Факультет дошкільної і початкової освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1138775f-1b08-47bf-a499-ce539393afa0

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 44
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості використання арт-технологій в практиці роботи з молодшими школярами
    (Київ : Наукові перспективи, 2023) Коваль, Т. В.; Демченко, О. П.; Граб, О. Д.
    До різноманіття інноваційних технологій, якими характеризується сучасний стан розвитку педагогічної науки і практики, належать арт-технології – створення й використання різних видів мистецтва для передачі почуттів та емоцій, що виходить за межі традиційної мистецької освіти. Їх основне завдання - забезпечити гармонійний і всебічний розвиток особистості молодшого школяра через художньо-творче самовираження, самопізнання та самореалізацію. Основною метою використання арт-технологій є гармонізація стану дитини через розвиток здатності самовираження. Заняття з використанням мистецьких технологій надають школярам сил, впевненості, можуть допомогти знайти вихід зі складної ситуації. Мистецькі технології відкривають простір для творчих пошуків педагога, адже прийняття і обробка образної інформації мають рівнозначну цінність і доповнюють одна одну. Саме вони є дієвим засобом підтримки психічного здоров'я молодших школярів, розвитку соціальних навичок та підвищення загального емоційного фону.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особистість з проявами соціальної обдарованості як потенційний представник управлінської еліти
    (Academy of Management and Administration in Opole, 2020) Демченко, О. П.; Demchenko, O. П.; Коваль, Т. В.; Koval, T. V.
    На основі порівняння поглядів сучасних показано, що елітарна особистість має характеристики обдарованості, високий рівень сформованості яких сприятиме більш успішному виконанню завдань, поставлених суспільством перед елітою. Визначено, що соціально обдаровані люди володіють необхідним потенціалом для успішного виконання функцій еліти, досягнення високих результатів в управлінській діяльності. Представлено результати теоретизації соціальної обдарованості через наукову рецепцію психологічних концепцій. Запропоновано пропріум соціально обдарованої особистості як сукупність усіх її сторін, домінантних якостей, що характеризують її як особливий соцітип і соціально зрілого індивіда.
  • Thumbnail Image
    Item
    Підготовка майбутніх вихователів до роботи з обдарованими дітьми: адаптація європейського досвіду
    (Суми : Сумський державний університет, 2020) Демченко, О. П.; Демченко, Е. П.; Demchenko, O. P.
    Проаналізовано зарубіжний досвід підготовки майбутніх педагогів до роботи із здібними й талановитими дітьми. Окреслено перспективи його впровадження у вітчизняній вищій освіті. Обґрунтовано перспективні напрями створення системи роботи в освітньому процесі закладу вищої педагогічної освіти, спрямованої на створення умов для набуття майбутніми педагогами спеціальної компетентності для розвитку обдарованості дітей.
  • Thumbnail Image
    Item
    Організація конкурсу як колективної творчої справи у виховній роботі з молодшими школярами
    (Хмельницький, 2014) Демченко, О. П.; Демченко, Е. П.; Demchenko, О. Р.
    Доведено необхідність виховання молодших школярів на засадах колективного творчого підходу. Проаналізовані суперечності та недоліки організації виховного процесу в сучасній школі. Визначено місце й значення конкурсу як дієво-практичної форми в системі позакласної виховної роботи школи першого ступеня. Представлено особливості його організації на засадах технологічного підходу як колективної творчої справи.
  • Thumbnail Image
    Item
    Творча педагогічна діяльність як чинник задоволення особливих освітніх потреб обдарованих дітей
    (Івано-Франківськ : Видавець Кушнір Г.М., 2018) Демченко, О. П.; Демченко, Е. П.; Demchenko, О. Р.
