку становлення мистецької компетентності вчителя молодших класів шляхом організації навчання школярів, їхнього дозвілля, різних форм і методів розвитку почуттєво–емоційної сфери дитини
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування мистецької компетентності майбутнього вчителя початкових класів у контексті вимог Нової української школи
    (Вінниця : Меркьюрі-Поділля, 2023) Тодосієнко, Наталія
    У статті висвітлюється проблема формування мистецької компетентності майбутніх вчителів початкових класів в умовах вимог та освітньої стратегії НУШ. Проаналізовано основні напрями підготовки майбутніх вчителів до виховання дітей молодшого шкільного віку засобами мистецтва, доробок відомих педагогів та психологів, сучасні наукові дослідження. У статті розкрито поняття та зміст ключових, міжпредметних й предметних мистецьких компетентностей, як результат навчання молодших школярів освітньої галузі «Мистецтво»; теоретичні основи виховання дітей молодшого шкільного віку, специфічні особливості сприймання мистецтва в цьому віковому періоді, динаміку становлення мистецької компетентності вчителя молодших класів шляхом організації навчання школярів, їхнього дозвілля, різних форм і методів розвитку почуттєво–емоційної сфери дитини.
  • Thumbnail Image
    Item
    Естетичне виховання дітей дошкільного віку засобами мистецтва : дипломна робота
    (Вінниця: ВДПУ, 2020) Головенько, Катерина Богданівна; Головенько, К. Б.; Holovenko, K. B.
    Автор дипломного дослідження розглядає методичні основи естетичноговиховання дітей дошкільного віку засобами мистецтва, розкриває місце і рольмистецтва в естетичному вихованні дошкільників, виокремлює педагогічніумови естетичного виховання дітей дошкільного віку засобами мистецтва.
  • Thumbnail Image
    Item
    Екологічне виховання молодших школярів у позакласній діяльності: дипломна робота
    (Вінниця: ВДПУ, 2020) Веліканова, Ганна Володимирівна; Великанова, А. В.; Velikanova, A.
    Стрімкі зміни в сучасному світі вимагають змін у сучасній освіті. В центрі уваги нової української школи стають завдання навчити учнів різним способам критичного мислення, вмінням зважувати та враховувати альтернативні думки, дискутувати, спілкуватися з іншими людьми. Для науковців та вчителів актуальним залишається питання: як викладати й навчати, як учити й учитися, щоб зробити процес навчання ефективним. Дипломне дослідження Веліканової Ганни Володимирівни присвячено актуальній для сучасної початкової освіти темі підвищення ефективності екологічного виховання молодших школярів у позакласній діяльності. Робота складається зі вступу, двох розділів, висновків, списку використаної літератури і додатків. У першому розділі «Екологічне виховання молодших школярів як педагогічна проблема» розкрито сутність та викладено зміст поняття «екологічне виховання». Досліджено особливості організації позакласної роботи екологічного спрямування в початковій школі, форми позакласної роботи. За результатами констатувального експерименту зроблено висновки щодо особливостей екологічного виховання молодших школярів у позакласній діяльності. Експеримент проходив у три етапи. В процесі експерименту були використані такі методи дослідження : опитування, спостереження, бесіди, експертних оцінок та анкетування. У другому розділі дослідження було обґрунтовано педагогічні умови екологічного виховання молодших школярів у позакласній діяльності: розширювати екологічні знання молодших школярів за допомогою народних українських традицій; стимулювання допитливості та інтересу до пізнання шляхом залучення молодших школярів лр природоохоронної діяльності; організація дослідницької діяльності учнів шляхом спостереження екологічних проблем у природі. Робота містить чітко сформульовані висновки, що відповідають завданням дослідження. Список використаної літератури налічує 69 джерел. Проведене нами дослідження не вичерпує всіх аспектів досліджуваної проблеми. Подальшого вивчення та обґрунтування потребує розробка інтерактивних технологій навчання молодших школярів різним видам позакласної діяльності(відвідування різних екологічних гуртків), пошук шляхів впровадження у навчальний план різноманітних інтегрованих програм з поглибленим вивченням екологічних проблем.
  • Thumbnail Image
    Item
    Педагогічні умови ефективного використання українських родинно-побутових традицій у виховній роботі з дошкільниками
    (Вінниця : ФОП Корзун Д. Ю., 2020) Сорока, І.; Soroka, Irina
    У статті проаналізовано змістове наповнення освітньо-виховного впливу родинно-побутових традицій, розкрито їхні широкі функціональні можливості розв‘язання складних питань морального становлення особистості дитини дошкільного віку. Виходячи з виховного, розважального і побутового значення традицій, виділено та охарактеризовано найбільш важливі функції родинно-побутових традицій: пізнавальну, комунікативну, консолідуючу і креативну.
  • Thumbnail Image
    Item
    Театральне мистецтво як засіб творчого розвитку молодших школярів
    (Вінниця : ФОП Корзун Д. Ю., 2020) Олійник, О.; Oliynyk, O.
    Стаття присвячена актуальній проблемі сучасної педагогічної науки – творчому розвитку молодших школярів у процесі театралізованої діяльності. Проаналізовано наукову літературу та розглянуто принципи та методи використання елементів театру в початковій школі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Етнокультурне виховання особистості: дефінітивний аналіз
    (Вінниця : ФОП Корзун Д. Ю., 2020) Олея, О.; Oleia, O.
    У статті розкрито основні ключові поняття, обґрунтовано зміст цих понять та специфіку. Розкрито сутність етнокультурного виховання як основи формування етнічної самосвідомості особистості.