Факультет мистецтв і художньо-освітніх технологій

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b8c31212-66fe-4d21-b8fe-45d63fdbe3aa

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування музичної культури студентів в класі постановки голосу
    (Вінниця ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2018) Штепа, Ж. В.; Shtepa, Zh. V.; Пацкань, І. В.; Patskan, I. V.
    Стаття присвячена методам формування музичної культури у студентів - майбутніх вчителів музичного мистецтва у класі постановки голосу в світлі реформ професійної освіти та вимог самореалізації особистості в українському суспільстві.
  • Thumbnail Image
    Item
    Охорона та гігієна співочого голосу в системі навчально-музичних дисциплін
    (Вінниця: ВДПУ, 2018) Штепа, Ж. В.; Shtepa, Zh. V.; Пацкань, И. В.; Пацкань, І. В.; Patskan, I. V.
    Питання виховання, охорони та гігієни голосу – одне із самих важливих в процесі підготовки студентів вузів – майбутніх вчителів музичного мистецтва, до педагогічної діяльності. Проведено аналіз голосових розладів, причини їх виникнення, показані прийоми, засоби охорони та гігієни співочого голосу. У статті розглянуті проблеми охорони та гігієни голосу, які пов’язані з дисциплінами в рамках яких студенти зобов’язані експлуатувати свої несформовані голоси ( читання і спів хорових партій, спів в хорі, заняття з сольфеджіо). Підвищене щоденне навантаження, невміле користування голосовим апаратом, недотримання правил гігієни, вроджена слабкість голосового органу призводить до перенапруження голосу та розвитку захворювань голосового апарату. Створення сприятливих умов вокальної роботи на заняттях, дотримання голосового режиму (відпочинок голосу, накопичення знань про охорону та гігієну голосу, а також впровадження знань у навчально-освітній процес – є основними компонентами збереження здорового голосу. В статті значне місце відведено формуванню навичок самостійної роботи, якість якої визначається самоконтролем. Володіння студентом комплексом взаємопов’язаних умінь та навичок, що сприяють його особистій реалізації в професійній діяльності, позитивну динаміку розвитку професійних якостей – збереже його голос від захворювань та пошуку найбільш раціональних шляхів його відновлення в разі порушень. Безперечним є те, що майбутній вчитель музичного мистецтва повинен сам добре володіти вокальним слухом і голосом, знати фізіологію і анатомію голосового апарату, робити правильний підбір вокально-хорового репертуару, не допускати форсування голосу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Колективне музикування: хоровий клас та практикум роботи з хором. Навчально-­методичний посібник для викладачів та студентів мистецьких спеціальностей вищих педагогічних закладів освіти
    (Вінниця : ФОП Рогальська Ірина Олександрівна, 2017) Сідорова, І. С.; Сидорова, И. С.; Sidorova, I. S.; Пацкань, І. В.; Пацкань, И. В.; Patskan, I. V.; Штепа, Ж. В.; Shtepa, Zh. V.
    У посібнику висвітлюються основи теоретичної та практичної підготовки до роботи з хоровим колективом. Автори подають великий обсяг навчального музичного матеріалу та навчально­методичні рекомендації у роботі з хором. Даний посібник може бути використаний на заняттях навчальних хорів, хорових практикумах, у класах хорового диригування, для самостійної підготовки студентів