Факультет дошкільної і початкової освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1138775f-1b08-47bf-a499-ce539393afa0

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 14
  • Item
    Творчість у контексті обдарованості особистості
    Вихованець, В.; Бондар, Ю.В.
    Розкрито поняття «творчість» з позиції філософії, психології, педагогіки. Наголошено на ролі творчого потенціалу в характеристиці обдарованої особистості. Показано, що розвиток творчо обдарованої особистості залежить від творчого вчителя, який має бути готовим до даного виду професійної діяльності
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання проєктної технології в професійній підготовці вчителя початкової школи: переваги та недоліки
    (ЧІПБ імені Героїв Чорнобиля НУЦЗ України, 2023) Бондар, Ю.В.; Bondar, Y.V.
    У статті висвітлено основні переваги та недоліки використання проєктної технології в освітньому процесі вищого навчального педагогічного закладу освіти.
  • Thumbnail Image
    Item
    Професійна підготовка вчителя початкової школи в контексті ідей К. Ушинського
    (Інститут педагогіки НАПН України, 2023) Бондар, Ю.В.; Bondar, Y.V.
    У статті окреслено основні ідеї К. Ушинського щодо професійної підготовки майбутнього вчителя початкової школи.
  • Thumbnail Image
    Item
    Педагогічні умови формування творчих умінь в учнів початкової школи
    (Актуальні питання гуманітарних наук: міжвузівський збірник наукових праць молодих вчених Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, 2020) Бондар, Ю.В.; Бондарь, Ю.В.; Bondar, Y.V.
    У статті висвітлено та охарактеризовано педагогічні умови організації освітнього процесу, орієнтованого на розвиток і формування творчих умінь в учнів початкової школи. У результаті аналізу нормативно-правової бази діяльності початкової школи нами констатовано, що пріоритетною проблемою в сучасній освіті є пробле- ма творчого розвитку молодших школярів, розв’язання якої полягає в оновленні змістово-процесуального склад- ника навчання. Метою наукової роботи є визначення та обґрунтування ефективних педагогічних умов форму- вання творчих умінь в учнів початкової школи. У статті висвітлено теоретичні аспекти окресленої проблеми. Зокрема, з’ясовано сутність понять «уміння» та «творчі вміння». Визначено вміння, які становлять систему творчих умінь. Розкрито лексичне значення терміна «педагогічні умови». Встановлено, що педагогічні умови є взаємозалежною сукупністю компонентів навчально-виховного процесу, які сприяють досягненню поставленої мети. Розглянуто організаційно-педагогічні умови творчого розвитку особистості молодшого школяра. Осо- бливу увагу зосереджено на педагогічних умовах, що сприяють розвитку творчих умінь молодших школярів: фор- мування в учнів внутрішньої позитивної мотивації та потреби займатися творчістю; дотримання етапності формування вмінь; використання в навчально-виховному процесі системи вправ і завдань творчого характеру; активне впровадження інтерактивних технологій навчання в освітній процес; створення творчого середови- ща та атмосфери для інтерактивної взаємодії вчителя та учнів. Визначено етапи формування творчих умінь. Запропоновано вправи та завдання творчого характеру, які підвищують якість формування творчих умінь, роз- вивають інтелектуальні та творчі здібності. Зосереджено увагу на дидактичних принципах, яких учитель має дотримуватися, використовуючи в роботі завдання творчого характеру. Пріоритетне значення відводиться інтерактивним технологіям навчання та позитивній атмосфері для формування творчих умінь. Результати досліджень свідчать, що від дотримання педагогічних умов залежить результативність формування творчих умінь молодших школярів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Педагогічні технології інклюзивного навчання
    (Вінниця: Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, 2020) Василюк, А.В.; Vasilyuk, A.V.; Бондар, Ю.В.; Бондарь, Ю.В.; Bondar, Yu.V.; Хіля, А.В.; Хиля, А.В.; Khilya, A.V.
    У навчально-методичному посібнику представлено сучасні основні та допоміжні технології загальноосвітнього і корекційно-розвивального навчання, які доцільно застосовувати в інклюзивному класі. Посібник адресовано студентам (бакалаврам і магістрантам) спеціальностей: 012 Дошкільна освіта та 013 «Початкова освіта».
