Факультет мистецтв і художньо-освітніх технологій

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b8c31212-66fe-4d21-b8fe-45d63fdbe3aa

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 12
  • Thumbnail Image
    Item
    Вимоги до обробки поверхонь (допуски й посадки, шорсткість поверхні) на робочих креслениках деталей
    (Вінниця: ПП Балюк, 2023) Гаркушевський, В. С.; Harkushevskyi, V. S.; Цвілик, С. Д.; Шимкова, І. В.; Shymkova, I. V.; Tsvilyk S. D.
    Навчально-методичний посібник містить теоретичні й нормативні матеріали для виконання практичних задач з призначення допусків і посадок гладких з’єднань, з установлення точності форми, розташування та шорсткості елементів деталей, допусків кутів, конічних деталей та з’єднань, з призначення невказаних граничних відхилень і допусків та відповідні практичні завдання. Наведено приклади розрахунків та вибору допусків і посадок. Подано загальні відомості про вимоги до обробки поверхонь, вимоги стандартів та правила виконання робочих креслеників, комплекс індивідуальних графічних завдань та певні методичні поради щодо їхнього виконання. Призначений для студентів спеціальності 014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології) денної та заочної форм навчання, а також буде корисним для викладачів дисциплін, зміст яких пов'язаний з правилами виконання і читання різних видів і типів креслеників.
  • Thumbnail Image
    Item
    Створення поверхонь деталей у середовищі тривимірного моделювання КОМПАС-ЗD
    (Вінниця : ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2024) Глуханюк, В.М.; Божик, Я.О.; Пукман, Б.О.
    В статті схарактеризовано інструментарій роботи у середовищі тривимірного моделювання КОМПАС-ЗD. Встановлено, що окрім графічних, текстових документів і фрагментів у системі можна працювати в середовищі тривимірного моделювання і складання тривимірних моделей. Встановлено, що в КОМПАС-3D можливим є створення твердотільних моделей (деталей) і моделей складання (складальних одиниць). Враховуючи уніфікованість графічних документів для різних галузей матеріальної діяльності пропонується інструментарій користування командами середовища тривимірного моделювання та рекомендуються напрацювання для використання в освітньому процесі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Організація інтерактивної діяльності учнів старшої школи у розв’язанні проблемних графічних завдань
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2023) Цвілик, С.Д.; Tsvilyk, S.D.; Цвілик, Р.О.; Tsvilyk, R.O.
    У статті схарактеризовано методичні аспекти застосування проблемних ситуацій в навчанні креслення учнів старшої школи. Встановлено, що проблемні ситуації створюють певний емоційний настрій учнів, виявлені невідповідності в умовах завдань, незавершеність думок викликають пізнавальний інтерес. Створюючи проблемну ситуацію, вчитель знаходить прийоми і засоби посилення мотивів навчання, наприклад: вплив на емоції і почуття учня; розкриття життєвої (практичної) значущості проблеми, встановлює правильне співвідношення між усіма компонентами процесу пізнання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Застосування міжпредметних взаємодій основ виробництва і креслення у професійній підготовці учнів закладів професійно-технічної освіти
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2023) Баюра, С.Ю.; Bayura, S.Yu.; Цвілик, Р.О.; Tsvilyk, R.O.
    У статті схарактеризовано певні риси міжпредметних взаємодій у навчанні креслення та дисциплін професійної підготовки учнів професійної школи. Актуалізовано необхідність здійснення міжпредметних зв’язків основ виробництва, технічного креслення та інших наук, так як професійна підготовка є важливим етапом у підготовці учнів закладів професійно-технічної освіти (ЗПТО) до діяльності у сфері матеріального виробництва. Встановлено, що характер мобілізації знань залежить від особистості, дійсності знань та змісту праці. Використовуючи отримані знання з креслення, фізики, учні перевіряють правильність цих знань досвідом і, одержавши бажані результати, знаходять ствердження істинності своїх знань. У діяльності учні доповнюють і збагачують свої теоретичні знання, розширюють область їхнього застосування.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проектування міжпредметних взаємодій у навчанні креслення учнів професійної школи
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Лемішова, Л.І.; Lemishova, L.I.; Чичирко, О.Ю.; Chychyrko, O.YU.; Гаркушевський, В.С.; Garkushevskіy, V.S.
