Факультет дошкільної і початкової освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1138775f-1b08-47bf-a499-ce539393afa0

Browse

Search Results

Now showing 1 - 5 of 5
  • Thumbnail Image
    Item
    Патріотичне виховання дітей старшого дошкільного віку засобами українського музичного фольклору
    (Вінниця: ФОП Корзун Д. Ю., 2020) Шевцова, Я.; Вацьо, М.
    Метою статті є обґрунтування вагомості використання українського музичного фольклору у вихованні патріотичних почуттів дітей старшого дошкільного віку. Виховуючи дітей дошкільного віку на матеріалі українського фольклору, ми розвиваємо у дітей патріотичні почуття, позитивне емоційноціннісне ставлення до вітчизняної культури, відчуття відповідальності за збереження культурної спадщини. Висновок. Фольклор пробуджує любов до життя, рідної землі, до культурних надбань українського народу та усвідомлення себе як громадянина своєї держави.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив музичного мистецтва на становлення особистості старших дошкільників
    (Вінниця : ФОП Корзун Д. Ю., 2020) Нечипорук, О.; Вацьо, М.
    Мета статті – дослідити особливості естетичного виховання дітей старшого дошкільного віку та виділити музичне мистецтво, як один з основних засобів естетичного виховання дошкільників. Обов’язкова умова виховання всебічно і гармонійно розвиненої особистості - формування естетичних смаків і ідеалів. Важливе завдання, яке необхідно здійснити педагогу в процесі виховання дітей старшого дошкільного віку – використання музичного мистецтва для поглиблення вражень дитинства.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості формування інтересу дітей дошкільного віку до образотвочої діяльності
    (Вінниця: ФОП Корзун Д. Ю., 2020) Михайлюк, Д.; Вацьо, М.
    Мета статті: розкрити особливості формування інтересу дітей дошкільного віку до образотворчої діяльності. Формування інтересу – це є передусім своєрідний показник художнього розвитку, а також засіб підвищення ефективності навчання дітей образотворчої діяльності. При формуванні інтересу до образотворчої діяльності важливим є положення психологів про те, що це не замкнутий в собі автономний процес, оскільки нині особливого значення набувають питання створення передумов для розвитку особистості, здатної творчо мислити, самостійно приймати нестандартні рішення, гнучко реагувати на зміни в умовах докорінної перебудови всіх сфер життєдіяльності суспільства.
  • Thumbnail Image
    Item
    Шляхи використання мистецтва в освітній роботі старшого дошкільного віку
    (Вінниця: ФОП Корзун Д. Ю., 2020) Мельник, О.; Вацьо, М.
    Мета статті – теоретично обґрунтувати психолого-педагогічні умови використання мистецтва у роботі з дітьми старшого дошкільного віку. Особливим засобом активізації прагнення дитини творчо себе виразити є синтез мистецтв як найбільш ефективна сфера розвитку її творчості. Мистецтво, зокрема синтез його видів, збагачує емоційний досвід дитини, об’єктивує бажання виразити своє «Я» в художньо-творчому процесі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування чистоти інтонування у молодших школярів засобами духовної музики
    (Вінниця : ВДПУ, 2020) Вацьо, М.
    Завдяки даним принципам і за певних педагогічних умов можна досягти позитивних результатів як у розвитку внутрішнього слуху дітей, так і у формуванні чистоти інтонування. Головним чинником у цьому складному процесі є духовна музика ,яка завдяки своїм особливостям сприяє зменшенню збудженості дітей, досягненню спокійного,врівноваженого емоційного настрою. Тому деякі твори духовної музики доцільно включати і в репертуар хорових колективів загальноосвітніх шкіл,що сприятиме формуванню чистоти інтонування молодших школярів та вихованню їх моральних якостей.