Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського
Інституційний репозитарій

Communities in DSpace
Select a community to browse its collections.
Recent Submissions
Untitled
(2024) Перевертана, Я. Г.
Ефективні практики публічного управління
(Вінниця : ВДПУ, 2024) Науменко, П. С.
У кваліфікаційній роботі на теоретичному і практичному рівнях досліджено ефективні практики публічного управління як засіб забезпечення сталого розвитку суспільства. Окреслено концептуальні засади, критерії та принципи ефективності в управлінських процесах, які відповідають сучасним викликам. Проведено аналіз національного та міжнародного досвіду впровадження інноваційних підходів до публічного адміністрування, зокрема, у сфері цифровізації, децентралізації та євроінтеграції. Визначено ключові фактори, які впливають на результативність управлінських рішень, та запропоновано методологію оцінювання ефективності їх реалізації в умовах трансформаційних змін.
Досліджено взаємозв’язок між процесами реформування публічного управління та їх впливом на зміцнення інституційної спроможності органів публічної влади в Україні. Встановлено специфіку функціонування управлінських систем в умовах глобальних викликів, таких як війна, та визначено пріоритетні напрями удосконалення публічного адміністрування для забезпечення сталого розвитку в Україні.
На основі отриманих результатів розроблено практичні рекомендації щодо вдосконалення системи публічного управління через інтеграцію інноваційних інструментів, орієнтованих на підвищення ефективності, прозорості та підзвітності управлінських процесів.
Інформаційно-комунікативна діяльність органів місцевого самоврядування
(Вінниця : ВДПУ, 2024) Мурашко, Ю. В.
Проведене дослідження підтвердило, що вдосконалення інформаційно-комунікативної діяльності є важливим напрямом розвитку місцевого самоврядування. Інтеграція сучасних технологій, розширення інструментів залучення громадян і підвищення кваліфікації працівників сприятимуть прозорості, ефективності та довірі громадян до органів місцевого самоврядування. Ця робота є цінною для практичного провадження у Вінницькій міській раді та інших громадах України.
Формування і реалізація державної мовної політики
(Вінниця : ВДПУ, 2024) Маценко, К. В.
У кваліфікаційній роботі досліджено поняття, функції, принципи та моделі державної мовної політики в Україні. Виявлено проблеми, зокрема труднощі з функціонуванням української мови як єдиної державної у східних та південних регіонах. Проаналізовано історичний розвиток, законодавчу базу та використання в різних галузях життя. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення державної мовної політики України, включаючи посилення механізмів контролю, створення умов для вивчення мови, її популяризацію та захист інформаційного простору від зовнішніх впливів.
Доступність та розвиток інструментів електронного врядування в Україні
(Вінниця : ВДПУ, 2024) Лісовський, Р. Р.
У рамках дослідження узагальнено історико-правові аспекти функціонування електронного урядування в контексті розвитку інформаційного суспільства. Окреслено поняття, ознаки та принципи адмiнiстративно-правового забезпечення інформаційної безпеки у сфері електронного урядування у вітчизняній та міжнародній практиці. Здійснено аналіз різноманітних підходів до розуміння поняття «електронне урядування» та визначено основні етапи формування й функціонування електронного урядування як форми державного управління в різних сферах суспільного життя. Такі етапи умовно поділено за напрямами, зокрема створення законодавчого та матеріально-технічного забезпечення функціонуання електронного урядування; розвиток мережі електронних послуг; упровадження такої форми державного упраління, як електронне урядування, в діяльність системи органів публічного управління,
Дослідженням змісту поняття «електронне урядування» в національній та міжнародній доктрині окреслено концепт «електронного урядування» у вітчизняній та міжнародній практиці та виокремлено основні підходи до тлумачення його змісту, зокрема технократичні та теоретичні. Згідно з технократичним підходом, електронне урядування розглянуто як базис інформаційного суспільства, або як один з етапів реалізації інформаційнокомунікаційних технологій у публічне управління. Щодо теоретичного підходу, то електронне урядування −це відповідна теорія, концепція, ідеологія, або ж одна з сучасних форм державного управління, що формується на основі таких елементів як новий державний менеджмент, система соціальних та політичних мереж , інновації в інституційних підходах.