Факультет дошкільної і початкової освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1138775f-1b08-47bf-a499-ce539393afa0

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 66
  • Thumbnail Image
    Item
    Роль естетичного потенціалу декоративно-ужиткового мистецтва у творчому розвитку майбутнього вчителя початкових класів
    (Вінниця : «Фірма «Планер», 2018) Старовойт, Л. В.
    Мета статті – розкрити роль естетичного потенціалу декоративно-ужиткового мистецтва у творчому розвитку студентської молоді. Розуміння естетичного потенціалу людської праці має гнучко вплестися у світогляд майбутнього вчителя і забезпечити з рештою належну аксіологічну культуру виховного процесу. Без усвідомлення духовно-ціннісного значення праці педагогічна діяльність ніколи не набуде ознак творчої діяльності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток пізнавальних інтересів учнів початкової школи як психолого-педагогічна проблема
    (Вінниця : «Фірма «Планер», 2018) Педь, М. В.
    Мета статті – розкрити природу пізнавального інтересу молодших школярів як предмету психолого-педагогічних досліджень. Пізнавальний інтерес як мета виховання допомагає залученню до духовних цінностей суспільства. Він складає основу творчих здібностей особистості і сприяє оволодінню, присвоєнню, а також створенню нових духовних цінностей. Отже, пізнавальний інтерес – важливий компонент всебічного розвитку особистості, в якому виявляються ціннісні орієнтації. Неможливо розглядати завдання освіти та виховання поза зв’язком з розвитком пізнавальних інтересів, що сприяють більш ефективному оволодінню знаннями, накопичених людством.
  • Thumbnail Image
    Item
    Психолого-педагогічні аспекти диференційованого підходу на уроках мистецького циклу у початковій школі
    (Вінниця : «Фірма «Планер», 2018) Оберемок, Л. В.
    Мета статті є аналіз поглядів щодо проблеми диференційованого підходу до навчання та виховання школярів на уроках мистецького циклу. Диференціація навчання дозволяє оптимізувати засвоєння знань учнями, формування у них практичних навичок та вмінь, активізувати дітей у процесі навчання, підвищити їх мотивацію. Крім того, диференційований підхід є зручним для використання учителями, оскільки, на відміну від індивідуального підходу, передбачає врахування типологічних особливостей учнівського контингенту, що є актуальним з огляду на велику кількість дітей в групах та загальну завантаженість педагогів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання творчої спадщини М. Д. Леонтовича у початковій школі
    (Вінниця: ФОП Корзун Д.Ю., 2018, 2019-10-10) Юзькова, І.; Вацьо, М.В.; Yuzkovа, , I.A.; Vatso, N.V.
    Вивчаючи та аналізуючи музично-педагогічну спадщину М.Д.Леонтовича, слід відзначити неповторний стиль композитора. Сприйнявши й глибоко засвоївши традиції українського народнопісенного мистецтва, він впевнено пішов своїм шляхом, склавши власним доробком цілий етап у розвитку української хорової музики. Його шедеври хорового мистецтва стали школою художньої майстерності для цілого покоління митців
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування національної самосвідомості майбутніх учителів початкових класів на музичних пісенно-обрядових традиціях Поділля
    (Вінниця : «Фірма «Планер», 2018) Король, А. В.
    Метою статті є висвітлення аспектів формування національної самосвідомості майбутніх учителів на матеріалах пісенно-обрядових традицій Поділля. Вплив народно-пісенної спадщини на інтелектуальний та емоційний стан людської свідомості відкриває широкі можливості для формування у майбутніх учителів початкових класів відчуття цінностей навколишнього світу та особистісного ставлення до них. Тобто, за допомогою народної музики можливе відродження і розвиток національної культури, формування національної самосвідомості, забезпечення функціонування культурних традицій у сучасній цивілізаційній культурі, збереження етнічної специфіки регіонів, успадкування музичних традицій свого регіону, естетичне виховання національно орієнтованої студентської молоді, якій належить передати пісенне джерело свого народу наступним поколінням, що сприятиме всебічному розвитку і залученню їх до духовних і культурних цінностей народу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Роль музичного фольклору у вихованні моральних якостей учнів початкових класів
    (Вінниця : «Фірма «Планер», 2018) Здихальська, К. С.
