Факультет мистецтв і художньо-освітніх технологій

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b8c31212-66fe-4d21-b8fe-45d63fdbe3aa

Browse

Search Results

Now showing 1 - 8 of 8
  • Thumbnail Image
    Item
    Методика навчання швейних технологій за методом проєктів у професійній (професійно-технічній) школі
    (Вінниця : ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2024) Івацко, Т.С.; Гусак, Р.В.
    В статті йдеться про особливості навчання швейних технологій за методом проєктів у професійній школі. Встановлено, що в проєктному навчанні закріплюються знання з конструювання одягу, засвоюється методика моделювання, використовуються прогресивні технології, що скорочують витрати часу на обробку виробу, поліпшують якість, зовнішній вигляд, зменшують трудомісткість виготовлення. Творча проєктна діяльність учнів професійної школи сприяє формуванню у них адекватної самооцінки, готує до професійної діяльності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Методичні аспекти моделювання геометричних форм деталей у середовищі КОМПАС-3D
    (Вінниця : ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2024) Цвілик, С.Д.; Заболотна, К.С.; Єсіна, О.Л.
    В статті розглянуто можливості комп’ютерного моделювання, що дозволяють проєктувати геометричні моделі будь-якої складності, використовувати їх у розрахунках на міцність, в рекламних та дизайнерських програмах. Крім того за моделлю можна створити асоціативне креслення. За умов застосування традиційного процесу конструювання обмін інформацією здійснюється на основі конструкторської, нормативно-довідкової та технологічної документації. Комп’ютерне подання геометричного об’єкта загальної бази даних сприяє ефективному функціонуванню програмного забезпечення.
  • Thumbnail Image
    Item
    Комп’ютерно-орієнтовані технології в навчанні швейної справи учнів профільної школи
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2023) Цвілик, С. Д.; Непомняща, О. О.; Сологуб, Ю. С.
    В статті йдеться про можливості застосування комп’ютерно-орієнтованих технологій в профільному навчанні учнів старшої школи. Встановлено, що проведення уроків, підготовлених за допомогою створення презентацій, дає можливість учителеві урізноманітнити й унаочнити викладання навчального матеріалу, використати різні методи для узагальнення й систематизації набутих знань та для визначення рівня навчальних досягнень учнів, а також дає змогу учням за невеликий інтервал часу одержати, зрозуміти й засвоїти більші обсяги інформації. Крім того, використання комп’ютера у навчанні викликає в учнів природний інтерес, посилює мотивацію до навчання
  • Thumbnail Image
    Item
    Моделювання систем міжпредметних зв’язків основ виробництва в навчанні технологій учнів старшої школи
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2023) Гаркушевський, В. С.; Бабич, В. В.; Загородній, О. В.; Цвілик, Р. О.
    У статті йдеться про моделювання міжпредметних зв’язків основ виробництва в навчанні технологій учнів старшої школи. Встановлено, що міжпредметні зв’язки виявляються через зв’язок явищ і процесів, закономірності виділення окремих знань, коли відбувається глибоке проникнення у процеси вивчення, комплексний розгляд об’єктів, явищ. Елементи знань стають динамічними щодо послідовності їх подання, змісту знань, видів діяльності вчителя й сприяють утворенню міжпредметної структури навчальних знань.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування чинників художньо-графічної культури учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти в навчанні професійно-теоретичних дисциплін
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2023) Цвілик, С.Д.; Tsvilyk, S.D.; Злагоднюк, М.С.; Zlaghodnyuk, M.S.
    В статті розглядаються процеси формування чинників художньо-графічної культури учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти в навчанні професійно-теоретичних дисциплін. Встановлено, що необхідним є забезпечення достатнього обсягу художньо-графічних знань і вмінь, розвиток прийомів розумової діяльності з добре розвиненим просторовим мисленням, а також теоретичним мисленням високого рівня, що покладено в основу художньо-графічної культури, та є професійно-значущим елементом сучасного фахівця.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості навчання швейних технологій за методом проєктів у середній та професійній школі
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2022) Цвілик, С.Д.; Tsvilyk, S.D.; Непомняща, О.О.; Nepomnyashcha, O.O.; Сологуб, Ю.С.; Sologub, Yu.S.
    В статті йдеться про особливості навчання швейних технологій за методом проєктів у середній та професійній школі. Встановлено, що в проєктному навчанні закріплюються знання з конструювання одягу, засвоюється методика моделювання, використовуються прогресивні технології, що скорочують витрати часу на обробку виробу, поліпшують якість, зовнішній вигляд, зменшують трудомісткість виготовлення. Творча проєктна діяльність учнів середньої та професійної школи сприяє формуванню у них адекватної самооцінки, готує до професійної діяльності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Психолого-педагогічні основи активізації творчої навчально-пізнавальної діяльності учнів ззсо під час формування вмінь і навичок проєктування швейних виробів на уроках трудового навчання
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Савлук, В.М.; Savluk, V.M.; Шевчук, Н.О.; Shevchuk, N.O.; Марущак, О.В.; Marushchak, O.V.
    У статті обґрунтовано психолого-педагогічні основи активізації творчої навчально-пізнавальної діяльності учнів закладів загальної середньої освіти під час формування вмінь і навичок конструювання, моделювання, технології виготовлення швейних виробів на уроках трудового навчання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Економічна освіта й виховання учнів під час навчання варіативно-обов’язкового модулю «основи підприємницької діяльності» в старшій школі
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2018) Гаркушевський, В. С.; Гаркушевский, В. С.; Garkushevsky, V. S.; Ваколюк, В. Ф.; Vakolyuk, V. V.; Подпокровний, С. В.; Подпокровный, С. В.; Podpokrovny, S. V.
    В статті розглядаються основні напрями й риси економічної освіти учнів під час навчання технологій в старшій школі відповідно до змісту оновленої програми. Встановлено, що глибокий аналіз змісту та застосування інноваційних методик навчання поліпшує процес утворення системи ключових компетентностей учнів та узагальнених економічних знань з основ виробництва, прискорює процес формування економічного мислення як аспекту економічної культури учнів старшої школи, розвиток умінь застосовувати теоретичні знання у практичній діяльності.