Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського
Інституційний репозитарій

Communities in DSpace
Select a community to browse its collections.
Recent Submissions
Огородник Я. Гетьманування Івана Скоропадського
(Вінниця : Меркьюрі-Поділля, 2023) Рекрут, В.; Степанчук, Ю.
У монографії вміщено матеріали неопублікованої дисертації видатного подолянина Якова Огородника «Гетьманування Івана Скоропадського», збереженої як рукопис і виявленої В. П. Рекрутом у фондах Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України. Відстоюючи засади української державності, автор ґрунтовно характеризує діяльність гетьмана Івана Скоропадського – однієї з ключових постатей модерної української історії. На основі аналізу низки історичних джерел і літератури визначено фатальні об’єктивні й суб’єктивні чинники, які призвели до інкорпорації Лівобережної України до складу російської імперії. Уперше представлена українській науковій спільноті праця істотно доповнить наявну історіографію з історії України-Гетьманщини. Для науковців, викладачів, краєзнавців, аспірантів та студентів закладів вищої освіти. Прислужиться також тим, хто цікавиться історією української державності та вітчизняною історією XVIII ст.
Регіональна соціальна і економічна географія: навчально-методичний посібник
(Вінниця : ВДПУ, 2025) Атаман, Л. В.
Посібник містить завдання до лабораторних робіт та вказівки щодо їх виконання. Подані питання для обговорення на практичних роботах, рекомендації щодо вивчення матеріалу, додаткова інформація. Для перевірки засвоєння матеріалу наводяться питання самоконтролю, теми повідомлень та рефератів тощо. Посібник розрахований для студентів галузі знань 01 Освіта/Педагогіка, спеціальності 014.07 Середня освіта (Географія).
Етнографічний образ сучасної України. Корпус експедиційних фольклорно-етнографічних матеріалів. Т. 12. Культура повсякдення часів російсько-української війни
(Київ : ІМФЕ ім. М. Т. Рильського, 2024) Скрипник, Г.
У томі представлено інтерв’ю, зібрані в період широкомасштабного вторгнення рф. Вони стосуються тематики реалій війни, її впливу на ідентифікаційні практики громадян України, зміну демографічної ситуації в країні внаслідок воєнних дій. Зафіксовано соціонормативну культуру в умовах воєнного повсякдення та її новітні форми, такі як волонтерство, громадська взаємодопомога, самоорганізація та самооборона, релігійні практики. Окрім професійних етнологів, до збору матеріалів долучились науковці з різних установ: музеїв, навчальних закладів, громадських організацій з усіх куточків України від Сум до Ужгорода, від Чернігова до Одеси. Значний науковий потенціал для аналітичних узагальнень становлять наративи, зафіксовані студентами-етнологами під час польових етнографічних практик у різних регіонах України. Видання призначене для широкого кола читачів, шанувальників української культури та фахівців із царини етнології та суміжних галузей історичної науки.
Ілля Гаврилович Шульга – визначний дослідник Голодомору на Поділлі
(Вінниця : Твори, 2021) Зінько, Ю. А.; Коляструк, О. А.
Книга підготовлена до 100-річчя знаного українського вченого, доктора історичних наук, професора, визначного дослідника Голодомору 1932-1933 рр. на Поділлі, одного з фундаторів і організаторів відновленого історичного факультету в Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського. До книги ввійшли окремі неопубліковані праці І.Г. Шульги, статті та спогади його колишніх учнів – випускників Ужгородського національного університету та Вінницького державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського, нині працівників освіти і науки України. Для науковців, викладачів, студентів, всіх, хто цікавиться історією України і Поділля.