Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського
Інституційний репозитарій
Communities in DSpace
Select a community to browse its collections.
Recent Submissions
Педагогіка емпауерменту у процесі формування екологічної культури молодших школярів
(2024) Казьмірчук, Н.С.; Стахова, І.А.
У статті розкрито питання екологічної катастрофи та аргументовано потребу у формуванні екологічної культури підростаючого покоління. Уточнено поняття “екологічна культура”, охарактеризовано її структурні компоненти. Презентовано хід та результати дослідження рівня екологічної культури молодших школярів у сучасній початковій школі. За результатами дослідження можемо контсатувати, про переважно середній та низький рівень сформованості екологічної культури учнів, що спонукало до оновлення методичного інструментарію в практиці початкової школи. Автор переконує у дієвості такої інноваційної технології як емпауермент. Проаналізовано наявну науково-методичну літературу з проблеми впровадження педагогіки емпауерменту. Розкрито теоретичні аспекти і методичні особливості впровадження педагогіки емпауерменту у практику початкової школи з метою підвищення екологічної культури учнів початкової школи, адже уроки емпаурменту неохідно будувати на основі діяльнісного, особистісно зорієнтованого та компетентнісного підходів організації навчально-виховного процесу. Автори переконують в тому, що проблему з мотивацією учнів до навчання, як наслідок дистанційного та змішаного навчання, можна подолати шляхом використання інноваційних методів, які для учнів є цікавими та сучасними, це створення фотогалереї, коротких відео-презентацій про добрі справи у природі. Розкрито ефективність створення екологічних коміксів, екологічний вікторин, екологічних ігор, виготовленні виробів у з природних матеріалів. У статті розкрито особливості формування екологічної культури учнів початкової школи в умовах змішаного навчання. Розкрито методичні основи використання цифрових технологій та медіапродуктів на сучасному уроці. Презентовано декілька ключових категорій медіапродуктів, які може використовувати вчитель початкових класів у своїй практиці, які сприятимуть формуванню екологічної культури у підростаючого покоління
Формування творчих здібностей дітей молодшого шкільного віку в процесі мистецької діяльності
(Вінниця : ВДПУ, 2024) Лінкевич, А. Ю.; Тодосієнко, Н. Л.
В статті розкриваються особливості художньої діяльності як засобу творчого розвитку особистості дитини, що підтверджує необхідність широкого застосування мистецтва в освітньому процесі початкової школи з метою вдосконалення творчих здібностей та формування загальної естетичної культури молодших школярів. Автор статті презентує прийоми використання різних видів мистецтва з дітьми.
Розвиток творчого самовираження дітей дошкільного віку засобами зображувальної діяльності
(Вінниця : ВДПУ, 2024) Тодосієнко, Н. Л.
В статті розкриваються особливості зображувальної діяльності як засобу творчого розвитку особистості дитини, що підтверджує необхідність застосування образотворчого мистецтва в освітньому процесі закладів дошкільної освіти з метою розвитку творчого самовираження дітей. Автор презентує традиційні та альтернативні підходи до застосування творчого процесу малювання з дітьми дошкільного віку.
Аналіз опублікованої літератури, в якій висвітлюються здобутки польських вчених, що вивчали територію Поділля
(Вінниця : ВДПУ, 2009) Холковська, Т. Ю.
Роль окружних краєзнавчих товариств Поділля у розвитку географічних досліджень краю в 20-х – на початку 30-х років ХХ ст.
(Вінниця : ВДПУ, 2009) Кокус, В. В.
У статті на основі аналізу літературних джерел досліджено внесок етноспільнот Подільського району у вивчення окремих природних компонентів регіону: геологічної будови, мінеральних ресурсів, рельєфу, клімату, водних ресурсів, ґрунтів, рослинного і тваринного світу. . Діяльність Вінницького, Тульчинського, Могилів-Подільського, Проскурівського повітових народознавчих комітетів. Особливу увагу приділено науковим працям таких учених етнологічних спільнот Поділля, як О.В.Красівський, В.О.Геринович, О.О.Кривицький, В.П.Храневич, С.І.Городецький, К.Н.Соколов, Н.Т.Гаморак та ін., проведено аналіз їх наукової спадщини. Причини занепаду
проаналізовано етнологічні дослідження. Особливу увагу було приділено значенню наукових праць етнологічних спільнот для подальшого розвитку краєзнавчих географічних досліджень.