    Обґрунтовано необхідність створення спеціальних умов для задоволення особливих потреб обдарованих дітей. Показано значення творчо-розвивального середовища в розвитку здібностей і обдарованості учнів. Визначено необхідність спеціальної підготовки майбутніх фахівців психолого-педагогічного профілю до роботи з обдарованими дітьми на засадах компетентнісного підходу. Розкрито сутність креативної компетентності в структурі особистості педагога обдарованих дітей.
  • Thumbnail Image
    Item
    Підготовка майбутніх педагогів нової української школи до розвитку обдарованості дітей
    (Маріуполь: МДУ, 2019) Демченко, О. П.; Демченко, Е. П.; Demchenko, О. Р.
    Виокремлено стереотипи і недоліки в організації виховної роботи в сучасній початковій школі. Акцентовано увагу на орієнтованості виховної діяльності на умовного «типового учня». Показано можливості розвитку здібностей і обдарованості дітей в умовах реалізації Концепції «Нова українська школа». Виокремлено напрями підготовки майбутніх учителів до розвитку обдарованості дітей.
  • Thumbnail Image
    Item
    Атитюдно-орієнтувальний компонент у структурі готовності майбутніх вихователів закладів дошкільної освіти до роботи з обдарованими дітьми
    (Вінниця : ВДПУ, 2020) Демченко, О. П.; Демченко, Е. П.; Demchenko, О. Р.
    Окреслено перспективні напрями підготовки студентів і педагогів до роботи з обдарованими дітьми в системі формальної, неформальної та інформальної освіти. Показано можливість формування в майбутніх вихователів готовності до роботи з дітьми з проявами різних видів обдарованості в умовах сучасного ЗВО. Презентовано авторські визначення понять «підготовка майбутніх вихователів закладів дошкільної освіти до роботи з обдарованими дітьми», «готовність майбутніх вихователів закладів дошкільної освіти до роботи з обдарованими дітьми». Акцентовано увагу на аттітюдно-орієнтувальному компонентові такої готовності, визначено конатівний критерій і його показники.
  • Thumbnail Image
    Item
    Пізнавально-синкретична складова в підготовці майбутніх вихователів до розвитку соціальної обдарованості дітей
    (Кам’янець-Подільський, 2019) Демченко, О. П.; Демченко, Е. П.; Demchenko, О. Р.; Вацьо, М. В.; Vatsyo, М. V.
    Обґрунтовано необхідність здійснення психолого-педагогічного супроводу обдарованих дітей у закладі освіти фахівцями з відповідною компетентністю. Виокремлено перспективні напрями спеціальної підготовки майбутніх педагогів до розвитку обдарованості дітей. Визначено систему знань, якими повинні оволодіти майбутні педагоги обдарованих дітей
  • Thumbnail Image
    Item
    Виявлення проблем і особливих освітніх потреб обдарованих учнів у системі роботи соціального педагога
    (2017) Демченко, О. П.; Демченко, Е. П.; Demchenko, O. P.; Цюх, Н. А.; Цюх, Н. А.; Tsiukh, N. А.
    Розглянуто місце діагностичної функції в структурі діяльності соціального педагога, розкрито особливості та проблеми соціально-педагогічної діагностики обдарованих дітей. Представлено результати проведеного дослідження з виявлення соціально-психологічних проблем і особливих освітніх потреб здібних і талановитих учнів, окреслено коло дітей з проявами різних видів обдарованості, які потребують соціально-педагогічної роботи
  • Thumbnail Image
    Item
    До проблеми обдарованості як асинхронного розвитку в контексті інклюзивного підходу
    (2017) Демченко, О. П.; Демченко, Е. П.; Demchenko, O. P.; Поліщук, І. О.; Полищук, И. А..; Polishchuk, I. O.
    Показано суперечність між формальним визнанням обдарованих дітей категорією осіб з особливими потребами та недостатньою увагою до них в контексті практичної організації інклюзивної освіти. Проаналізовано й узагальнено сучасні підходи до розуміння обдарованості як асинхронного розвитку, з’ясовано прояви такого психологічного явища в процесі розвитку обдарованої особистості