    Метою статті є розкриття теоретичних та практичних аспектів процесу виховання моральних якостей учнів початкової школи засобами музичного фольклору. Музичне виховання на фольклорному матеріалі безсумнівно є одним із найпотужніших засобів формування таких моральних якостей молодших школярів як доброта, милосердя, чесність, скромність, доброзичливість та сміливість, оскільки сила впливу народної музики на особистість дитини випробувана століттями. Сучасні загальноосвітні школи та позашкільні навчальні заклади мають стати осередками виховання справжньої духовності, плекання творчої особистості, виховання учнів, яких характеризує високо морально-етична культура. Головне, щоб нагальну потребу в кардинальних змінах у цій царині відчули й усвідомили не тільки представники вузького кола фахівців-науковців, а й усі члени суспільства, причетні до виховання дітей і молоді – майбутнього України.
  • Thumbnail Image
    Item
    Інклюзивна мистецька освіта в початковій школі
    (Вінниця : «Фірма «Планер», 2018) Гнатенко, О. Ю.
    Мета статті – розкриття змісту інклюзивної мистецької освіти, обґрунтувати необхідність інклюзивної мистецької освіти. В сучасних умовах життя, коли відбувається знецінення справжньої культури та високого мистецтва, система педагогічної освіти зобов’язана використати усі можливі засоби та потенційні можливості для успішної професійної діяльності в умовах інклюзивної освіти. Використання мистецтва майбутніми педагогами у професійній діяльності матиме позитивний вплив на ефективність навчального процесу, підвищення культури здоров’я та психологічного комфорту підростаючого покоління.
  • Thumbnail Image
    Item
    Ігрові технології на уроках музичного мистецтва у початковій школі: теоретичний аспект
    (Вінниця: ФОП Корзун Д.Ю., 2018, 2019-10-10) Глінська, Т.; Glinska, T.
    Гра як важливий засіб естетичного виховання молодших школярів сприяє розвитку творчих здібностей та всебічного розвитку дитини. У теорії та практиці виховання досить довго панував вузько дидактичний підхід до гри як до вільної діяльності дитини, яка розви вається за її власною ініціативою; роль педагога обмежувалася лише створенням умов для гри та забезпеченням ігровим матеріалом. Нині майстерність учителя полягає у прагненні впроваджувати в освітній процес педагогічні технології, зокрема й в уроки музичног о мистецтва, адже музика є одним із наймогутніших засобів виховання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Педагогічні основи опанування майбутніми вчителями початкових класів художньо-образної мови музики
    (Вінниця: ФОП Корзун Д.Ю., 2018, 2018-11-21) Маринчук, Т.; Marinchuk, T.
    У статті обґрунтовано педагогічну доцільність опанування майбутніми вчителями початкових класів художньо-образної мови музики, засобів музичної виразності з метою глибокого усвідомлення їх ролі і значення в осягненні школярами ідейно-художнього змісту музичних творів, закономірностей виникнення і розвитку музичного мистецтва, формування емоційно-ціннісного ставлення дітей до музики як незамінного джерела загальнолюдських цінностей.
  • Thumbnail Image
    Item
    Інтегрований підхід до опанування основ музичної грамоти молодшими школярами
    (Вінниця: ФОП Корзун Д.Ю., 2018, 2018-11-21) Маринчук, В.; Marinchyk, V.
    Автор статті висвітлює можливості інтеграції змісту уроків музики у процесі викладання основ музичної грамоти, пропонує ряд ефективних методичних прийомів поліхудожньої діяльності молодших школярів.