    У статті схарактеризовано певні риси міжпредметних взаємодій під час навчання креслення учнів професійної школи. Актуалізовано необхідність здійснення міжпредметних зв’язків основ виробництва, технічного креслення з інших наук, так як професійна підготовка є важливим етапом у підготовці учнів професійно-технічних навчальних закладів (ПТНЗ) до діяльності у сфері матеріального виробництва. Встановлено, що характер мобілізації знань залежить від особистості, дійсності знань та змісту праці. Використовуючи отримані знання з креслення, фізики, учні перевіряють правильність цих знань досвідом і, одержавши бажані результати, знаходять ствердження істинності своїх знань. У діяльності учні доповнюють і збагачують свої теоретичні знання, розширюють область їхнього застосування.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблемне навчання креслення в старшій школі засобами графічних завдань
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Цвілик, С.Д.; Tsvilyk, S.D.; Панасюк, Я.П.; Panasyuk, YA.P.; Романюк, Ю.В.; Romanyuk, YU.V.
    У статті схарактеризовано методичні аспекти застосування проблемних ситуацій в навчанні креслення учнів старшої школи. Встановлено, що проблемні ситуації створюють певний емоційний настрій учнів, виявлені невідповідності в умовах завдань, незавершеність думок викликають пізнавальний інтерес. Створюючи проблемну ситуацію, вчитель знаходить прийоми і засоби посилення мотивів навчання, наприклад: вплив на емоції і почуття учня; розкриття життєвої (практичної) значущості проблеми, встановлює правильне співвідношення між усіма компонентами процесу пізнання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Застосування комп’ютерно-орієнтованих технологій графічної підготовки учнів старшої школи
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Музика, О.Р.; Muzyka, O.R.; Прибиш, О.С.; Prybysh, O.S.; Цвілик, С.Д.; Tsvilyk, S.D.
    У статті схарактеризовано методичні аспекти застосування комп’ютерно-орієнтованих технологій навчання креслення учнів старшої школи. Встановлено, що ефективність комп’ютерно-орієнтованого навчання обумовлюється якістю інформаційно-технічної, методичної складової електронного навчально-методичного комплексу (ЕНМК), що містить чіткі вказівки для всіх суб’єктів освітнього процесу. Тому до складу методичної основи такого комплексу бути поданий електронний навчально-методичний посібник з вичерпним переліком необхідних рекомендацій для вчителів й учнів з використання засобу в навчанні розділів і тем курсу креслення.
  • Thumbnail Image
    Item
    Зазначення на робочих кресленнях допусків відхилення форми і розташування поверхонь під час виконання асоціативних робочих креслень деталей
    (Вінниця: ПП Балюк І. Б., 2019) Цвілик, С. Д.; Цвилык, С. Д.; Tsvilik, S. D.; Аксьонова, О. В.; Aksenova, O. V.; Сімончук, В. В.; Симончук, В. В.; Simonchuk, V. V.
    У статті розглядаються питання зазначення на робочих кресленнях допусків форми і розташування поверхонь під час виконання асоціативних робочих креслень деталей. Встановлено, що інноваційне навчання з використанням комп’ютерних технологій виступає альтернативою традиційному навчанню. У навчанні із застосуванням комп’ютерних технологій у професійній школі спостерігаються: вища мотивація учнів, підвищення середнього рівня знань і багатьох показників досягнень, вищий рівень критичного і проблемного мислення; збільшення дискусій, спілкування між учнями та викладачами.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблеми індивідуалізації навчання креслення засобами комп’ютерних технологій
    (Вінниця: ПП Балюк І. Б., 2019) Шимкова, І. В.; Шимкова, И. В.; Shimkova, I. V.; Музика, О. Р.; Музыка, Е. Р.; Muzyka, O. R.; Кирилюк, О. І.; Кирилюк, О.; Kyrylyuk, O. I.
    У статті розглядаються проблеми індивідуалізації навчання креслення учнів середньої і професійної школи засобами комп’ютерних технологій. Встановлено, що комп’ютерне навчання креслення учнів як середньої, так і професійної школи призначене для глибшого освоєння графічних знань та формування графічних ключових і предметних компетентностей учнів , а також для самостійного його освоєння. Такий підхід до користування комп’ютерною системою моделювання систематизує процес самонавчання, оскільки учень для правильного виконання поставленого завдання має постійно працювати за наступною схемою: завдання – комп’ютерне навчання теми – інформація з теми завдання – автоматизований контроль – відповідь – результат (за умов одержання негативного результату – інформація з теми завдання).
  • Thumbnail Image
    Item
    Методика навчання графічних прийомів зображення об’єктів ландшафтного дизайну майбутніх учителів технологій
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі Поділля», 2018) Волинець, В. М.; Волынец, В. Н.; Volynets, V. M.; Дурба, Т. Л.; Durba, T. L.; Лудан, Д. В.; Ludan, D. V.; Зузяк, Т. П.; Zuziak, T. P.
    У статті визначено особливості навчання майбутніх учителів технологій графічних прийомів зображення об’єктів ландшафтного дизайну. Розглянуто основні поняття ландшафтного дизайну. Доведено необхідність вивчення графічних прийомів зображення об’єктів ландшафтного дизайну майбутніми вчителями технологій.