Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського

Інституційний репозитарій

Photo by @inspiredimages
 

Recent Submissions

Item
Формування методичної компетентності вчителя математики в умовах партнерської взаємодії педагогічного університету та школи
(2021) Михайленко Любов Федорівна; Mykhailenko L.F.
У дисертації науково обґрунтовано теоретико-методичні засади формування методичної компетентності майбутнього вчителя і розвитку методичної компетентності вчителя математики, який працює у школі, в умовах партнерської взаємодії педагогічного університету та школи, створено і впроваджено систему методичної підготовки майбутнього вчителя математики та систему підвищення рівня методичної компетентності вчителя математики, який працює у школі. Запропоновано концепцію формування й розвитку методичної компетентності вчителя математики в умовах партнерства університету та школи, для візуалізації якої представлена модель організації партнерської взаємодії в системі «ЗВО-ЗЗСО» для формування та розвитку методичної компетентності вчителя математики. Визначено основні форми і види партнерства університету та школи й систему критеріїв, показників та рівнів методичної компетентності у навчанні учнів математики. Розроблено і апробовано організаційно-методичний інструментарій формування й розвитку методичної компетентності вчителя математики в умовах партнерства університету та школи. Ефективність запропонованої методичної системи та моделі організації партнерської взаємодії в системі «ЗВО-ЗЗСО» для формування та розвитку методичної компетентності вчителя математики доведена результатами педагогічного експерименту.
Item
Педагогічні основи хореографічної підготовки молодших школярів
(Вінниця : ВДПУ, 2024) Площенко, А. М.; Теплова, О. Ю.
У висновках необхідно зазначити, що педагогічне керівництво хореографічною підготовкою молодших школярів буде результативним за дотримання певних факторів викладацької діяльності. Важливим педагогічним фактором, спрямованим на розвиток креативності молодших школярів у хореографічному гуртку є творча й психологічно безпечна для вихованців атмосфера занять, підтримана вчителем. Наступний фактор успішних результатів хореографічної підготовки молодших школярів передбачає виокремлення педагогічних умов, спрямованих на розвиток креативності молодших школярів у хореографічному гуртку: інтеграцію мистецьких знань молодших школярів, організацію навчально-виховного процесу з використанням аксіологічного та особистісно-зорієнтованого підходу, стимулювання потреби молодших школярів у творчому самовираженні в різних видах
Item
Організація самостійної роботи учнів як педагогічна проблема
(Вінниця : ВДПУ, 2024) Замишляєв. Д. В.; Мoзгaльова. Н. Г.
Таким чином, підсумовуючи сказане можемо констатувати, що самостійна робота є наслідком правильно організованої навчальної діяльності на уроці, що мотивує самостійне її розширення, поглиблення і продовження у вільний час. Для вчителя це означає чітке усвідомлення власного плану навчальних дій, а й усвідомлене його формування в учнів як дякої схеми освоєння навчального предмета в ході вирішення нових навчальних завдань. Самостійна робота – це вища форма навчальної діяльності учня, форма самоосвіти, що пов’язана з його роботою в класі.
Item
Музикотерапія як інноваційна технологія збереження здоров’я учнів
(Вінниця : ВДПУ,, 2024) Дудіна, А. О.; Кравцова, Н. Є.
Таким чином, музикотерапія є важливим ресурсом у збереженні та відновленні здоров’я дитини. Музична терапія є потужним інструментом для збереження здоров'я учнів. Вона не лише покращує психоемоційний стан, але й сприяє розвитку фізичних і соціальних навичок. Впровадження музичної терапії в навчальний процес може стати важливим кроком до створення гармонійного середовища для навчання та розвитку молодого покоління. З огляду на всі переваги цього методу, заклади загальної середньої освіти повинні активно розглядати можливість його інтеграції у свою програму для забезпечення здоров'я та благополуччя учнів.
Item
Використання технології «перевернутий клас» в умовах змішаного навчання хімії учнів закладів загальної середньої освіти
(2024) Цанько, М. В.
У кваліфікаційній роботі здійснено аналіз психолого-педагогічної і науково-методичної літературу з проблеми дослідження. Розкрито зміст понять «змішане навчання», «педагогічна технологія», «перевернутий клас». Описано методику впровадження технології «перевернутий клас» у навчанні хімії на прикладі теми «Неорганічні речовини і їхні властивості» Представлено результати констатувального та формувального етапів педагогічного експерименту. Кваліфікаційна робота складається зі вступу, двох розділів, висновків, списку використаних джерел (30 найменувань). Основний текст роботи викладений на 63 сторінках рукопису. Робота містить 5 таблиць та 12 рисунків.