Факультет мистецтв і художньо-освітніх технологій

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b8c31212-66fe-4d21-b8fe-45d63fdbe3aa

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 746
  • Item
    Розвиток творчої уяви в учнів підліткового віку в процесі музичного сприймання: кваліфікаційна робота
    (Вінниця: ВДПУ, 2024) Приходько, Наталія Русланівна
    У роботі досліджено теоретичні засади розвитку творчої уяви в учнів підліткового віку в процесі музичного сприймання. Автором здійснено дефінітивний аналіз поняття «творча уява» як процесу, що базується на самостійному створенні нових образів на основі раніше сприйнятої інформації; досліджено психолого-педагогічні аспекти процесу музичного сприймання та його структурні компоненти; розглянуто особливості підліткового віку як найбільш складного етапу у розвитку дитини; конкретизовано роль творчої уяви як важливої складової процесу музичного сприймання; розкрито теоретичні засади її розвитку в учнів підліткового віку в процесі музичного сприймання; визначено рівні, критерії та показники сформованості творчої уяви; проведено діагностику стану сформованості творчої уяви в учнів підліткового віку. Автором визначено педагогічні умови розвитку творчої уяви в учнів підліткового віку в процесі музичного сприймання; запропоновано цілу низку ефективних інтегративних та інтерактивних художньо-педагогічних технологій з метою розвитку творчої уяви учнів підліткового віку в процесі музичного сприймання.
  • Item
    Формування художнього смаку учнів основної школи у процесі гурткової роботи : дипломна робота
    (Вінниця : ВДПУ, 2022) Черняк, А. С.
    Проблема формування художніх смаків учнів є досить актуальною у наш час, коли освіта покликана створити всі умови для інтелектуального розвитку особистості, здатної до самоосвіти й самореалізації. Великі освітні, розвивальні й виховні можливості, зокрема, музики, створюють всі умови для введення учнів у світ прекрасного, для виховання інтересу до мистецтва, потреби в спілкуванні з мистецтвом, для розвитку естетичних та художніх смаків. У дослідженні визначено, що смак є особливою всебічно обумовленою здатністю людини, до якої належать різноманітні властивості свідомості, почуттів та інтелектуальна обґрунтована система переваг і оцінок. Визначено художній смак учнів основної школи, як естетичне переживання дійсності, здатність розуміти і насолоджуватись красою та мистецтвом, також художній смак учнів виявляється в здатності сприймати, аналізувати, визначати естетичну цінність художніх творів, виражати своє ставлення до них. Доведено, що заняття в музичному гуртку створюють надзвичайно ефективне середовище для формування художнього смаку здобувачів освіти. Знаходження учнів у просторі, наповненому творами музичного мистецтва через їх сприймання, оцінку, а також у процесі творчої діяльності поступово формують у здобувачів потребу у взаємодії з прекрасним. Естетична насолода, яка виникає у здобувачів у процесі усвідомленого сприймання найкращих взірців мистецтва, формує в них мотивацію до подальшого естетичного розвитку і, відповідно, до формування власного художнього смаку.
  • Item
    Прийоми вільного керування регістрами у процесі постановки голосу естрадних виконавців
    (Вінниця: ВДПУ, 2024) Швець, І. Б.; Наглій, О. М.
    Таким чином, постановка голосу з акцентом на змішування регістрів є важливою частиною розвитку вокальних навичок естрадних виконавців. Це дозволяє досягти максимального вокального потенціалу і створити виразні та емоційні сценічні виступи.
  • Item
    Інтегрований підхід у підготовці майбутніх учителів музичного мистецтва до педагогічної діяльності
    (Вінниця: ВДПУ, 2024) Стребкова, Д. В.; Науменко, І. В.
    Поєднання теоретичних знань із практичним застосуванням засобів музичної виразності дозволяє студентам глибше розуміти музичні твори та формувати власні художні образи. Це, у свою чергу, сприяє їхньому професійному зростанню та підготовці як педагогів-музикантів, здатних не лише передавати знання, але й виховувати естетичне сприйняття у своїх вихованців.
