Факультет дошкільної і початкової освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1138775f-1b08-47bf-a499-ce539393afa0

Browse

Search Results

Now showing 1 - 6 of 6
  • Item
    Екологічна освіта дітей: синергія українсько-європейських відносин : монографія
    (2024) Стахова, І.; Казьмірчук, Н.; Карук, І.; Баюрко, Н.
    У монографії розкриті актуальні питання екологічної освіти дітей дошкільного та молодшого шкільного віку в Україні та країнах Європейського Союзу, закцентовано увагу та інноваційних шляхах підготовки майбутніх учителів до екологічної освіти підростаючого покоління
  • Item
    Екологічна освіта дітей: синергія українсько-європейських відносин : монографія
    (Вінниця : ВДПУ) Коваль, Тетяна; Казьмірчук, Наталя; Франчук, Наталія; Комарівська, Надія; Вацьо, Михайло; Баюрко, Наталія; Стахова, І.; Карук, І.
    Екологічна освіта – це важливий аспект сучасної системи освіти, яка допомагає формувати відповідальне ставлення до навколишнього природного середовища в підростаючого покоління. У країнах в Європейського Союзу та в Україні розвиток екологічної освіти відбувається різними способами, проте є дуже багато спільних елементів, спрямованих на формування екологічної свідомості населення. Державні програми та ініціативи спрямовані на підвищення рівня знань підростаючого покоління про екологічні проблеми та способи їхнього вирішення, залучення дітей до екологічних заходів захисту природи. У монографії розкриті актуальні питання екологічної освіти дітей дошкільного та молодшого шкільного віку в Україні та країнах Європейського Союзу, закцентовано увагу та інноваційних шляхах підготовки майбутніх учителів до екологічної освіти підростаючого покоління.
  • Item
    Тенденції розвитку польсько-української співпраці в галузі охорони навколишнього середовища
    (2024) Карук, І.; Баюрко, Н.; Стахова, І.
    У статті розкрито особливості співпраці Республіки Польщі, як члена Європейського Союзу, та України у галузі охорони навколишнього середовища, визначено їхній вплив на освіту. У публікації зосереджено увагу на нормативних документах у польсько-українській співпраці, їхній вплив у екологічній та освітній сферах. У статті розкрито суть спільних польсько- українських проєктів, екологічних заходів по збереженню природного різноманіття, очищення природного середовища, економного використання ресурсів, запобігання кліматичним змінам тощо). Також розкрито особливості реалізації проєкту Еразмус+ Модуля Жан Моне (Project: 101085524 – EcoEdEU – ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH «Ecological education of preschool and primary school children: a European approach»), наголошено на екологічних заходах для студентської молоді в межах проєкту. У статті наголошено на міжнародному польсько-українському досвіді, розробці спільних освітніх програм, що включають екологічну освіту, стажування, академічну мобільність студентів та педагогів, можливості отримати нові знання та досвід, що можуть бути корисні в практиці екологічної освіти. Польща і Україна беруть участь у міжнародних ініціативах, таких як програма «Екологічні школи» (Eco-Schools), яка спрямована на навчання дітей стійкому розвитку та відповідальному ставленню до навколишнього середовища. До того ж, у статті акцентується увага на активній допомозі Республіки Польщі у військовий час для України (переробка відходів, реалізація «зеленої політики», перехід на використання альтернативних, безпечних видів електроенергії, посилення екологічної освіти для майбутнього відновлення українських територій). Польща підтримує проєкти щодо очищення водних ресурсів, які зазнали забруднення через військові дії, руйнування інфраструктури та хімічні витоки. У співпраці з міжнародними екологічними організаціями, польські експерти надають технічну допомогу та ресурси для відновлення якості води в постраждалих регіонах України. Міжнародне співробітництво в сфері охорони навколишнього середовища, освітньої екологічної політики допомагає зміцнити відносини між державами і позитивно впливає на вирішення глобальних екологічних проблем.
  • Item
    Інноваційні технології формування екологічної культури: європейський тезаурус
    Казьмірчук, Н.; Карук, І.; Стахова, І.
