Факультет дошкільної і початкової освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1138775f-1b08-47bf-a499-ce539393afa0

Browse

Search Results

Now showing 1 - 4 of 4
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання філософського діалогу у формуванні навичок демократичого спілкування майбутніх педагогів
    (Інноваційна педагогіка, 2019) Демченко, О.; Лимар, Ю.Ю.; Турчина, І.С.; Демченко, Е.П.; Турчина, И.С.; Demchenko, О.Р.; Limar, Y. V.; Tyrchuna, I.S.
    Стаття присвячена актуальній проблемі вдосконалення форм організації освітнього процесу майбутніх педагогів. Обґрунтовано необхідність формування навичок демократичного спілкування майбутніх педагогів в умовах демократизації освіти. Показано сутність філософського діалогу, методика якого детально описана у працях Guro Hansen Helskog (Норвегія), як методу розвитку навичок демократичного спілкування майбутніх педагогів. Алгоритм його проведення був презентований викладачам українських закладів вищої педагогічної освіти в межах міжнародного проєкту «Розвиток культури демократії в педагогічній освіті в Норвегії, Україні та Палестині». Наведено приклади використання філософських вправ у процесі фахової підготовки майбутніх педагогів спеціальностей 012 «Дошкільна освіта» та 013 «Початкова освіта» на практичних заняттях із педагогічних дисциплін у межах роботи над проєктом. Представлено методичні особливості використання філософських вправ під час лекційних і практичних занять із педагогічних дисциплін в українських закладах вищої освіти: алгоритм їх проведення є лише основою і має бути творчо екстрапольований у науково-методичний контекст дисципліни, коли вносяться невеликі методичні зміни відповідно до її специфіки та завдань конкретної теми; сформульовані для обговорення питання повинні бути не суто філософськими, а філософсько-педагогічними, оскільки будь-яке питання про виховання й навчання, про педагогічні факти має філософське підґрунтя, відповідь на нього потребує пошуку фундаментальних причин, відповідної аргументації й обґрунтування; філософські вправи можна використовувати на лекціях як засіб мотивації навчально-пізнавальної діяльності студентів – на початку, підбиття підсумків – наприкінці; використання філософських вправ більш ефективне на практичних заняттях із педагогічних дисциплін як спосіб розвитку навичок демократичного спілкування студентів, здатності студентів використовувати теоретичні положення, що виносяться на обговорення, під час розв’язання проблемних/ суперечливих питань. На основі аналізу спостережень за роботою студентів і аналізу рефлексивних нотаток доведено ефективність використання філософських вправ для формування навичок демократичного спілкування майбутніх педагогів
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблема підготовки майбутніх педагогів до формування у молодших школярів цінності здоров’я в умовах сім’ї
    (Суми, 2015) Любчак, Л. В.; Liubchak, L. V.
    У статті порушено проблему базових цінностей шкільної освіти, які формуються у взаємозв’язку навчання і виховання учнів, співпраці з батьками і впливів навколишнього середовища. Визначено роль батьків у формуванні в учнів молодшого шкільного віку навичок здорового способу життя. Розкрито шляхи підготовки майбутнього вчителя початкових класів до формування у дітей цінності здоров’я в умовах родини
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблема підготовки майбутніх педагогів до формування у молодших школярів цінності здоров’я в умовах сім’ї
    (Суми : СумДПУ імені А.С.Макаренка, 2015) Любчак, Л. В.; Liubchak, L. V.
    У статті порушено проблему базових цінностей шкільної освіти, які формуються у взаємозв’язку навчання і виховання учнів, співпраці з батьками і впливів навколишнього середовища. Визначено роль батьків у формуванні в учнів молодшого шкільного віку навичок здорового способу життя. Розкрито шляхи підготовки майбутнього вчителя початкових класів до формування у дітей цінності здоров’я в умовах родини.
  • Thumbnail Image
    Item
    Подготовка будущих педагогов к организации художественно-творческой деятельности детей
    (Минск : БГПУ, 2015) Сіваш, Т. Д.; Сиваш, Т. Д.; Sivash, N. O.
    Готовность к творческой профессиональной деятельности педагога формируется в период обучения в педагогическом высшем учебном заведении и зависит от того, насколько своевременно и основательно будут заложены её основы в студентов и как именно будет направлен этот процесс на последующих этапах профессионального развития специалиста.