Факультет мистецтв і художньо-освітніх технологій

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b8c31212-66fe-4d21-b8fe-45d63fdbe3aa

Browse

Search Results

Now showing 1 - 2 of 2
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості української народної ляльки-мотанки
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2021) Шинін, О.С.; Shinin, O.S.; Тарановська, Н.В.; Taranovskaya, N.V.; Поплінська, Т.О.; Poplinskaya, T.O.
    В статті розкрито історію української народної ляльки-мотанки, однією з найдавніших народних іграшок, яка, сьогодні стає дедалі популярнішою, описані її види: обрядові, оберегові, ігрові. Розглянуто технологію виготовлення ляльки-мотанки. Доведено, що традиційна лялька – це пам`ять культури, у ній збережені традиції в одязі, вишивці.
  • Thumbnail Image
    Item
    Інтегративна природа декоративно-ужиткового мистецтва як чинник збереження художніх традицій народних ремесел і промислів
    (Osaka, Japan, 2019) Зузяк, Т.П.; Zuzyak, T.P.; Марущак, О.В.; Marushchak, O.V.; Шинін, О.С.; Shinin, O.S.; Савлук, В.М.; Savluk, V.M.
    У статті відзначається, що декоративно-ужиткове мистецтво не втратило своїх позицій серед багаточисельних напрямів сучасного мистецтва, зберегло художні традиції народних ремесел і промислів. Основна причина такої успішної пристосованості полягає в інтегративній природі досліджуваного феномену. Висвітлюється багатогранність вияву синтезу в художній творчості; наголошується, що народна культура становить матеріальне і духовне підґрунтя для існування та безперервного розвитку декоративно-ужиткового мистецтва, яке, у свою чергу, є важливим чинником розвитку народної культури, наочно демонструючи моральні та естетичні цінності народу; наведено основні характерні властивості інтегративної природи досліджуваного феномену.