Факультет мистецтв і художньо-освітніх технологій

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b8c31212-66fe-4d21-b8fe-45d63fdbe3aa

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 14
  • Item
    Сучасна легка промисловість (розділ «Текстильне виробництво»)
    (Вінниця: ПП Балюк, 2022) Марущак, О. В.; Цвілик, С. Д.; Шимкова, І. В.
    Навчальний посібник містить теоретичні матеріали щодо процесів текстильного виробництва, а саме відомості про волокнисті матеріали, прядильне й ткацьке виробництво тканин, будову і властивості тканин. Наведено приклади вибору параметрів технологічних процесів текстильного виробництва. Подано загальні відомості про вимоги виконання робіт та певні методичні поради. Призначений для студентів спеціальності 014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології) денної та заочної форм навчання, а також буде корисним для викладачів дисциплін, зміст яких повязаний з навчанням технологій сучасної легкої промисловості (розділ «Текстильне виробництво»).
  • Item
    Обробка конструкційних матеріалів
    (Вінниця : ВДПУ, 2024) Шимкова, І. В.; Гаркушевський, В. С.; Цвілик, С. Д.; Марущак, О. В.
    Навчально-методичний посібник містить комплекс практичних та лабораторних робіт з дисципліни «Обробка конструкційних матеріалів». У посібнику представлено сім практичних робіт загальним обсягом 14 годин, які охоплюють вивчення кінематичних схем та принципів роботи металорізальних верстатів, а також вісім лабораторних робіт загальним обсягом 16 годин, присвячених дослідженню процесів різання металів, вивченню різальних інструментів та методів обробки матеріалів. Посібник призначений для студентів предметної спеціальності 014.10 Середня освіта (Технології) закладів вищої освіти та може бути корисним для викладачів, майстрів виробничого навчання та фахівців машинобудівної галузі.
  • Item
    Світоглядні машинознавчі знання майбутніх учителів технологій
    (Вінниця : ВДПУ, 2024) Іванчук, А. В.; Марущак, О. В.; Красильникова, І. В.
    Машинознавча компетентність є базовою складовою фахової підготовки майбутніх учителів технологій. Вона реалізується, як правило, у профільному навчанні старшокласників та спрямовує їхнє професійне самовизначення на сферу сучасного виробництва, допомагає школярам орієнтуватися в різних видах робочих машин, використовуючи в якості опори вміння визначати їхні способи дії, а також дозволяє майбутнім учителям технологій кваліфіковано організовувати позакласну роботу та позашкільну освіту школярів. Нині фактичний зміст машинознавчих знань майбутніх учителів технологій вузький та нерелевантний їхній професійній діяльності, так як моделює основи фахової компетентності майбутніх інженерів-конструкторів машинобудівної галузі. У статті обґрунтовується потреба заміни функціональної концепції змісту машинознавчих знань майбутніх учителів технологій на концепцію користувача робочих машин. Відповідно відбувається заміна знань інженера-конструктора машинобудівної галузі на базові світоглядні знання інженера-механіка як еталонного кваліфікованого користувача робочих машин або техніки в цілому. У досліджені було висунуто гіпотезу, що рівень пізнавального інтересу майбутніх учителів технологій до машинознавчих знань підвищиться, якщо їхній зміст буде світоглядним. Розкрито сутність методу контрольних запитань, який дозволяє моделювати машинознавчий світогляд користувача робочих машин. Педагогічний експеримент проводився у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського протягом 2018–2024 років. Він складався з трьох серій констатувальної, формувальної та контрольної стадій. На констатувальній стадії педагогічного експерименту визначався фактичний рівень інтересу студентів до машинознавчих знань. На формувальній стадії формувалася традиційна машинознавча компетентність у контрольних групах та інноваційна машинознавча компетентність в експериментальних групах. У кінці семестрів на контрольній стадії здійснювалася оцінка характеру зсуву пізнавальних інтересів студентів контрольної та експериментальної груп до машинознавчих знань. Теоретична цінність результатів полягає в обґрунтуванні концепції користувача робочих машин для визначення змісту машинознавчих знань майбутніх учителів технологій. Практична цінність результатів полягає у використанні технічних задач як дидактичної умови формування машинознавчої компетентності студентів у процесі використання засвоєних ними світоглядних машинознавчих знань для розв’язання навчальних технічних проблемних ситуацій.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування у майбутніх художників декоративного мистецтва професійної компетентності
    (Київ, 2022) Марущак, О. В.