  • Thumbnail Image
    Item
    Методичні аспекти впровадження інтерактивних технологій у підготовку майбутніх учителів початкової школи
    (КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», 2020) Бондар, Ю.В.; Бондарь, Ю.В.; Bondar, Y.V.
    У статті розкрито та обґрунтовано методичні аспекти впровадження інтерактивних технологій у фаховій підготовці майбутніх учителів початкової школи. Зокрема, висвітлено сутність поняття "інтерактивна технологія навчання". Окреслено переваги їх використання в освітньому процесі. Визначено правила-рекомендації, яких необхідно дотримуватися викладачу, задля результативності та ефективності проведення занять з використанням інтерактивних технологій. Виокремлено компоненти, з яких складається інтерактивна вправа. Запропоновано завдання практичного характеру, які доречно використовувати на заняттях із фахових методик. Метод творчих проектів та розв’язання проблемних педагогічних ситуацій визначено найрезультативнішими інтерактивними методами, які сприяють розвитку професійних якостей студентів. Зроблено висновок, що інтерактивні технології впливають на підвищення якості методичної підготовки майбутніх учителів початкової школи.
  • Thumbnail Image
    Item
    Модель формування творчих умінь в учнів початкової школи з використанням інтерактивних технологій
    (Area Nauki, 2020) Бондар, Ю.В.; Бондарь, Ю.В.; Вondar, Y.V.
    У статті розглядаються актуальні методологічні аспекти проблеми формування творчих умінь в учнів початкової школи з використанням інтерактивних технологій. За результатами нормативно-правових документів, які регламентують діяльність початкової школи, визначено, що творчий розвиток дитини, її вмінь та здібностей набуває пріоритетного значення. Саме завдяки використанню інтерактивних технологій, в учнів розвиватиметься креативність та формуватимуться творчі вміння. Метою наукової роботи є розробка та теоретичне обґрунтування авторської моделі формування творчих умінь в учнів початкової школи з використанням інтерактивних технологій. У статті окреслено теоретичні аспекти означеної проблеми. Зокрема, у результаті дослідження встановлено, що модель є цілісною матеріально-реалізованою уявною системою, компоненти якої взаємопов’язані та взаємодоповнюють один одного, що забезпечує ефективність процесу формування творчих умінь у молодших школярів. Визначено складові та функції моделі. Зазначається, що модель визначає складові блоки системи та схематично відображає взаємозалежність між ними. Автором розроблено структурно-функціональну модель формування творчих умінь в учнів початкової школи, яка складається з трьох взаємопов’язаних блоків: цільового, змістово-процесуального, рефлексивно-результативного. У дослідженні обґрунтовано кожен блок цієї моделі та розкрито його змістове наповнення. Визначено мету, підходи, принципи, зміст, організаційні форми, технології, методи, засоби, що забезпечують функціонування представленої моделі. Виокремлено компоненти, критерії та рівні сформованості творчих умінь молодших школярів. Висвітлено та розкрито сутність основних етапів формування в учнів початкової школи творчих умінь: мотиваційного, діяльнісного, творчого. Особливу увагу зосереджено на організаційно-педагогічних умовах, від яких залежить ефективність та результативність формування творчих умінь молодших школярів. Результати дослідження свідчать, що модель формування творчих умінь в учнів початкової школи з використанням інтерактивних технологій є цілісною системою, оскільки всі її елементи взаємопов’язані між собою.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток творчих умінь молодших школярів з особливими освітніми потребами з використанням інтерактивних технологій
    (Науковий вісник Ужгородського уніврситету. Серія "Педагогіка. Соціальна робота", 2020) Бондар, Ю.В.; Бондарь, Ю.В.; Bondar, Y.V.
