Факультет мистецтв і художньо-освітніх технологій

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b8c31212-66fe-4d21-b8fe-45d63fdbe3aa

Browse

Search Results

Now showing 1 - 6 of 6
  • Thumbnail Image
    Item
    Комп’ютерно-орієнтоване навчання креслення учнів профільної школи засобами системи КОМПАС 3D
    (Вінниця : ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2024) Цвілик, С.Д.; Сологуб, Ю.С.; Злагоднюк, М.С.
    У статті йдеться про методичні особливості налаштування системи КОМПАС 3D у навчанні креслення учнів профільної школи. Запропоновано рекомендації, призначені для покрокового засвоєння основ використання програми для креслення Компас ЗD LТ V8 під час навчання креслення або під час вивчення окремих тем з креслення в структурі навчання технологій.
  • Thumbnail Image
    Item
    Мультимедійні технології навчання швейного виробництва учнів закладів середньої та професійної освіти
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2023) Непомняща, О.О.; Nepomnyashcha, O.O.; Сологуб, Ю.С.; Sologub, Yu.S.; Цвілик, С.Д.; Tsvilyk, S.D.
    В статті йдеться про можливості застосування мультимедійних технологій під час навчання швейного обладнання в середній та професійній школі. Встановлено, що педагог має володіти достатнім рівнем інформаційної культури, щоб користуватися матеріалами електронних підручників, енциклопедій, тренажерів, ресурсами Інтернету. Аналіз мультимедійних уроків-презентацій, виконаних, в програмі PowerPoint, а також окремих уроків з використанням електронних навчальних посібників показує їх значний навчальний ефект. Визначено, що мультимедійним можна вважати урок або його фрагмент, на якому використовується інформування за допомогою технічних засобів, перш за все, комп’ютера.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості навчання швейних технологій за методом проєктів у середній та професійній школі
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2022) Цвілик, С.Д.; Tsvilyk, S.D.; Непомняща, О.О.; Nepomnyashcha, O.O.; Сологуб, Ю.С.; Sologub, Yu.S.
    В статті йдеться про особливості навчання швейних технологій за методом проєктів у середній та професійній школі. Встановлено, що в проєктному навчанні закріплюються знання з конструювання одягу, засвоюється методика моделювання, використовуються прогресивні технології, що скорочують витрати часу на обробку виробу, поліпшують якість, зовнішній вигляд, зменшують трудомісткість виготовлення. Творча проєктна діяльність учнів середньої та професійної школи сприяє формуванню у них адекватної самооцінки, готує до професійної діяльності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Візуалізація основних технічних явищ робочих машин у технічних рішеннях з констуктора LEGO
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2022) Іванчук, А.В.; Ivanchuk, A.V.; Дзісь, Т.М.; Dzis, T.M.,; Сологуб, Ю.С.; Sologub, Yu.S.
    У статті розглянуто вирішення проблеми візуалізації технічних образів, необхідних для ефективного сприйняття учнями та студентами педагогічних вищих навчальних закладів основних технічних явищ приводу робочих машин. Запропоновано аналізувати відеофільми про конструювання технічних пристроїв за допомогою механічного конструктора. Шляхом розкриття суті сюжету відеофільму актуалізуються його епізоди, на основі яких доцільно розробляти сюжетні навчальні завдання. Технічні образи основних технічних явищ приводу робочих машин будуть виконувати функцію смислових опор процесу розв’язання сюжетних навчальних завдань.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток художнього смаку в майбутніх викладачів професійної освіти при створенні шрифтових композицій
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Нечай, Л.М.; Nechay, L.M.; Сологуб, Ю.С.; Solohub, YU.S.; Шимкова, І.В.; Shymkova, I.V.
    У статті висвітлюється досвід створення шрифтових композицій на прикладі студентських робіт, виконаних під час лабораторних занять з типографіки і шрифтів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Зв’язок минулого із сучасністю у мистецтві створення шрифту
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Шимкова, І.В.; Shimkova, I.V.; Сологуб, Ю.С.; Solohub, YU.S.; Нечай, Л.М.; Nechay, L.M.
    Стаття присвячена історії розвитку світової писемності, характеристиці неалфавітного та алфавітного письма, виникнення графічних особливостей шрифту, його класифікація, головні етапи історії шрифту.