    Метою стильової гармонії є формування у музикантів цілісного уявлення про стильову еволюції гармонічної системи, розуміння особливостей епохи, специфіки жанру, характерних мелодичних інтонацій, акордових зворотів. Таким чином, стильовий підхід наближує теоретичний предмет до художньої музичної діяльності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Сучасна легка промисловість (розділ «Швейне виробництво»)
    (Вінниця : ПП Балюк, 2023) Марущак, О. В.; Цвілик, С. Д.; Шимкова, І. В.
    Навчально-методичний посібник містить теоретичні матеріали щодо процесів швейного виробництва та низку практичних робіт. Наведено приклади розрахунків та вибору параметрів технологічних процесів швейного виробництва. Подано загальні відомості про вимоги виконання волого-теплових та клейових робіт та певні методичні поради щодо їхнього виконання. Призначений для студентів спеціальності 014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології) денної та заочної форм навчання, а також буде корисним для викладачів дисциплін, зміст яких пов'язаний з навчанням технологій сучасної легкої промисловості.
  • Thumbnail Image
    Item
    Сучасна легка промисловість (розділ «Трикотажне виробництво»)
    (Вінниця : ПП Балюк, 2022) Цвілик, С. Д.; Марущак, О. В.; Шимкова, І. В.
    Навчально-методичний посібник містить теоретичні матеріали щодо процесів трикотажного виробництва. Наведено приклади вибору параметрів технологічних процесів трикотажного виробництва. Подано загальні відомості про обладнання трикотажного виробництва, вимоги щодо виконання технологічних робіт та певні методичні поради. Призначений для студентів спеціальності 014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології) денної та заочної форм навчання, а також буде корисним для викладачів дисциплін, зміст яких пов'язаний з навчанням технологій сучасної легкої промисловості.
  • Thumbnail Image
    Item
    Основи декоративно-вжиткового мистецтва. Практикум.
    (Вінниця: ВДПУ, 2023) Шимкова, І. В.; Shymkova, I. V.; Марущак, О. В.; Maryshchak, O. V.; Цвілик, С. Д.; Tsvilyk, S. D.
    Даний навчально-методичний посібник призначений для студентів та широкого кола зацікавлених осіб, що бажають освоїти основи декоративно-ужиткового мистецтва. Посібник розроблено з урахуванням сучасних тенденцій у світі дизайну та мистецтва, а також з фокусом на практичний виконавський аспект. Практичні роботи присвячені видам декоративно-ужиткового мистецтва, включаючи текстильне мистецтво, писанкарство, полімерну глину та інші матеріали. Автори докладно розглядають техніки виконання, властивості матеріалів, а також розвивають творчий підхід до створення виробів. Кожне практичне завдання супроводжується поясненнями, ілюстраціями та порадами щодо вдосконалення майстерності. Посібник також враховує можливість використання сучасних технологій та інновацій у декоративно-ужитковому мистецтві.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості становлення та розвитку рельєфної пластики в Україні
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2023) Шинін, О. С.; Марущак, О. В.; Юкальчук, Л. П.
    У статті розкрито особливості становлення та розвитку рельєфної пластики в Україні; визначено місце скульптурного рельєфу в монументальному та декоративному мистецтві; схарактеризовано сутність мистецтва та загальні і специфічні закономірності його розвитку, притаманні тільки національній культурі України.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування у вчителів трудового навчання та технологій фахової компетенції з проєктування предметно-просторового середовища засобами декоративно-ужиткового мистецтва
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2023) Марущак, О. В.; Ткаченко, А. Г.; Озеруга, Д. В.
    Визнання дидактичної цінності декоративно-ужиткового мистецтва, а також його необмежених потенційних можливостей щодо формування у майбутніх учителів трудового навчання та технологій фахової компетенції з проєктування предметно-просторового середовища засобами декоративно-ужиткового мистецтва зумовило необхідність формулювання організаційно-педагогічних умов та обґрунтування теоретичних основ формування у здобувачів вищої освіти розглядуваної компетенції. Методологічну основу дослідження складають положення психолого-педагогічної теорії діяльності, теорії компетентнісного підходу в освіті, теоретичні положення досліджень провідних учених-педагогів в галузі художньої освіти на засадах національно-культурних традицій.
  • Thumbnail Image
    Item
    Творчий поступ українського художника Івана Марчука та унікальність його авторської техніки «пльонтанізм»
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2023) Марущак, О. В.; Павловська, Є. А.; Членова, Р. О.
    У статті розглянуто життя та творчий поступ одного з найвідоміших українських художників сучасності Івана Степановича Марчука. Схарактеризовано унікальність його авторської техніки «пльонтанізм». Наголошено на проукраїнських поглядах митця та високому рівні його творчості. Популяризується українське образотворче мистецтво.