Факультет мистецтв і художньо-освітніх технологій

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b8c31212-66fe-4d21-b8fe-45d63fdbe3aa

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 25
  • Thumbnail Image
    Item
    Естетичне виховання молодших школярів у процесі музично-театральної діяльності: кваліфікаційна робота
    (2022) Фу Ши, Мінь; Онофрійчук Людмила Миколаївна
    Проблема естетичного виховання творчого, ініціативного, дієздатного молодого покоління є особливо актуальною, адже надто важливим стає залучення дітей до гуманістичної життєдіяльності, до творчості, яка є чинником становлення особистості, її самовираження та запорукою успішних перетворень суспільства в майбутньому. На основі дослідження було зроблено відповідні висновки.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування пізнавального інтересу молодших школярів на уроках музичного мистецтва : кваліфікаційна робота
    (2022) Кондрацька, Катерина Анатоліївна; Онофрійчук Людмила Миколаївна
    У процесі вивчення психолого-педагогічної літератури з’ясовано, що пізнавальний інтерес розглядають як основний мотив навчальної діяльності, як виразну інтелектуальну спрямованість особистості на пошук нового у предметах, явищах, подіях, супроводжувану прагненням глибше пізнати їх особливості. За своєю природою інтерес не є вродженою властивістю особистості, він виникає не сам по собі, а обумовлений впливом на людину навколишньої дійсності. Характерними особливостями інтересу є: його усвідомленість, емоційність, особлива вольова спрямованість до пізнання. Головна функція пізнавального інтересу полягає в тому, щоб зблизити учня з учінням, заохотити так, щоб учіння для нього стало бажаним, потребою, без задоволення якої нереальне його формування. Отже, маючи особливий зв’язок з фундаментальною діяльністю - навчанням та учінням, пізнавальний інтерес виступає в освітньому процесі в таких проявах (модифікаціях): пізнавальний інтерес як засіб навчання; пізнавальний інтерес як мотив навчальної діяльності; пізнавальний інтерес як стійка риса особистості
  • Thumbnail Image
    Item
    Ігрові технології як засіб розвитку творчих здібностей молодших школярів
    (2023) Василевська-Скупа, Л. П.; Ковальова, А.О.
    Гра допомагає дітям виявити свої задатки, розвиває їх бажання фантазувати, створювати нові пісні, музичні казки, нові прекрасні художні образи. Правильно організована гра може бути незамінним виховним інструментом для вчителів музичного мистецтва у розвитку творчих здібностей школярів
  • Thumbnail Image
    Item
    Роль весняно-обрядових пісень у музично-естетичному розвитку учнів молодших класів
    (Вінниця : ВДПУ, 2023) Черемховська, Д. Д.; Онофрійчук, Л. М.
    Науковці відзначають високий художньо-естетичний потенціал весняно-обрядових пісень та обґрунтовують доцільність їх використання для музичного виховання молодших школярів. Проте потребують подальшого дослідження питання систематизації цього пласту фольклору та розробки ефективних методик його застосування в роботі з дітьми.
  • Thumbnail Image
    Item
    Методичні аспекти розвитку творчих здібностей молодших школярів у процесі образотворчої діяльності
    (Вінниця : ВДПУ, 2023) Ільчук, Т. І.; Старовойт, Л. В.
    Образотворча діяльність відіграє важливу роль у розвитку творчих здібностей та самовираженні особистості. Цей вид діяльності спонукає до креативного мислення, розвиває уяву та спостережливість, сприяє вираженню почуттів та емоцій, і створює можливість для вираження індивідуальності через мистецтво. Важливо створювати сприятливе середовище для розвитку творчих здібностей дітей, надаючи їм можливість експериментувати з різними мистецькими формами, заохочуючи їх у навчанні мистецьким технікам та надаючи творчу свободу. Крім того, образотворча діяльність може бути джерелом задоволення та радості, що допомагає дітям відкривати для себе світ творчості та мистецтва. у цілому, образотворча діяльність сприяє розвитку особистості і розкриттю її творчого потенціалу. Проведене дослідження не вичерпує всіх аспектів цієї багатогранної проблеми і потребує подальший науково-педагогічний пошук, пов’язаний із підготовкою майбутніх учителів початкових класів до впровадження інноваційних технологій у процес ознайомлення дітей з образотворчим мистецтвом.
  • Thumbnail Image
    Item
    Естетичне виховання молодших школярів засобами дитячого фольклору
    (Вінниця : ВДПУ, 2023) Корінюк, О. В.; Белінська, Т. В.
    В навчально-виховному процесі початкової школи значне місце повинен займати різножанровий народно-пісенний матеріал, що допоможе глибше зрозуміти історичне минуле народу, побут, працю, звичаї.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування духовності молодших учнів засобами хорового мистецтва
    (Вінниця : ВДПУ, 2023) Белінська, Т. В.; Газінська, О. В.
    Ефективними умовами виховання духовності молодших учнів засобами хорового мистецтва буде залежати від використання наступних педагогічних умов: гуманізація процесу виховання, використання різноманітних форм позакласної вокально- хорової діяльності в поєднанні з активністю та самостійністю учнів, підбір вокально-хорових творів за естетичним принципом та змістовим наповненням, діалогової взаємодії між учителем і учнем, готовність учителя до роботи з виховання духовності молодших учнів засобами хорового мистецтва.
  • Thumbnail Image
    Item
    Український пісенний фольклор як засіб музичного розвитку молодших школярів
    (Вінниця : ВДПУ, 2023) Лиса, А. С.; Онофрійчук, Л. М.
    Мета статті – розкрити виховний потенціал календарно-обрядових пісень та розширити знання про національну культуру.
  • Thumbnail Image
    Item
    Шляхи розвитку вокальної культури молодших школярів засобами українського музичного фольклору
    (Вінниця : ВДПУ, 2023) Коваль, Г. К.; Сідорова, І. С.
    Зміст формування вокальної культури учнів повинен розвиватися на основі багатовікових національних культурних традицій, що дасть можливість виховати гармонійнорозвинену, духовносвідому, культурноосвічену, патріотичноналаштовану особистість.
  • Thumbnail Image
    Item
    Музично-естетичне виховання молодших школярів засобами українського пісенного фольклору
    (Вінниця : ВДПУ, 2023) Єрьоменко, О. О.; Сідорова, І. С.
    Використання українського пісенного фольклору у процесі навчання сприятиме формуванню знань, умінь і навичок з предмета музичного мистецтва, оволодінню різними видами музичної діяльності, створюватиме основу цілісності світосприймання учнів, їхньому гармонійному розвиткові і, в результаті, музично-естетичному вихованню молодого покоління.