Факультет мистецтв і художньо-освітніх технологій

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b8c31212-66fe-4d21-b8fe-45d63fdbe3aa

Browse

Search Results

Now showing 1 - 4 of 4
  • Thumbnail Image
    Item
    Теоретичні аспекти розвитку музичної культури підлітків
    (Вінниця : ВДПУ, 2024) Білозерська, Г. О.; Сайдак, А. М.
    Стаття присвячена окресленню теоретичних аспектів розвитку музичної культури підлітків. Висвітлено провідні принципи музично-естетичної культури підлітків.
  • Thumbnail Image
    Item
    Витоки української вокальної школи: магістерська робота
    (Вінниця: ВДПУ, 2020) Адамчук, Н.
    У роботi уточнено поняття вокального мистецтва, досліджено сутність вокальної школи в історико-культурологічному контексті, здійснена комплексна характеристика історичних та педагогічних передумов розвитку вокальних шкіл. Проведене комплексне вивчення особливостей українського традиційного співу як основи української вокальної школи, вивчено напрямки еволюції української вокальної школи, окреслено діяльність її видатних представників. Конкретизовано особливості пісенно-фольклорної вокальної школи, охарактеризовано витоки формування та особливості розвитку української академічної школи співу, проведений комплексний аналіз особливостей формування шкіл оперного співу в консерваторських центрах України (Київ, Харків, Одеса, Львів).
  • Thumbnail Image
    Item
    Трансформаційні процеси в українській фортепіанній музиці: магістерська робота
    (Вінниця: ВДПУ, 2020) Варжельська, Любов Миколаївна
    Проведене дослідження дозволило констатувати наступне: по-перше, твори для фортепіано займають важливе місце у доробку українських композитора; по-друге, вони відрізняються жанровим багатством: тут значні композиції великої форми (концерт, соната, сюїта, поема, сонатина, баллада) та численні фортепіанні мініатюри, як от: серенади, баркароли, еклоги, багателі, танці тощо; по-третє, до творення фортепіанної музики українські композитори звертаються впродовж усього творчого шляху, що дозволяє стерігати еволюцію та трансформаційні перетворення жанрів і стилів фортепіанної музики.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток музичного мислення в учнів підліткового віку засобами інтерактивних художньо-педагогічних технологій на уроках музичного мистецтва: магістерська робота
    (Вінниця: ВДПУ, 2020) Заволович, Ольга Олександрівна
    Дослідження довело, що використання інтерактивних художньо-педагогічних технологій навчання на уроках музичного мистецтва сприяє переходу учнів на вищий рівень естетичної вихованості, формує їх музичний смак; ефективно впливає на розвиток музичного мислення учнів підліткового віку: підсвідоме накопичення музичного та психологічного досвіду, драматургічно грамотна побудова уроку, активізація всіх рівнів музичного мислення в роботі над конкретними творами. Це благотворно позначається і на загальному розвитку учнів, і на результатах їх музичної діяльності.