Факультет мистецтв і художньо-освітніх технологій

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b8c31212-66fe-4d21-b8fe-45d63fdbe3aa

Browse

Search Results

Now showing 1 - 8 of 8
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток творчих здібностей у молодших школярів засобами музичного фольклору: дипломна робота.
    (Вінницький державний педагогічний ун-т імені Михайла Коцюбинського, 2016) Недожура, Е.-В. В.
    У дипломному дослідженні обґрунтовано, що головним пріоритетом сучасної української системи музично-естетичного виховання є опора на національні культурні цінності, що становить підґрунтя для збереження духовної єдності та спадковості поколінь. Музичне виховання молодших школярів є одним з важливих напрямів особистісного становлення та формування ціннісних орієнтацій дітей. Актуальним у цьому контексті є пошук нових методичних підходів, спрямованих на формування творчих здібностей та розвиток особистості дітей молодшого шкільного віку з використанням музичного фольклору України.
  • Thumbnail Image
    Item
    Творчо-естетичний розвиток молодших школярів засобами українського музичного фольклору: дипломна робота
    (Вінниця: ВДПУ, 2020) Карась, Іванна Ігорівна; Карась, И. И.; Karas, I. I.
    У дипломній роботі основна увага приділяється питанню творчо-естетичного розвитку молодших школярів засобами українського музичного фольклору. У першому розділі автор визначає проблему дослідження творчо-естетичного розвитку у педагогічній теорії та практиці та розглядає творчий потенціал фольклору як ефективного засобу творчо-естетичного розвитку учнів початкових класів. У другому розділі описано констатувальний та формувальний експерименти з метою дослідження рівня творчо-естетичного розвитку учнів початкової школи та визначено ефективні методи впливу на творчо-естетичний розвиток учнів засобами музичного фольклору.
  • Thumbnail Image
    Item
    Патріотичне виховання учнів підліткового віку засобами музичного фольклору: дипломна робота
    (Вінниця: ВДПУ, 2020) Кривонос, Марина Миколаївна; Krivonos, M. M.
    У роботі розкриваються теоретичні положення досліджуваної проблеми, сутність поняття «патріотичного виховання», його структура, аналізуються погляди вітчизняних учених, просвітителів про шляхи виховання патріотизму особистості, визначаються критерії та рівні розвитку патріотичного виховання. Результати констатувального експерименту дозволяють вважати, що пізнання української народнопісенної спадщини як компонента змісту музичної освіти є перспективним шляхом виховання національної самосвідомості підлітків. У формувальній частині експерименту дипломної роботи використано методи та прийоми рекомендовані композиторами України, відомими педагогами, музичними діячами. Автор переконує, що не можна сформувати у підлітків інтерес до музики свого народу і прищепити до неї любов тільки способом «насичення» музично-слухових вражень народними інтонаціями, тому, що накопичення вражень - це лише етап, здібний викликати більш менш стійкий інтерес у школярів до фольклору.
  • Thumbnail Image
    Item
    Морально-естетичне виховання молодших школярів засобами музичного фольклору: дипломна робота
    (Вінниця: Твори, 2017) Ярова, В. А.; Yarova, V. A.
    У дипломному дослідженні розкрито теоретичні основи морально-естетичного виховання молодших школярів та експериментально перевірено методику використання музичного фольклору як засобу виховання морально-естетичних почуттів учнів початкової школи.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування художньо-образного мислення на уроках музичного мистецтва засобами музичного фольклору: магістерська робота
    (Вінниця: ВДПУ, 2018) Гупал, Л.; Gupal, L.
    У дипломному дослідженні теоретично обгрунтовано художньо-образні особливості музичного фольклору та експериментально перевірено методику формування художньо-образного мислення молодших школярів засобами музичного фольклору на уроках музичного мистецтва.
  • Thumbnail Image
    Item
    Історія становлення та розвитку змісту музично-фольклористичних дисциплін у системі вищої музичної освіти України (20-ті рр. XX – поч. XXI ст.)
    (Вінниця : ВМГО «Розвиток», 2017) Белінська, Т. В.; Белинская, Т. В.; Belinska, T. V.
    У монографії досліджено розвиток змісту музично-фольклористичних дисциплін як складової музичної освіти, а також створення основ наочної і теоретичної бази викладання музичного фольклору. Вивчено й узагальнено історію і проблематику формування навчальної літератури з фольклору і фольклористики, з’ясовано її загальнометодологічні основи та зв’язки із суміжними дисциплінами, проаналізовано етапи впровадження музичного фольклору в освіту, розкрито специфіку цих етапів і загальні тенденції розвитку та становлення музично-фольклористичних дисциплін. Досліджено утворення спеціалізації “Музичний фольклор” у системі вищої музичної освіти України, а також виховну, науково-методичну і методичну роботу з фольклору та фольклористики в музичних навчальних закладах.
  • Thumbnail Image
    Item
    Значення народної музики у педагогічній діяльності М. Лисенка
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2018) Белінська, Т. В.; Белинская, Т. В.; Belinska, T. V.
    Стаття присвячена дослідженню збирацької, видавничої, фольклористичної діяльності М. Лисенка в контексті педагогічного спрямування. Розглядається найперша спроба реалізації митцем у Музично-драматичній школі викладання музичного фольклору.
  • Thumbnail Image
    Item
    Formation and history of the Music and Folklore education in Ukraine in the end of the XIX-the first third of the XX centuries
    (Вінниця: ВДПУ, 2016) Belinska, T. V.; Белінська, Т. В.; Белинская, Т. В.
    The proposed issue is related to the scientific aspect of the history of pedagogy, to deducing and generalization of the beginning and the further development of the folkloristic and music education: in particular it reveals the theory and practice of teaching music and folkloristic disciplines – the folk music and the folklore music in the end of the XIX - the first third of the XX centuries. In practical terms, analytical and theoretical aspects of the article constitute a material that can be used in the teaching of music pedagogy, folk music, culture, as well as to be a source of course and diploma researches topics forming for students of art schools.