Факультет дошкільної і початкової освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1138775f-1b08-47bf-a499-ce539393afa0

Browse

Search Results

Now showing 1 - 8 of 8
  • Thumbnail Image
    Item
    Досвід підготовки вчителя до естетичного виховання молодших школярів: історико-педагогічний аспект
    (Sandomierz: Izdevnieciba «Baltija Publishing», 2018) Голюк, О. А.; Holyuk, O. A.; Пахальчук, Н. О.; Пахальчук, Н. А.; Pakhalchuk, N. O.
    У статті представлений радянський та пострадянський досвід підготовки педагогів до естетичного виховання учнів. На основі аналізу літературних та архівних джерел дослідниками визначені естетико-зорієнтовані курси та спецкурси в навчальних планах освітніх закладів. Аналіз ґенези становлення й розвитку проблеми естетико-педагогічної підготовки вчителя виявив, що в історії педагогічної освіти здійснювалась підготовка майбутніх фахівців до формування окремих компонентів естетичного досвіду особистості (естетичних знань, сприйняття, почуттів, уподобань, смаків та ін.). Також дослідниками проаналізовані погляди П.Блонського, С.Шацького, А.Макаренка тощо на досліджувану проблему та з’ясовані вимог до естетико-професійної діяльності вчителя початкових класів
  • Thumbnail Image
    Item
    Фізичне виховання молодших школярів у сучасній «Школі радості»
    (Вінниця : Нілан ЛТД, 2012) Пахальчук, Н. О.; Pakhalchuk, N. O.
    У сучасній «школі радості», як і в «школі під блакитним небом», відбувається активний процес знаходження шляхів поєднання фізичного виховання з розумовим розвитком, духовним становленням та емоційно-естетичним зростанням особистості.
  • Thumbnail Image
    Item
    Фізичне виховання дітей старшого дошкільного віку та молодших школярів засобами ботмерівської гімнастики
    (Київ : Видавництво НПУ імені М.П. Драгоманова, 2015) Пахальчук, Н. О.; Pakhalchuk, N. O.
    В статті висвітлюються особливості використання ботмерівської гімнастики в роботі з дітьми та наведені приклади загальнорозвивальних вправ.
  • Thumbnail Image
    Item
    Організація фізичного виховання молодших школярів у сільській школі
    (Суми : СумДПУ, 2012) Пахальчук, Н. О.; Pakhalchuk, N. O.
    У статті висвітлюються актуальні проблеми організації фізичного виховання в умовах села. Автор обґрунтовує проблеми здійснення фізкультурно-оздоровчої діяльності молодших школярів у сільській школі та презентує прийоми формування позитивного ставлення учнів початкових класів до занять фізичною культурою.
  • Thumbnail Image
    Item
    Виховання почуття ритму в дітей старшого дошкільного та молодшого шкільного віку засобами ботмерівської гімнастики
    (Суми : СумДПУ, 2015) Пахальчук, Н. О.; Pakhalchuk, N. O.
    У статті представлені зміст та особливості виконання фізичних вправ, що сприяють вихованню відчуття ритму в дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Розкрито антропософський підхід до досліджуваного питання. Здійснено спробу адаптувати фізичні вправи з ботмерівської гімнастики до українських народних традицій. Визначено методичні поради щодо удосконалення відчуття ритму в дитини в процесі фізичного виховання. Автором наголошено, що процеси реформування освіти сприяють впровадженню альтернативних підходів до організації здоров’язбережувального ритму життя особистості. Визначено, що запропоновані вправи можна адаптувати та використовувати в роботі з дітьми з особливими потребами.
  • Thumbnail Image
    Item
    Підготовка студентів до збагачення естетичного досвіду молодших школярів у процесі фізичного виховання
    (Вінниця : ВДПУ, 2011) Пахальчук, Н. О.; Pakhalchuk, N. O.
    У процесі викладання учителями предмету “Фізична культура” у початкових класах доцільно здійснювати зв’язки з естетичним вихованням й вирішувати проблеми формування естетичного досвіду молодших школярів.
  • Thumbnail Image
    Item
    В.О.Сухомлинський про взаємозв’язок фізичного та естетичного виховання молодших школярів
    (Вінниця, 2010) Пахальчук, Н. О.; Pakhalchuk, N. O.
    В. Сухомлинський на власному педагогічному досвіді довів, що для вирішення завдань гармонійного виховання дітей у процесі занять фізичними вправами доцільно забезпечити відповідну естетичну спрямованість у застосуванні засобів і методів педагогічного впливу, підкреслюючи естетичні властивості фізичної культури.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання опорних конспектів в підготовці студентів до фізичного виховання дітей старшого дошкільного та молодшого шкільного віку
    (Видавництво НПУ імені М. П. Драгоманова, 2013) Пахальчук, Н. О.; Pakhalchuk, N. O.
    В статті висвітлюються особливості використання опорних конспектів у підготовці фахівців у ВНЗ та презентується опорний конспект з методики фізичного виховання дітей.