    У статті розкрито поняття «екологічна культура», закцентовано увагу на тому, що екологічна культура є частиною світового надбання, вона одухотворює особистість. Екологічна культура стає частиною світогляду, впливає на дії, ставлення людини до природи, стимулює до природоохоронної діяльності. Екологічна культура базується на усвідомленні потреб природи, ціннісному сприйнятті довкілля, наполегливій екологічній освіті, гуманній поведінці у природному середовищі та повсякденному житті, екологічній етиці, інноваціях та технологіях, що зменшують негативний вплив людини на природне середовище. Проблема формування екологічної культури особистості стала об’єктом дослідження багатьох вітчизняних та європейських дослідників, представлена у низці нормативних документів. У статті наголошено на сучасних екологічних школах та програмах, що займаються формуванням екологічної культури підростаючого покоління: Міжнародні екологічні школи (Eco-Schools), зелені школи в Данії (Green Schools in Denmark), мережа екологічних шкіл у Швеції (Swedish Network for Environmental Schools), програма «Green School» в Ірландії, програма «Environmental Education for Sustainable Development» в Німеччині, школи Муле (Schola Mundi) тощо. У публікації звернено увагу на багатий досвід цих шкіл та на інноваційні педагогічні технології, що вони використовують, зокрема: технології STREАM-освіти, технології 3R, технології гейміфікації та технології інтеграції людини з природним середовищем. У статті висвітлюються особливості впровадження цих технологій у процес реалізації проєкту Erasmus+ Jean Monnet Module 101085524 – EcoEdEU – ERASMUS- JMO-2022-HEI-TCH-RSCH «Ecological education of preschool and primary school children: a European approach». Детально звернено увагу на технологію 3R, її впровадження в освітній процес дозволить зменшити вплив людської діяльності на навколишнє середовище, сприятиме збереженню ресурсів і підтримці екологічного балансу; та технологію STREАM-освіти, що забезпечить вивчення природного середовища через різні напрямки та дозволить цілісно сприйняти екологічну кризу, творчо переосмислити шляхи її вирішення.
  • Thumbnail Image
    Item
    Підготовка фахівців дошкільної та початкової освіти в умовах інтеграції України в європейський освітній простір : колективна монографія
    (Вінниця : ВДПУ, 2023) Лазаренко, Наталія; Крутій, К.; Попович, о.; Василюк, Алла; Демченко, О.; Колосова, О.; Шикиринська, О.; Колесник, К.; Карук, І.; Бондар, Ю.; Поповська, О.
    У монографії розкрито психолого-педагогічні умови та методичні засади використання європейського досвіду щодо підвищення ефективності професійної підготовки майбутніх фахівців дошкільної та початкової освіти, висвітлено нові стандарти у підготовці фахівців дошкільної та початкової освіти в Польщі, сформульовано завдання розвитку Soft Skills майбутнього вчителя початкової школи на основі узагальнення результатів вивчення досвіду організації педагогічної освіти у країнах ЄС. Розглянуто можливості та обмеження скаффолдінґу («риштування») як педагогічної технології супроводу в освітньому процесі здобувачів вищої освіти з боку викладача під час вирішення завдань високої складності (кейс-стаді, форсайт, квазідіяльність. Акцентовано на актуальності проблеми національно-патріотичного виховання молодого покоління, описано шляхи реалізації положень концепції національно-патріотичного виховання у роботі викладачів кафедри дошкільної освіти Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Продемонстровано можливості використання технологій BYOD («bring your own device») та «перевернуте навчання» у підвищенні якості професійної підготовки майбутніх фахівців дошкільної та початкової освіти за умов очного, дистанційного та змішаного навчання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Підготовка майбутніх вихователів до формування у дітей дошкільного віку комп’ютерної грамотності
    (Вінниця, 2017) Карук, І.; Карук, И.; Karuk, I.
    У статті розкривається зміст застосування інформаційних технологій у дошкільних навчальних закладах. Виокремлено суть поняття «ІКТ-компетентність педагога», як здатність педагога використовувати інформаційні і комунікаційні технології для здійснення інформаційної діяльності в своїй професійній діяльності.