  • Item
    Сучасні методи роботи в шкільному музично-театральному колективі
    (Вінниця: ВДПУ, 2024) Барановська, А. А.
    Таким чином, використання комплексу зазначених методів роботи в шкільному музично-театральному колективі передбачає стимулювання творчої активності учнів і водночас підвищення ефективності засвоєння ними програмового матеріалу. Участь молодших школярів в театральній діяльності сприяє накопиченню художньо-естетичного досвіду і забезпечує їхній гармонійний розвиток.
  • Item
    Підготовка фахівців мистецької освіти: аналіз сучасних дослідницьких підходів
    (Вінниця: ВДПУ, 2024) Сідорова, І. С.; Мартиновська, О. О.
    Зазначені педагогічні ідеї не вичерпують усіх можливих підходів у питанні навчання майбутніх учителів музичного мистецтва, разом з тим вони сприятимуть ефективній професійній підготовці майбутніх фахівців мистецької освіти, що є шляхом до реалізації важливих завдань розвитку освіти в Україні.
  • Item
    Музичне виховання в системі національної освіти
    (Вінниця: ВДПУ, 2024) Сафронова, Є. О.
    Таким чином, музичне виховання в Україні має глибокі корені, від обрядової та церковної музики до професійної педагогіки XIX-XX століть, сприяючи формуванню національної ідентичності. Післявоєнне розширення мережі музичних шкіл і введення державних стандартів зробило музичну освіту доступною для всіх верств населення. Українська система музичного виховання поєднує традиції та інновації, сприяючи всебічному розвитку особистості та збереженню національної культури.
  • Item
    Музично-педагогічна діяльність М. Д. Леонтовича в контексті становлення та розвитку національної музичної освіти
    (Вінниця: ВДПУ, 2024) Поліщук, Я. Р.
    Отже, використовуючи у педагогічній діяльності такі принципи національно-патріотичного виховання учнівської молоді як гуманізм, дитиноцентризм, врахування вікових та індивідуальних особливостей, принцип національної спрямованості, полікультурності, історичної і соціальної пам’яті, М. Леонтович закладав основи національної музичної педагогіки. Врахування наукового та педагогічного досвіду композитора при уважному його вивченні може стати вагомим підґрунтям під час складання інтегрованих програм і підручників для сучасної школи, проведення інтегрованих занять. Методична сторона розв’язання проблеми міжпредметних зв’язків передбачає не лише ефективне застосування вже існуючих, а й пошук нових форм, методів, прийомів, від яких залежить розвиток творчості учнів, прагнення до пізнання наукових істин, активізація розумової діяльності під час вирішення навчальних і практичних завдань.
  • Item
    Роль педагогічної спадщини м. леонтовича у формуванні національної музичної освіти
    (Вінниця: ВДПУ, 2024) Пішта, Н. О.
    Отже, педагогічна діяльність Миколи Дмитровича Леонтовича, зокрема його новаторські ідеї щодо музичного виховання, мають глибокий вплив на розвиток сучасної української музичної освіти. Його підхід до викладання, заснований на національних культурних традиціях, народній музиці та духовному вихованні, сприяє формуванню гармонійної особистості, яка розуміє цінність своєї культурної спадщини і прагне її зберегти та розвивати. Завдяки його педагогічній спадщині, сучасна українська музична освіта отримала потужний інструмент для духовного, морального та патріотичного виховання.
  • Item
    Особливості музичної освіти у сша та великій Британії
    (Вінниця: ВДПУ, 2024) Оріховська, В. А.
    Таким чином, методи навчання у США та Великій Британії мають свої особливості. В США акцент робиться на індивідуальний підхід до кожного студента, розвиток креативності та імпровізації. Викладачі заохочують учнів експериментувати з різними стилями та жанрами. У Великій Британії традиційно дотримуються класичних методів навчання, з акцентом на технічну майстерність та теорію музики. Однак останнім часом спостерігається тенденція до інтеграції сучасних підходів.