Факультет дошкільної і початкової освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1138775f-1b08-47bf-a499-ce539393afa0

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 84
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування естетичного смаку молодших школярів засобами образотворчого мистецтва
    (Вінниця: ФОП Корзун Д.Ю., 2018, 2018-11-21) Паранюк, М.; Paranyuk, M.
    В статті досліджується проблема формування естетичного смаку молодших школярів засобами образотворчого мистецтва; висвітлено вікові особливості молодших школярів, як періоду коли формування естетичного смаку набуває ознак системності; окреслено предметну сферу образотворчого мистецтва, яка у ХХ столітті поповнилась новими видами – художньою фотографією та комп’ютерною графікою; зазначено, що формування естетичного смаку відбувається через реалізацію виховного та розвивального потенціалу образотворчого мистецтва, а саме : сприймання, опанування елементів художньо-образної мови образотворчого мистецтва, художньо-творча та художньо-естетична діяльність учнів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Поліфункціональна природа театру ляльок
    (Вінниця: ФОП Корзун Д.Ю., 2018, 2018-11-21) Древницька, І.; Drevnytska, I.
    У статті розкрито поліфункціональну природу театрального мистецтва. Визначено особливості організації театралізованої діяльності з учнями початкової школи. Описано досвід використання театру ляльок в роботі з дітьми, шляхи розв’язання завдань морального виховання дітей засобами театралізації; зазначені уміння і якості, яких набувають діти у процесі театральної діяльності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Естетичне виховання дошкільників як педагогічна проблема
    (Вінниця: ФОП Корзун Д.Ю., 2018, 2018-11-21) Чорноіваник, В.; Chornoivanyk, V.; Чорноиваник, В.
    В статті здійснюється аналіз поняття «естетичне виховання». Обґрунтовується думка відомих педагогів, що естетичне виховання – це складова ідейного, трудового, морального, фізичного виховання, як систематичне, науково умотивоване звертання до людських емоцій, які розвивають у молодших школярів такі здібності, що сприяють не тільки естетичному сприйняттю прекрасного у житті і мистецтві, природі, побуті, стосунках, а й роблять кожного з них творцем естетичних цінностей.
  • Thumbnail Image
    Item
    Організація колективної творчої роботи молодших школярів засобами художнього конструювання
    (Вінниця: ФОП Корзун Д.Ю., 2018, 2018-11-21) Самотуга, А.; Samotuga, A.
    У статті ставиться завдання розкрити особливості організації колективної творчої роботи молодших школярів засобами художнього конструювання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Роль ігрової діяльності в естетичному вихованні молодших школярів
    (Вінниця: ФОП Корзун Д.Ю., 2018, 2018-11-21) Бандура, О.; Bandura, O.
    В статті досліджується актуальне питання ролі ігрової діяльності в естетичному вихованні дітей молодшого шкільного віку. Ігрова діяльність є могутнім фактором естетичного розвитку і виховання дітей. Ігровий підхід до розвитку творчої діяльності, формування естетичного сприймання дітей дозволяє зробити процес художньої творчості доступним і захоплюючим для учнів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Естетичне виховання молодших школярів засобами художнього конструювання
    (Вінниця: ФОП Корзун Д.Ю., 2018, 2018-11-21) Вжещ, Л.; Vzheshсh, L.; Вжещ, Л.
    У стaтті розглядаються художнє конструювання, як засіб естетичного виховання молодших школярів. Обґрунтовано необхідність конструювання у навчальній діяльності підростаючого покоління.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив мистецтва на моральні почуття учнів молодшого шкільного віку
    (Вінниця: ФОП Корзун Д.Ю., 2018, 2018-11-21) Джуринська, А.; Jurinska, A.
    У статті розглядається важливі аспекти проблеми морального виховання дитини через вплив різних видів мистецтва. Обґрунтовується значення розвитку моральної свідомості у становленні особистості молодшого школяра. Виявлено співвідношення морального виховання та мистецтва у процесі формування моральної свідомості учнів. Визначено,що мистецтво, а найбільше музика володіє найбільшою силою емоційного впливу на учнів і тим самим слугує одним із найважливіших засобів формування моральних ідеалів особистості. Розкриваються методи та засоби роботи з творами різних видів мистецтва, які мають вплив на моральність учнів
  • Thumbnail Image
    Item
    Народно -пісенна творчість та її роль у музично- естетичному вихованні молодших школярів
    (Вінниця: ФОП Корзун Д.Ю., 2018, 2018-11-21) Кириляк, Я.; Kirilyak, Y.
    У статті аналізується значення народно пісенної творчості в музично-естетичному вихованні учнів початкових класів. Усі найвидатніші педагоги світу визнавали, що виховання дитини завжди має ґрунтуватися насамперед на культурно-історичних цінностях своєї нації, а вже пізніше відбувається знайомство з традиціями інших народів. Розглядаються педагогічні умови вивчення українського музичного фольклору на уроках музичного мистецтва в початкових класах; методи та прийоми, які використовуються на уроках.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток критичного мислення дітей молодшого шкільного віку
    (Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського, 2019) Юрчак, Юлія Миколаївна; Юрчак, Ю.Н.
    У роботі висвітлено критичне мислення дітей як об’єкт наукового дослідження. Здійснено дефінітивний аналіз поняття «критичне мислення». Розкрито педагогічні засади розвитку критичного мислення в учнів початкової школи. З’ясовано стан розвитку критичного мислення сучасних дітей молодшого шкільного віку. Описано технологію розвитку критичного мислення молодших школярів через розвиток пошукової спрямованості мислення, формування незалежності мислення та підготовку дітей до критичного самосприйняття.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток творчих здібностей молодших школярів на уроках трудового навчання
    (Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського, 2019) Петляк, Алла; Петляк, Алла
    Автор вбачає, що саме у розвитку творчих здібностей необхідно навчити дітей «бачити», сприймати світ, орієнтувати їх на мисляче, активне сприйняття, яке допомагало б актуалізації набутих знань у розв’язанні конкретних проблем, зокрема і на уроках трудового навчання.Доречними є методи розвитку творчих здібностей під час уроків та вивчення і ознайомлення з народними художніми промислами, як основи національної культури українського народу.