Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського
Інституційний репозитарій

Communities in DSpace
Select a community to browse its collections.
Recent Submissions
Контроль за діяльністю місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування
(2023) Сідлецька, М. С.
Регулювання процесу управлінського контролю в публічній сфері
(Вінниця : ВДПУ, 2023) Романовська, Ю. В.
Було запропоновано напрями удосконалення процесу управлінського контролю в публічній сфері. Встановлені напрямки розвитку системи управлінського контролю у публічній сфері стосується розвитку державою контрольно-наглядової діяльності в рамках нормативно-правової бази та здійснення нею санкціонованої діяльності, а також здійснення контрольно-наглядових заходів. Таким чином, на нашу думку, основною вимогою базової моделі нової системи процесу управлінського контролю у публічній сфері є забезпечення відповідності певних дій та заходів принципам систематичності та координації, оскільки їх відсутність або нехтування може призвести до плутанини, непослідовності та навіть проявів передчасності, що порушує цілісність, стабільність та очікувану ефективність функціонування державно-управлінських та адміністративних систем, які існують сьогодні.
Система та статус контролюючих органів в Україні
(Вінниця : ВДПУ, 2023) Плахотний, В. І.
Контролюючі органи в Україні - це органи, які мають на меті забезпечення додержання законодавства та встановлення порядку в діяльності підприємств, організацій, установ, громадських формувань та громадян. Поняття "контролюючі органи" визначено Законом України "Про засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 22 травня 2003 року № 1107-IV. Контролюючі органи відповідають за здійснення контролю та нагляду за дотриманням законодавства відповідної сфери. Вони забезпечують додержання правил і норм, що встановлені законодавством, та захищають інтереси держави та громадян.
Управлінський контроль: сутність, місце та призначення
(Вінниця : ВДПУ, 2023) Круць, О. О.
Впровадження зарубіжного досвіду управлінського контролю в Україні є актуальним завданням, яке потребує як теоретичних, так і практичних досліджень. Для успішного впровадження цього досвіду необхідно враховувати специфіку економічного середовища України та здійснювати його адаптацію до внутрішніх умов підприємств. Основними елементами впровадження зарубіжного досвіду управлінського контролю в Україні є удосконалення законодавства, забезпечення належного рівня підготовки фахівців та впровадження сучасних технологій управління.
Президентський контроль у системі державного управління
(Вінниця : ВДПУ, 2023) Хуторянський, М. Р.
Загалом президентський контроль має як переваги, так і недоліки в системі державного контролю. Він може забезпечити ефективність і підзвітність виконавчої влади, але вимагає ретельного розгляду, щоб уникнути порушення принципів демократії та поділу влади.