Факультет дошкільної і початкової освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1138775f-1b08-47bf-a499-ce539393afa0

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Thumbnail Image
    Item
    Педагогічні умови організації дистанційного навчання молодших школярів з особливими освітніми потребами : дипломна робота
    (Вінниця: Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, 2021) Король, Ольга Володимирівна; Король, О. В.; Korol, O. V.
    Дипломне дослідження присвячено актуальній проблемі педагогіки: педагогічним умовам організації дистанційного навчання молодших школярів з особливими освітніми потребами, які є невід’ємною частиною пошуку відповіді на питання і виклики сучасної освіти, яка має врахувати всю різноманітність отримувачів освітніх послуг та стати єдиною з інклюзивними практиками. У першому розділі «Теоретичні засади проблеми педагогічних умов організації дистанційного навчання молодших школярів з особливими освітніми потребами» висвітлено питання ключових дефініцій та основних понять дослідження. Розкрито сутність, тенденції та перспективи розвитку дистанційної освіти, а також наявні дослідження в сфері інклюзивної освіти, зокрема щодо питань дистанційного навчання дітей з особливими освітніми потребами. У другому розділі кваліфікаційної роботи «Педагогічні умови організації дистанційного навчання дітей з особливими освітніми потребами» визначено та окреслено наступні педагогічні умови та дослідження щодо їх зреалізованості в практиці сучасної школи: свідоме ставлення учнів з особливими освітніми потребами до навчання як базова складова дистанційної освіти; якісне ресурсне забезпечення та обізнаність педагогічних працівників для ефективної організації дистанційного навчання; використання системного підходу в організації дистанційного навчання дітей з особливими освітніми потребами. Дипломна робота має чітку структуру, містить змістовну теоретичну частину та виважений науково-методичний апарат дослідження. Автором дотримано логіки у викладі матеріалу. Проведене нами дослідження не вичерпує всіх аспектів досліджуваної проблеми. Потребують подальшого вивчення та наукового обґрунтування питання формування методичної бази, створення ресурсів використання сучасних інтерактивних методів та взаємодії усіх учасників освітнього процесу, дослідження у напрямку ефективності дистанційної освіти та якості результатів введення технологічних рішень для організації такого процесу для дітей з ООП.
  • Thumbnail Image
    Item
    Диференційоване викладання як ефективна освітня технологія у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами
    (Вінниця: Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, 2020) Бразговка, Н.; Brazgovka, N.; This article reveals the issue of differentiated teaching, stages of mastering the technology of differentiated teaching, indicators of the quality of implementation of inclusive education in everyday practice. The issue of using the technology of differentiated teaching in the education of children with special educational needs is revealed.
    В даній статті розкривається питання диференційованого викладання, етапи опанування даної технології та відповідні індикатори якості впровадження інклюзивної освіти в щоденну практику. Окрему увагу приділено питанню використання технології диференційованого викладання у навчанні дітей з особливими освітніми потребами.
  • Thumbnail Image
    Item
    Інтелектуальний розвиток дітей з особливими освітніми потребами
    (Вінниця: Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, 2020) Дуб, І.; Дуб, И.; Dub, І.
    У статті представлені теоретичні аспекти проблеми інтелектуального розвитку учнів молодшого шкільного віку, визначено специфіку розвитку інтелекту дітей з особливими освітніми потребами, сформульовано рекомендації для вчителів інклюзивних класів.