Факультет мистецтв і художньо-освітніх технологій

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b8c31212-66fe-4d21-b8fe-45d63fdbe3aa

Browse

Search Results

Now showing 1 - 6 of 6
  • Thumbnail Image
    Item
    До питання оновлення педагогічного репертуару учнів музичних шкіл: «сходинки до майстерності» Едуарда Бриліна
    (Київ, 2022) Грінченко, Т. Д.
    Загалом «Сходинки до майстерності» Е. Бриліна є справжньою самодостатньою школою гри на фортепіано, художньою підготовкою юних піаністів до виконання творів композиторів–класиків. Вивчення репертуару з чітко визначеними програмними назвами навчить їх розпізнаванню семантики музичного мистецтва, розумінню його глибинних інтонаційних сенсів. Творчість Едуарда Бриліна є яскравою сторінкою української композиторської спадщини. В цій статті ми оглянули та тезисно охарактеризували один із його чисельних збірників для дітей. Оскільки вивчення творчості регіональних композиторів є необхідною умовою модернізації музичної освіти, композиторська постать Едуарда Борисовича Бриліна заслуговує на подальші наукові, методико–виконавські і педагогічні дослідження.
  • Thumbnail Image
    Item
    До питання розвитку технічно-виконавських умінь піаніста
    (Вінниця: ВДПУ, 2024) Нагорна, Д.; Грінченко, Т. Д.
    Робота над технікою має бути цікавою та різноманітною, тоді вона буде успішною. І чим досвідченіший піаніст, тим цікавіше буде його робота. Працюючи над технікою, потрібно мати на увазі кінцеву художню мету. Граючи гами, слід передбачити, що у Баха і Генделя доведеться зіткнутися з «нонлегатним» видом пальцевої техніки, у Шопена пасажі зажадають «легатної» техніки, а пасажі Ліста - стрімкості, швидкості, вогненності тощо. Коли маєш на увазі майбутні художні завдання, робота над технікою стає осмисленою, плідною. Однак і при цих умовах технічна підготовка піаніста має відрізнятися від роботи над твором. У цю чисто тренувальну підготовку виконавця-віртуоза зовсім не обов’язково вносити особливе художнє почуття, тут важливий насамперед строгий контроль розуму і слуху [2]. В художній діяльності музиканта саме поняття талановитості складається з поєднання музичних і технічних даних і лише за наявності обох компонентів можливий успіх в галузі виконавства. Тому розвиток технічної майстерності повинен займати надзвичайно важливе місце в роботі музиканта.
  • Thumbnail Image
    Item
    Музично-педагогічна спадщина Едуарда Бриліна у вимірі потреб сучасної мистецької освіти
    (Вінниця : Твори, 2020) Грінченко, Т. Д.
    Творчість Едуарда Бриліна – яскрава сторінка вітчизняної музичної педагогіки на межі ХХ-ХХІ століть. Він увійшов в її історію як автор чисельних творів різних жанрів, що нині належать до репертуару учнів мистецьких шкіл, студентів музично-педагогічних спеціальностей, художніх колективів, видатних митців мистецтва України. У статті здійснюється систематизація розрізненої інформації про науковий, педагогічний і композиторський шлях Едуарда Бриліна, спроба здійснення його періодизації, музично-педагогічна характеристика творів композитора.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування фахових компетенцій майбутнього вчителя музики в процесі камерного ансамблевого музикування
    (Прага, 2016) Грінченко, Т. Д.; Hrinchenko, T. D.; Гринченко, Т. Д.
    Камерна музика є одним із найпотужніших засобів розвитку музичного смаку та розуміння. Саме під час гри в камерному ансамблі студенти набувають основних навичок сумісної гри. Розуміння змісту, форми та стилю камерних творів, а також здатність розглядати свою партію як частину музичного образу, здатність одночасно слухати кожну партію в їх єдності, розвиток слухового самоконтролю - все це дозволяє ознайомитись із специфікою мислення учасника ансамблю
  • Thumbnail Image
    Item
    Підготовка майбутнього вчителя музики до мистецько-педагогічної діяльності
    (Вінниця : Нілан – ЛТД, 2012) Грінченко, Т. Д.; Гринченко, Т. Д.; Hrinchenko, T. D.
    В даній статті визначаються головні засади мистецько-педагогічної діяльності майбутнього вчителя музики та здійснюється спроба окреслення шляхів забезпечення його готовності до роботи в загальноосвітній школі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Герменевтична інтерпретація як засіб досягнення глибинного розуміння твору мистецтва: до питання формування мистецького досвіду майбутнього вчителя музики
    (Вінниця : Планер, 2011) Грінченко, Т. Д.; Гринченко, Т. Д.; Hrinchenko, T. D.
    У даній статті здійснюється спроба узагальнення теоретичних засад герменевтичної інтерпретації та доводиться необхідність залучення герменевтики до професійної підготовки майбутнього вчителя музики. Ключові слова: герменевтика, розуміння, мистецький досвід.