Факультет мистецтв і художньо-освітніх технологій

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b8c31212-66fe-4d21-b8fe-45d63fdbe3aa

Browse

Search Results

Now showing 1 - 5 of 5
  • Thumbnail Image
    Item
    Електронне навчання обробки конструкційних матеріалів учнів закладів загальної середньої освіти
    (Вінниця : ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2024) Цвілик, С.Д.; Загородній, О.В.; Гуцько, М.С.
    У статті схарактеризовано окремі аспекти дидактичних завдань, умов та засобів комп’ютерного навчання обробки конструкційних матеріалів учнів закладів загальної середньої освіти (ЗЗСО). Встановлено, що процес освітній процес у школі потребує напрацювання електронних матеріалів, зорієнтованих на забезпечення технологічної підготовки учнів. Доцільним є забезпечення програмних засобів сукупністю інформаційних компонентів методичного змісту для вчителів і учнів, необхідних для швидкої адаптації до умов комп’ютерного навчання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання функціональних особливостей мистецтва виготовлення народної іграшки з природних матеріалів в освітньому процесі
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2022) Красильникова, І.В.; Krasilnikova, I.V.; Мусловець, А.О.; Muslovets, A.O.; Пасєка, Д.В.; Pasieka, D.V.
    У статті проаналізовано виховний потенціал мистецтва виготовлення народної іграшки з природніх матеріалів як засобу формування та розвитку ціннісних якостей особистості; розкрито естетично-терапевтичні можливості впливу на людину. У дослідженні освітлено багатофункціональні особливості мистецтва виготовлення народної іграшки з природніх матеріалів, які ефективно покращують освітній процес і результативно підсилюють національне, патріотичне, естетичне виховання, а також генерують та поглиблюють творче, креативне мислення.
  • Thumbnail Image
    Item
    Методичні аспекти застосування особистісно-розвивальних технологій у навчанні основ виробництва учнів закладів професійної освіти
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Цвілик, С.Д.; Tsvilyk, S.D.; Богута, Ю.А.; Bohuta, YU.A.; Деркач, М.О.; Derkach, M.O.
    У статті схарактеризовано методичні аспекти застосування особистісно-розвивальних технологій у навчанні основ виробництва учнів закладів професійної освіти. Встановлено, що процес проектування особистісно-розвивальних технологій навчання у закладах професійної освіти складається з таких етапів: формулювання інтегральної цілі; побудова ієрархії цілей; добір педагогічних технологій та форм організації навчання; напрацювання навчальної мотивації; проектування структури та елементів змісту у вигляді завдань; добір методів навчання і подання конкретних прийомів реалізації змісту; обґрунтування засобів зворотного зв’язку в навчанні; матеріалізація педагогічних технологій (плани-конспекти, технологічні карти, алгоритми).
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток дидактичних можливостей комп’ютерного навчання графічних дисциплін студентів вищих закладів освіти галузі 01 Освіта/Педагогіка
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Цвілик, Світлана; Tsvilyk, Svetlana
    В статті йдеться про розвиток дидактичних можливостей комп’ютерного навчання графічних дисциплін студентів вищих закладів освіти галузі 01 Освіта/Педагогіка. Встановлено, що реалізація дидактичних можливостей комп’ютерного навчання при запровадженні в практику освітнього процесу викликає необхідність напрацювання нових підходів в методиці формування графічних навичок студентів ЗВО: проведення практичних і лабораторних занять, подачі навчального матеріалу, встановлення його кількості й співвідношення між аудиторною й самостійною роботою.
  • Thumbnail Image
    Item
    Методика виконання творчого проекту «Українська народна писанка» учнями гімназії
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Сідлецька, Н. Ю.; Сидлецкая, Н. Е.; Sidletska, N. Yu.; Сідлецький, Р. С.; Sidletsky, R. S.; Цвілик, С.Д.; Tsvilyk, S. D.
    У статті йдеться про проектну діяльність учнів під час трудового навчання учнів у школі та художньо-творчої діяльності у позашкільній освіті. Встановлено, що обґрунтована й спланована творча навчально-технологічна діяльність, котра передбачає обґрунтування, планування, розроблення конструкції, технологію виготовлення та реалізацію об’єктів проектування, сприяє становленню особистості учня школи. Особливим аспектом такої діяльності є художня складова з елементами народних традицій, зокрема ми передбачаємо таке проектування з українського писанкарства.