    За результатами вивчення наукових праць визначено, що саме використання інтерактивних технологій в освітньому процесі сприятиме всебічному розвитку молодших школярів, розкриттю потенційних можливостей кожної дитини з особливими освітніми потребами. Метою наукової роботи є висвітлення особливостей розвитку творчих умінь молодших школярів з особливими освітніми потребами із використанням інтерактивних технологій. Методами дослідження визначено теоретичний аналіз та узагальнення літературних джерел, задля розкриття теоретичних основ означеної проблеми дослідження. Зокрема, автором розкрито зміст поняття «творчі вміння», виокремлено вміння, які належать до творчих: нестандартно мислити, бачити проблему і знаходити шляхи її вирішення, генерувати нестандартні ідеї, аналізувати інформацію тощо. Особливу увагу зосереджено на процесі соціалізації особистості, завдяки якому реалізуються творчі вміння. Наголошено на його першочерговій необхідності для дітей з особливими освітніми потребами. Запропоновано інтерактивні технології для оптимізації навчального процесу в початковій школі для дітей із особливими освітніми потребами: кооперативного навчання, колективно-групового навчання, ситуативного моделювання, опрацювання дискусійних питань. Зосереджено увагу на необхідності врахування особливостей реабілітації та навчання для реалізації можливостей дитини з особливими освітніми потребами. Результати дослідження свідчать, що активне впровадження інтерактивних технологій в освітній процес стимулює потребу учнів в реалізації внутрішнього потенціалу та сприяє розвитку творчих умінь, які є важливими для успішної соціалізації в соціумі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості використання інтерактивних технологій кооперативного навчання на уроках математики в початковій школі
    (Інноваційна педагогіка, 2020) Бондар, Ю.В.; Бондарь, Ю.В.; Bondar, Y.V.
    Стаття присвячена висвітленню особливостей використання інтерактивних технологій кооперативного навчання на уроках математики в початковій школі. Зокрема, обґрунтовано необхідність формування та розвитку особистісних якостей учнів. Розкрито значення математики для формування ключових компетентностей молодших школярів. Актуалізовано зміст математичної освіти для всебічного розвитку особистості учня. Окреслено проблеми, які стоять перед сучасною початковою школою. Ефективним шляхом удосконалення навчального процесу визначено широке впровадження інтерактивних технологій, зокрема, кооперативного навчання на уроках математики в початковій школі. Наголошено на їхній вагомій ролі в навчальному процесі як активної форми міжсуб’єктної взаємодії. Зосереджено увагу на сутності кооперативної форми навчальної діяльності. Визначено основні етапи організації колективної роботи. Звернуто увагу на активізацію пізнавальної діяльності учнів на уроках математики. Висвітлено особливості організації та проведення групової та парної роботи, зокрема наведено алгоритм здійснення групової взаємодії. Запропоновано різноманітні завдання математичного змісту, які передбачають групову та парну інтеракцію, обґрунтовано переваги такої співпраці. Зосереджено увагу на завданнях творчого характеру. Наголошено, що формувати вміння розв’язувати задачі необхідно в групах, а обчислювальні навички – в парах. Ефективною технологією кооперативного навчання визначено роботу в парах, акцентовано увагу на перевагах цієї технології. Запропоновано різноманітні ігри математичного змісту, ребуси для організації парної та групової роботи на уроках математики. Наголошено на необхідності впровадження методу парного взаємонавчання. Висвітлено сутність даного методу. Наведено вправи, які можна виконати, не витрачаючи багато часу за умови організації парної співпраці. У рамках статті запропоновані практичні рекомендації учням для ефективної взаємодії в парах. Зроблено висновок, що використання інтерактивних технологій кооперативного навчання на уроках математики сприяє розвитку творчої самостійності молодших школярів
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток творчої особистості молодшого школяра з використанням дискусійних інтерактивних технологій навчання
    (Polska : Europejska platforma naukowa, 2020) Бондар, Ю.В.; Бондарь, Ю.В.; Bondar, Y.V.
    У статті висвітлено особливості творчого розвитку молодших школярів засобами дискусійних інтерактивних технологій навчання. Зокрема, обґрунтовано сутність поняття «дискусія». Розглянуто технології опрацювання дискусійних питань. Звернуто увагу на правила культури ведення учнями дискусії. Наголошено на необхідності використання дискусійних інтерактивних технології у навчальному процесі