Факультет мистецтв і художньо-освітніх технологій

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b8c31212-66fe-4d21-b8fe-45d63fdbe3aa

Browse

Search Results

Now showing 1 - 7 of 7
  • Thumbnail Image
    Item
    Умови формування професійно-педагогічної майстерності вчителя музичного мистецтва
    (Київ, 2022) Панасюк, Т. Ю.; Остапчук, Л. О.
    Таким чином, методико–практична підготовка вчителя музики на сучасному етапі передбачає різноманітність видів діяльності; взаємозв'язок психолого–педагогічних, методичних і спеціальних знань, умінь та навичок у змісті навчання; методичну оснащеність вчителя; практичну озброєність, здатність застосування сформованих умінь у умовах діяльності, що змінюються.
  • Thumbnail Image
    Item
    Актуальні завдання естрадно - вокальної підготовки студентів мистецьких факультетів
    (Вінниця : ВДПУ, 2024) Панасюк, Т. Ю.; Остапчук, Л. О.
    Стаття містить історико-теоретичні відомості про естрадну музику і естрадно-вокальне виконавство зокрема. Висвітлені особливості освітньо-виховного процесу в класі естрадного вокалу. Окреслені теоретичні завдання, спрямовані на підвищення якості естрадно-вокальної підготовки студентів та необхідні вокально-сценічні навички володіння різними співочими манерами.
  • Thumbnail Image
    Item
    Підготовка фахівців-музикантів до застосування музичної терапії в університетах Європейського союзу та США
    (Вінниця : ВДПУ, 2023) Добровольська, Р. О.; Остапчук, Л. О.
    Проаналізувавши стан підготовки фахівців-музикантів до застосування музичної терапії в університетах Європейського Союзу та США можемо визначити, що музична терапія в цих країнах продовжує свій шлях до професіоналізації, як і будь-яка інша дисципліна, але в таких країнах як США, Австрія, Латвія, Великобританія впровадження музичної терапії у зміст сучасної університетської освіти відбувається більш ефективно. Підготовка фахівців-музикантів в університетах до застосування музичної терапії в професійній діяльності – це тривалий процес, на який впливають соціальні, економічні, освітні та культурні аспекти кожної країни.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вокалізи для народного голосу
    (Вінниця: ТОВ фірма "Планер", 2016) Остапчук, Л. О.; Ostapchuk, L.O.; Панасюк, Т. Ю.; Panasyuk, T. Yu.
    До пропонованого навчально-методичного посібника входить десять вокалізів для народного жіночого голосу в супроводі фортепіано, написаних на основі українського пісенного мелосу, з урахуванням специфіки традиційного народного вокального музикування та методичні поради до них. У передмові міститься короткий аналіз народного співу та його місця в сучасному музичному просторі. Рекомендується викладачам, магістрантам, студентам вищих педагогічних та мистецьких закладів, учням коледжів, музичних шкіл, студій,гуртків, які культивують народну манеру співу, а також всім, хто цікавиться вокальним мистецтвом.
  • Thumbnail Image
    Item
    Роль музичної етнопедагогіки у вихованні особистості
    (Вінниця ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2016) Остапчук, Л. О.; Ostapchuk, L. O.
    Аналізуючи розвиток народної педагогічної думки, який прийшов до нас як колективний досвід через тисячоліття з фольклором в формі звичаїв, традицій, обрядів та вірувань, автор констатує, що виховна роль музичного мистецтва у всі часи була тим фактором, який в умовах бездержавності, допоміг нашому народу зберегти мовну культуру, духовність, музичну ментальність, національну ідентичність. Народна педагогіка широко використовувала музику для формування особистості. Мета, принципи, методи і форми музичної етнопедагогіки залишаються актуальними і сьогодні та мають стати об’єктом дослідження педагогічної науки, а також широко використовуватися в практичній діяльності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Основоположні засади розвитку та збереження співацького голосу
    (Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2018) Остапчук, Л. О.; Ostapchuk, L. O.
    В роботі у науковому та практичному аспектах проаналізовані педагогічні принципи, як основоположні засади розвитку та збереження співацького голосу. Теоретичне осмислення проблеми, виконавська практика та педагогічний досвід дозволяють автору розмірковувати про місце і роль загально-дидактичних та предметних принципів у практичній діяльності вокального педагога по оволодінню студентами вищих педагогічних навчальних закладів вокально-технічними навичками, художньо-виконавською майстерність та вокально-методичними знаннями.
  • Thumbnail Image
    Item
    Український пісенний фольклор як чинник формування духовно-моральних якостей особистості
    (Київ, 2016) Остапчук, Л. О.; Ostapchuk, L. O.
    Стаття присвячена проблемі духовно-морального виховання на основі створеної впродовж тисячоліть багатьма поколіннями цілісної системи етніч-них цінностей, характеризується український пісенний фольклор (колискові, думи, історичні пісні), як потужний виховний засіб, що містить в собі повний комплекс загальнолюдських, національних, громадських та сімейних цінностей, стверджується думка, що усвідомлення особистістю внеску нації у світову скарбницю виховує почуття національної гідності, самодостатності, патріотизму.